Już od kilku lat uczniowie nakielskich szkół w okresie bożonarodzeniowym angażują się w pomoc ludziom potrzebującym. W tym roku młodzież „Żeglugi” i „Staszica” postanowiła połączyć siły. 14 listopada Samorządy Uczniowskie obydwu szkół  oraz wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu w ZS im. Staszica spotkali się z panią Luizą Łaską – Wiland oraz panem Arturem Wilandem ze Ślesina prowadzącymi jako organizację pożytku publicznego grupę Ave Team w ramach fundacji Sedeka.

Zaproszeni goście opowiadali o swojej działalności. Wolontariusze grupy Ave Team organizują akcje charytatywne na rzecz mieszkańców powiatu, jednak nie pozostają obojętni na potrzeby osób spoza tego rejonu. Działają w ciągu całego roku, a szczególnie intensywnie w  okresie przedświątecznym -przygotowują paczki na Wielkanoc i Boże Narodzenie dla osób starszych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
Efektem spotkania jest decyzja o zaangażowaniu się młodzieży w przedświąteczną pracę grupy Ave Team. W obydwu szkołach w terminie od 20 listopada do 5 grudnia odbędzie się zbiórka artykułów żywnościowych, drogeryjnych itp. W kolejnych dniach młodzież wszystkie zebrane dary wspólnie zapakuje, następnie przedstawiciele samorządów i wolontariatu odwiedzą tych najbardziej potrzebujących z prezentami świątecznymi.

autor: Karol Lizak