Przed okresem świąteczno-noworocznym nasi uczniowie brali udział w VI Świątecznym turnieju piłki nożnej halowej, który odbywał się w Zespole Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Do zawodów przystąpiło aż 17 szkół średnich z Bydgoszczy oraz okolicznych miejscowości. Nasza reprezentacja znalazła się w grupie ze szkołami bydgoskimi.

        Po rozegraniu grupowych meczów, które trwały 10 minut awansowaliśmy do ćwierćfinału z drugiego miejsca przegrywając tylko z jednym zespołem. W ćwierćfinale niestety przegraliśmy mecz 2:1 z rywalem, który nie był wymagający. Proste błędy w obronie i indywidualne krycie to elementy, które zawiodły w meczu o awans do półfinału. Turniej zakończyliśmy w „pierwszej ósemce”. W bydgoskim turnieju nasza szkoła bierze udział kolejny raz z rzędu a utrzymywany wysoki poziom organizacyjny i piłkarski przyciąga rokrocznie kilkanaście szkół z całego województwa. Gratulujemy zespołowi Staszica za wolę walki do ostatniego gwizdka każdego rozgrywanego meczu.

        Reprezentacja ZSP Staszic Nakło: Oskar Zwoliński, Mikołaj Wietrzykowski, Wiktor Walczak, Rafał Malikowski, Kacper Łuczak, Marcin Kubacki, Jan Knioła, Karol Skiba.

Michał Stachowski, nauczyciel wychowania fizycznego.