Archiwum dla: Grudzień, 2018

Kolejne rodziny ze “Szlachetnej Paczki” obdarowane.

        Już od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w bardzo znanej ogólnopolskiej akcji, a mianowicie w Szlachetnej Paczce. Akcja ta ma na celu pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Nasza młodzież i nie tylko młodzież,  ale także dorośli, jak co roku bardzo aktywnie zaangażowali się w projekt, wcielając się w role darczyńców oraz wolontariuszy. Wybrane rodziny otrzymują rzeczy materialne, które   odpowiadają ich indywidualnym potrzebom, ale często również spełniają marzenia tych najmłodszych.

(czytaj dalej…)


Technik Informatyk po raz szósty w akcji “Szlachetna Paczka”.

        W ramach ogólnopolskiej akcji “Szlachetna paczka”, uczniowie  Staszica z klas informatycznych już po raz szósty brali udział w obdarowywaniu potrzebujących z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Znamy już wyniki konkursu informatycznego “Bóbr”.

        Jak co roku uczniowie Staszica wzięli udział w konkursie informatycznym Bóbr. Jest to międzynarodowy konkurs, odbywający się jednocześnie w wielu krajach. Wymaga on umiejętności logicznego myślenia, podejmowania szybkich decyzji, umiejętności rozwiązywania problemów algorytmicznych. Znamy już wyniki. W naszej szkole najlepszym okazał się Krzysztof Rakowski z klasy IVe, drugie miejsce zajął Krzysztof Sobala z IIIe, a na trzecim miejscu jest Jakub Jaranowski, też z IIIe. Gratulujemy. Konkurs przeprowadził p. Maciej Daniel oraz p.  Sławomir Chmielewski.

autor: Jolanta Gryko

Komentarze są wyłączone więcej...

Uwaga uczniowie i absolwenci! Komunikat z dnia 07.12.2018.

Proszę wszystkich  absolwentów i uczniów, którzy złożyli deklarację  przystąpienia do egzaminów w sesji zimowej: styczeń – luty  2019 o zapoznanie się z obowiązującym harmonogramem egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Harmonogram znajduje się w zakładce – Egzamin zawodowy 2019

Kierownik praktycznej nauki zawodu
Grażyna Kinderman

Komentarze są wyłączone więcej...

“Lubię tu być. Na Zielonym” – wyjątkowi gościa na lekcji geografii w Staszicu.

        30 listopada  odbyła się innowacyjna lekcja geografii, która została poprowadzona przez p. Krzysztofa Wojtkowiaka — dyrektora Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz p. Mariusza Szczepańskiego — zielonego edukatora Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

(czytaj dalej…)


Ekonomiści Staszica na olimpiadzie ZUS.

        W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle, 27 listopada 2018  r. odbył się I etap Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie.

(czytaj dalej…)


Mikołajki coraz bliżej…

Już w czwartek na 3 i 4 lekcji Mikołaj sprawdzi jak się przygotowaliście do tego dnia. Pamiętajcie o czerwonych czapkach – Klasę z największą ich ilością czeka nagroda!!

W tym dniu również będą robione zdjęcia klasowe. Spędźmy miło ten dzień w naszej szkole.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

RSU


„Pegaz” nad Staszicem…

     14 listopada w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyło się spotkanie podsumowujące ósmą edycję Międzypowiatowego Konkursu Literackiego „Pegaz na Pałukach i Krajnie”. Wzięło w nim udział 37 osób z czterech powiatów.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Informatyk i logistyk w Muzeum Wojsk Lądowych

     W czwartek 29 listopada uczniowie drugiej klasy informatycznej i logistycznej uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy, której głównym celem było zwiedzanie Muzeum Wojsk Lądowych.

(czytaj dalej…)


“Turystyczne spotkanie z Gruzją w Staszicu”

     W minionym tygodniu uczniowie klas turystycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w podróżniczej prelekcji pt.: “Gruzja tak daleka i tak bliska“.

     Gruzja daleka – bo mimo iż leży w Europie, znajduje się na jej rubieżach, a Kaukaz to brama do Azji. Gruzja bliska – bo można się tu poczuć jak u siebie w domu, a tutejsze miasta swojską atmosferą przypominają nasze, środkowoeuropejskie.

(czytaj dalej…)


Informatycy ze Staszica uczestniczą w GIS-Day.

     GIS Day jest międzynarodową, cykliczną imprezą, która ma na celu spopularyzowanie systemów informacji geograficznej . Pozwalają one na gromadzenie, przetwarzanie i wizualizację danych geograficznych. Mapy, najlepsze trasy, wizualizacja danych satelitarnych, złoża surowców, GPS. Systemy GIS są wykorzystywane przez wszystkich, od rządów po zwykłych ludzi. W Bydgoszczy z okazji GIS-Day Instytut Geografii UKW wraz klubem Azymut zorganizował wykłady i warsztaty, w których wzięła udział klasa IId technikum informatycznego wraz z opiekunami Dorotą Januszewską i Jolantą Gryko.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja Infomat | Design Templates Next | Powered by WordPress