Dnia 10 listopada na nakielskiej pływalni Naquarius odbyły się Mistrzostwa Powiatu nakielskiego w pływaniu u szkół podstawowych,  gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie zdobyli łącznie 5 medali.

W stylu grzbietowym drugie miejsce zajęła Zuzanna Kozłowska a trzecie miejsce Juliusz Wiland. Natomiast w stylu dowolnym drugie miejsce zajęła Zuzanna Kozłowska a trzecie Aleksandra Rzyduch. W kategorii chłopców trzecie miejsce zajął Juliusz Wiland.

Łącznie do zawodów przystąpiło 112 pływaków,  którzy próbowali swoich sił na dystansie 50 m. Regulamin zezwalał na wybór dwóch spośród czterech styli. Kolejność wyścigów rozgrywana była tak jak w stylu zmiennym czyli : styl motylkowy,  grzbietowy,  klasycznym oraz dowolnym.  Ze względu na dużą ilość osób startujących,  na trybunach pojawili się także najbliżsi oraz kibice.

Nad całą organizacja zawodów czuwali sędziowie,  opiekunowie,  instruktorzy oraz pełniący tego dnia służbę ratownicy. Cała impreza przebiegła sprawnie i w bardzo miłej atmosferze. Na najlepszych zawodników czekały okolicznościowe medale które wręczał Dyrektor ZSP 4 Tomasz Rompalski,  a za  wyścigi sztafet drużyna otrzymała puchar.

Uczniowie reprezentujący szkołę: Zuzanna Kozłowska, Aleksandra Rzyduch, Juliusz Wiland, Cyprian Pokrant, Kamil Rybarczyk, Przemysław Bohdanowicz, Miłosz Płaczek oraz Oskar Kocemba.

Czasy poszczególnych osób dostępne w >>załączniku<<.
Gratulujemy!
        Opiekunami na zawodach byli nauczyciele wychowania fizycznego Grażyna Jaskólska i Michał Stachowski.

autor: Michał Stachowski