W dniu 13 września uczniowie kl. I Technikum Obsługi Turystycznej ZSP im. S. Staszica odwiedzili Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nakle nad Notecią.

        Uczniowie  z zainteresowaniem wsłuchiwali się w słowa oprowadzającego, pana Macieja Nowaczyka, kierownika działu technicznego, który przedstawił technologię pozyskiwania, uzdatniania i dystrybucji wody dla mieszkańców Nakła. Młodzież mogła również zobaczyć jak dokonuje się oczyszczania ścieków z zanieczyszczeń stałych. Okazuje się, że najbardziej przyczynia się do niej sam człowiek, wrzucając do sieci różnego rodzaju odpady.

        Po części dydaktycznej przyszła kolej na przyjemności, mianowicie wszyscy uczestnicy wycieczki zostali ugoszczeni smacznymi kiełbaskami z grilla, gorącymi i zimnymi napojami oraz słodyczami ufundowanymi przez KPWiK.

Następnie dzięki uprzejmości nauczycieli oraz uczniów  z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej młodzi turyści mieli okazję przepłynąć “Łokietkiem”  po Noteci obserwując piękno naszego miasta oraz otaczającej przyrody.

        Opiekunami i organizatorami lekcji geografii w terenie byli nauczyciele geografii i turystyki p. Tatiana Borowczyk – Sobczak oraz p. Karol Lizak.

autor: Karol Lizak