Dnia 19lutego bieżącego roku w Nakle odbył się Półfinał Mistrzostw Powiatu Nakielskiego w Piłce Koszykowej chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

Chłopcy rywalizacje podejmowali w ZSŻŚ. Mecz trwał 4 kwarty po 6 minut. Do turnieju przystąpiły trzy zespoły szkolne.

Poniżej przedstawiamy wyniki meczów:
I LO Nakło – ZSŻŚ Nakło 25:16
I LO Nakło – ZSP Staszic Nakło 33:17
ZSP Staszic Nakło – ZSŻŚ Nakło 14:18

Zespołowi Staszica nie udało się awansować do finału, który był rozgrywany w Szubinie. Pomimo dwóch porażek nasi uczniowie zdobyli garść doświadczenia a błędy popełniane podczas meczów będą tylko motywacją do dokładniejszej gry w przyszłości. Czwarta kwarta z każdym przeciwnikiem była wypełniona wieloma błędami pomimo remisowego wyniku z
I LO 17:17. Należy dodać, że tegoroczne mecze naszych uczniów były bardziej przemyślane od rywalizacji w przeszłości. Podczas spotkań nie brakowało naszej drużynie woli walki i zapału do gry.

ZSP Staszic zaprezentował się w składzie: M. Westphal, R. Jasiorowski, J. Kiersznicki, B. Tacikowski, W. Balcer, Sz. Sobczak , E. Wnuk, N. Pilarski, K. Pietryszek