Od poniedziałku 22 stycznia, sześcioro uczniów kształcących się z zawodzie technik logistyk i technik obsługi turystyki w ZSP im. S. Staszica, rozpoczęła przygotowania językowe, które prowadzi  pani mgr Lucyna Majcher. Popołudniowe zajęcia zakończą się w przyszły czwartek.

        Uczniowie mają możliwość wyjazdu na staże do portugalskich firm, dzięki projektowi Dobry projekt-dobra szkoła” w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, realizowanego przez Fundację Staszica w Nakle nad Notecią.

Ostatnia sześcioosobowa grupa poleci do Lizbony 5 lutego, a ich praktyki potrwają dwa tygodnie.

        Fundacja Staszica jest w trakcie przygotowania kolejnego wniosku do programu Erasmus+ w konkursie 2018 r. Nowy projekt zakłada wspólne mobilności stażowe uczniów kształącących w ZSP im. S. Staszica w Nakle nad notecia i CKUiZ w Więcborku, w hiszpańskich przedsiebiorstwach oraz moblilność kadry uczącej przedmiotów zawodowych w przedsiębiorstwach i szkołach w Lizbonie.

Trzymajcie kciuki!