Dnia 20 i 22 marca bieżącego roku w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Koszykowej dziewcząt i chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.  Dziewczęta rywalizacje podejmowały w I Liceum Ogólnokształcącym. Mecz trwał 4 kwarty po 10 minut Od kilku lat gospodarze nie dają szans nakielankom. Wynik 87:11 oznaczał dobre przygotowanie szubinianek. Mimo porażki “Staszica” dziewczęta wróciły z uśmiechem na twarzy. Należą się podziękowania za wkład i wolę walki z tak dobrym zespołem. Wygranym życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim, które będą reprezentowały nasz Powiat Nakielski.

Dwa dni później w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych rywalizowali chłopcy z trzech szkół: ZSO Kcynia, ZSP Staszic oraz gospodarze imprezy sportowej ZSP Szubin. Zagrano 4 kwarty po 8 minut. Pierwszy mecz rozegrał ZSP Staszic z ZSP Szubin. Po wyrównanej walce w pierwszej kwarcie, szubinianie okazali się bardziej skuteczni i w kolejnych częściach gry dominowali. Ostateczny wynik to 29:12 dla szubinian. Po krótkiej przerwie nakielski zespół rozpoczął mecz z ZSO Kcynia. Emocji po obu stronach nie brakowało, gdyż pierwsza część meczu była wyrównana z niewielką korzyścią punktową dla zespołu z Nakła. Kcynia okazała się lepsza od Nakła i mecz zakończono wynikiem 33:20. W ostatnim meczu pomiędzy ZSP Szubin a ZSO Kcynia gospodarze wygrali mecz z wynikiem 35:21, który został Mistrzem Powiatu Nakielskiego. Wszystkim drużynom gratulujemy walki na boisku. Chłopcom z Szubina życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

Poniżej przedstawiamy wyniki meczów:
ZSP Staszic – ZSP Szubin 29:12
ZSP Staszic – ZSO Kcynia 20:33
ZSP Szubin – ZSO Kcynia 35:21

Po rozegraniu ostatniego meczu zespoły otrzymały pamiątkowy puchar i dyplom. Mecze sędziowali: Daniel Wypych i Adam Kulczyk. Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Nakle.

Zespół damski ZSP Staszic zaprezentował się w składzie: K. Pozorska, J. Kowalska, M. Toporowska, K. Marchewka, M. Bauza, W. Grzybowska, P. Kmieć, K. Szemborska, M. Zmitrowicz,
Zespół męski ZSP Staszic zaprezentował się w składzie: M. Rosół, N. Napierała, F. Nurkiewicz, M. Westphal, H. Adamski, J. Szrubkowski, K. Borodeńko, W. Balcer, Sz. Sobczak, A. Balcerowski, K. Kusior.