Właśnie minął tydzień odkąd znajdujemy się w słonecznej Lizbonie.  W naszej siedmio osobowej grupie znajduje się czworo logistyków, dwie dziewczyny z turystyki oraz opiekun Paweł Gorecki. Maja i Angelika odbywają staż w Narodowym Muzeum Powozów w dzielnicy Belem, a Natalia, Norbert, Kacper i Patryk w  Metro.

        W muzeum poznałyśmy miłych którzy zapoznali nas z kulturą Portugalii oraz codziennym życiem w niej. Pokazali nam pracę w muzeum od podszewki. Jesteśmy obecne przy oprowadzaniu grup, z innymi miejscowymi stażystami uczymy się historii Portugalii i poznajemy fakty dotyczące eksponatów muzealnych. Tym samym rozwijamy swoje umiejętności językowe. Dzięki naszej opiekunce mamy możliwość odwiedzenia różnych wspaniałych muzeów oraz zabytków.

        Jako logistycy odbywamy swoje praktyki w Metropolitano de Lisboa. Poznaliśmy wspaniałych pracowników, którzy dzięki swojemu doświadczeniu nauczyli nas wielu praktycznych rzeczy, które przydadzą nam się w przyszłości. Dowiedzieliśmy się jak działa to przedsiębiorstwo. Zwiedziliśmy metro oraz miejsca powiązane z nim, dzięki czemu również poznaliśmy jego ciekawą historię. Swoje obowiązki wykonujemy rzetelnie, sumiennie i dokładnie. Praktyki odbywają się w bardzo miłej atmosferze, która pomogła nam pozbyć się barier językowych.

        W minionym tygodniu udało nam się odwiedzić wiele atrakcji stolicy Portugalii oraz okolicznych miejscowości. Widzieliśmy między innymi Pomnik Odkrywców, Zamek św. Jerzego, Wieże Belem, Oceanarium. Byliśmy na plaży w Nazare, na przylądku Rocka, we wspaniałej miejscowości Obidos. Odwiedziliśmy miejsce kultu Maryjnego, czyli Fatimę oraz niesamowity Pałac w Sintrze. Kolejny tydzień pełen wrażeń przed nami!!

Angelika, Maja, Natalia,Kacper, Patryk i Norbert

Organizatorem wyjazdu jest Fundacja Staszica w ramach projektu “Dobry projekt – dobra szkoła” finansowanego ze środków POWER.