Uczniowie klas turystycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica mieli przyjemność wysłuchać ciekawej prelekcji na temat Hiszpanii.

        Od wietrznej Galicji nad Atlantykiem, przez śródziemnomorskie plaże, aż po najwyższe szczyty Pirenejów i Sierra Nevada – rozciąga się kraj ludzi o gorącym temperamencie i tak różnych, jak różne są panujące tu warunki naturalne. Hiszpania to raj turystyczny: tętniące życiem zabytkowe miasta i rozrywkowe kurorty nad morzem. Jest jednak i inny powód, by odwiedzić półwysep iberyjski – piękno tamtejszego  krajobrazu. O tym, dlaczego warto podróżować po hiszpańskich bezkresach opowiedział uczniom klas turystycznych Rafael Rioperez. Pan Rafael w Polsce jest obecnie na wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus plus.

        Wszystkie informacje zostały przedstawione w ciekawy i barwny sposób przybliżając    kulturę,  ludzi oraz  przyrodę tego kraju.   Była to wyjątkowa lekcja geografii i języka angielskiego, bowiem spotkania z ciekawymi ludźmi zawsze pozostawiają niezatarte wrażenie i stają się skarbnicą wiedzy.

        Mając na uwadzę, fakt że p. Rafeal Rioprez będąc pierwszy raz w Polsce uczniowie kl.  III B w formie prezentacji multimedialnej przedstawili walory turystyczne Polski wpisane na listę UNESCO, które koniecznie należy zobaczyć.

        Spotkanie odbyło się dzięki współpracy i pomocy  p. Joanny Betscher  oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych – turystycznych.

autor: Karol Lizak