W piątek, 17 marca młodzież ze szkolnego koła teatralnego The English Drama Club miała okazję wyjechać do bydgoskiego kinoteatru Adria na sztukę w języku angielskim zatytułowaną Dracula. Przedstawienie wystawione zostało przez TNT theatre Britain. Scenariusz oparty został na znanej powieści Brama Stokera, jednakże fabuła poszerzona została o wątek ekologiczny. XXI- wieczny Dracula żywi się nie tylko ludzką krwią, ale spragniony jest ropy naftowej. Doskonale czuje się w smogu i spalinach, które przyczyniają się do wyniszczenia naszej planety.

        Po premierze nasi szkolni artyści mieli możliwość krótkiej rozmowy z brytyjskimi aktorami, a niektórzy zaprezentowali nawet swoje umiejętności, prezentując kwestie z nowej sztuki nad którą obecnie pracuje nasze koło.

        Do wyjazdu przyłączyli się uczniowie, którzy nie należą do koła, jednak chętnie uczą się języka angielskiego. Wyjazd był jednym z punktów programu realizowanego w ramach projektu The Engllish Drama Club – druga odsłona. Projekt  realizowany jest przez opiekunów koła teatralnego, a dofinansowywany przez Starostwo Powiatowe w Nakle w ramach grantu na organizację zajęć pozalekcyjnych.