Archiwum dla: Październik, 2010

„PAMIĘTAMY…”

Dnia 29.10.2010 Samorząd Uczniowski razem z jego opiekunem p. Marzeną Tomczak przy współpracy z p.Michałem Hopfingerem zorganizował akcję „PAMIĘTAMY…”.

(czytaj dalej…)


TARGI PRACY – BYDGOSZCZ 21.10.2010

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły z klas: III c i IV d uczestniczyli w „Targach Pracy”, które były organizowane po raz piąty przez  największe bydgoskie wyższe uczelnie wyższych. Była to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami z regionu. Na jednym z około pięćdziesięciu stoisk różnych firm i instytucji uczniowie mogli znaleźć ciekawą ofertę pracy, praktyki lub stażu.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Europejski Dzień Języków

dzien-jezykow727 października na 3. oraz 4. godzinie lekcyjnej uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w imprezie zorganizowanej z okazji Europejskiego Dnia Języków, ustanowionego w 2001 r. i organizowanego wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Obchody Światowego Dnia Oszczędzania – 2010

  W dniach 25 – 29 października 2010r. w naszej szkole odbywa się Tydzień dla oszczędzania. Akcja Tydzień dla Oszczędzania to ogólnopolska, edukacyjna akcja społeczna, której celem jest promowanie idei oszczędzania oraz przekazywanie wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi. Związana jest ona ze Światowym Dniem Oszczędzania, który społeczność międzynarodowa obchodzi 31 października.

Organizatorem akcji „Tydzień dla Oszczędzania” jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy (www.kronenberg.org.pl). Koordynatorem akcji w szole jest Koło Ekonomiczne

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Z wizytą w redakcji „Gazety Wyborczej”

Dnia 19.10.2010 roku odbyła się w ramach projektu „Każdy ma jakiś talent – potrafię zaistnieć           w świecie mediów” wycieczka do bydgoskiej redakcji „Gazety Wyborczej”. Spotkanie z  zastępcą redaktora naczelnego i dziennikarzami trwało ponad godzinę. Młodzież zapoznała się z etapami tworzenia  dziennego wydania gazety. Usłyszała kto, za co jest odpowiedzialny i jak odbywa się proces redagowania.  Uczniowie dowiedzieli się jakie predyspozycje są pożądane w zawodzie dziennikarza. Ważna informacja – nie trzeba mieć skończonej szkoły dziennikarskiej by zostać dobrym dziennikarzem. „ Nigdy nie sądziliśmy, że praca w redakcji jest taka ciekawa.  (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Nowy Samorząd Szkolny

samorzad-szkolny
Opiekun: p. Marzena Tomczak.

Przewodniczący – Karol Kalaczyński
Zastępca – Paulina JarkaSekretarz – Maciej Madziński
Skarbnik – Patryk Dereniowski
Rzecznik Praw Ucznia – Izabela Czechowicz

Komentarze są wyłączone więcej...

Sukces uczniów w “Biegu Papieskim”

bieg-papieski-1Dnia 17 października 2010 roku na nakielskim Rynku odbył się Bieg Papieski w ramach VII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Podczas biegów rywalizowano na dystansach.W biegach wzięło udział 279 biegaczy z Mroczy, Sadek,  Samostrzela, Paterka i Nakła nad Notecią. Współorganizatorem biegów była nasza Szkoła. Nagrody zwycięzcom wręczali ks. kanonik Marian Wróblewicz i Tomasz Miłowski - Starosta Nakielski. Najlepsi biegacze otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły. Na dystansie 1200 m w kategorii szkół ponadgimnazjlanych I miejsce zajął Otto Damian a II miejsce Wika Filip.

Komentarze są wyłączone więcej...

Sukces w biegach przełajowych

biegi-przelajoweDnia 05 października 2010 roku przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na starcie stanęło blisko 160 zawodników. Drużyna składała się z 8 – 10 zawodników, którzy mieli do pokonania dystans: 800m dziewczęta i 1000m chłopcy. Zawody odbyły się zgodnie z przepisami PZLA. W zawodach tych reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła I miejsce. Zwycięska reprezentacja starowała w składzie: F. Wika, D. Musiał, A. Lemke, P. Michałek, M. Konopka, M. Mamach, M. Wróblewski, B. Wiśniewski, D. Otto, T. Hak, M. Wątroba, S. Wątroba

Komentarze są wyłączone więcej...

Zarządzenie Nr 10/2010

Z a r z ą d z e n i e  Nr 10/2010

Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią

z dnia 11 października 2010r.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Zarządzenie Nr 9/2010

Z a r z ą d z e n i e  Nr 9/2010

Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią

z dnia 11 października 2010r.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D