Archiwum dla: Grudzień, 2010

Prezentacja stołów wigilijnych

Dnia 21 grudnia 2010 r. w auli naszej szkoły odbyła się prezentacja stołów wigilijnych, przygotowana jak co roku przez uczniów klas pierwszych. Już od samego rana przedstawiciele klas pierwszych przygotowywali się do konkursu. Każda klasa przygotowała swoją propozycję dekoracji stołu wigilijnego oraz propozycję kolędy wigilijnej.

Na początku prezentacji stołów wigilijnych młodzież została przywitana przez p. dyrektor Alicję Czubak , która razem z organizatorami : p. E. Łochcką , D. Januszewską i członkami komisji : p. A. Poskrop i p. P. Kasprzak, dokonała oceny prezentowanych prac.

Każda  klasa zaśpiewała  przygotowaną kolędę wigilijną.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Temperatura wzrasta, a piłka siatkowa na królową wyrasta.

Słowa te w dosłownym znaczeniu odzwierciedlają to, co działo się w hali ZSP Staszica w Nakle nad Notecią, gdyż tam dnia 20.12.2010 rozegrany został okolicznościowy turniej sympatyków „siatkówki”

W rozgrywkach uczestniczy 4 zespoły, które po losowaniu grały mecz o wejście do finału. W pierwszym losowaniu trafiły na siebie zespoły, gospodarza oraz ZSP Kcynia. Podopieczni Dariusza Malikowskiego z łatwością uporali się z drużyną Tomasza Narożnego, wygrywając gładko 3:0 (25 -15, 25 -22, 25 -10).

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Sukces Doroty

 

 16-letnia mieszkanka Występu Dorota Markowska, uczennica III LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, zawodniczka SKT SOPOT, młodszy instruktor UKS PATEREK wraz z partnerką Magdaleną Stencel w dniach 17-19.12.2010 na Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18, wywalczyły wicemistrzostwo Polski zdobywając srebrny medal.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Mikołajkowe prezenty rozdano.

W dniu 6.12.2010 w hali ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o puchar Starosty Nakielskiego. Zaproszenie na turniej przyjęło sześć szkół z powiatu nakielskiego, co świadczy o popularyzacji tej dyscypliny sportowej. Tego dnia licznie zgromadzona publiczność składająca się przede wszystkim z uczniów ZSP Staszic, miała okazję obejrzeć widowisko na wysokim poziomie. Przed rozpoczęciem turnieju odbyło się losowanie grup, które stanowiło system rozgrywek. Ułożyło się ono na tyle ciekawie, iż w grupie pierwszej znalazły się tylko drużyny miejscowe, natomiast grupę drugą stanowiły grupy spoza Nakła. Czas gry to 2×12 min.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

XXIV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Dnia 15.12.2010 odbyła się XXIV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji to „Człowiek w świecie pieniądza”. Honorowy patronat nad XXIV Olimpiadą Wiedzy Ekonomicznej objął prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka. W etapie szkolnym brało udział 6 uczniów z technikum Ekonomicznego Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.
Opiekunowie: Grażyna Kinderman i Michał Hopfinger

 

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Konkurs Biologiczno – Przyrodniczy

Dnia 22 października 2010 roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Biologiczno – Przyrodniczy TEST BIOLOGIA PLUS – 6 edycja, który obejmował zakres wiadomości z anatomii i fizjologii człowieka. Test konkursowy trwał 45 minut i zawierał 25 zadań testowych, a każda prawidłowa odpowiedź na pytanie dawała uczniowi 4 punkty (maksymalna liczba punktów z całego testu wynosi 100). Po napisaniu testu karty z odpowiedziami zostały wysłane do siedziby Amercom S.A. Oddział Poznań.

Cel konkursu to rozwijanie i pogłębianie wiedzy z zakresu podstaw działania własnego organizmu jako zintegrowanej całości.

Opiekun uczniów: Katarzyna Waszkiewicz

Komentarze są wyłączone więcej...

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

                                                           Dnia 9 XII 2010r. rozegrano Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Nakle. W zawodach uczestniczyły reprezentacje:Gimnazjum nr 3, LO im. Bolesława Krzywoustego i nasza szkoła. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła II miejsce. W skład drużyny wchodzą:Beata Kucharska, Ilona Strzelecka, Natalia Fryżewska, Jagoda Skowrońska, Weronika Karpacz, Karolina Musiał, Hanna Romińska, Daria Marciniak i Natalia Bielińska.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Powiatu, które odbędą się 10.I 2011 r. w naszej szkole.

Komentarze są wyłączone więcej...

ALE HUK !!!

quiz-chemiczno-fizyczny-730 listopada 2010 r. w naszej szkole odbył się quiz chemiczno-fizyczny.

Inicjatorem tej imprezy była Pani prof. Elżbieta Łochocka.

Uczniowie klas drugich i jednej trzeciej mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy nie tylko teoretycznie, ale również doświadczalnie.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W Tym roku szkolnym,  kolejny raz w Polsce zorganizowany został Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 56 krajach. W ramach  Światowego  Tygodnia Przedsiębiorczości realizowany był projekt  „Otwarta firma”.

Także w naszej szkole wzorem lat ubiegłych zorganizowano spotkania, które z jednej strony były dla    przedsiębiorstwa okazją  do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Szkoła otrzymała  zaś możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy. 

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

X edycja Konkursu – Mistrz Rachunkowości i Finansów

Dnia 09.12.2010 uczennice z klasy III c : Joanna Bilicka, Magdalena Wegner i Barbara Nowacka brały udział w X edycji  Konkursu – Mistrz Rachunkowości i Finansów, który odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, w Bydgoszczy.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

XI Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości

Dnia 6 grudnia 2010 r odbyły się eliminacje szkolne XI Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości.  Organizatorem olimpiady jest Konsulat Brytyjski w Łodzi oraz Instytut Nowych Technologii. Etap przeprowadzony został w formie testu, w którym uczestniczyło 31 uczniów.

Cel olimpiady pozostaje niezmienny od lat – upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki regionów oraz wiedzy o Unii Europejskiej. 

Opiekunowie : Grażyna Kinderman, Michał Hopfinger

Komentarze są wyłączone więcej...

VI edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

Dnia 2 grudnia 2010 r. odbyły się szkolne eliminacje VI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem “Inwestor na rynku – giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia“. Po rozwiązaniu zadań przez uczniów  prace wysłano  do Komitetu Okręgowego  Olimpiady Przedsiębiorczości, którego siedziba  mieści się na Uniwersytecie  Ekonomicznym  w Poznaniu. Cele olimpiady powodują, że uczestnicy nie tylko są oceniani pod kątem posiadanej wiedzy i umiejętności, ale także postaw i zachowań przedsiębiorczych.

 Opiekunem uczniów jest Grażyna Kindeman.

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D