Archiwum dla: Styczeń, 2011

„Staszic” najlepszy w ćwierćfinale!!!

Już chyba wszystkich sympatyków piłki siatkowej przyzwyczailiśmy do tego, iż chłopacy z nakielskiego „Staszica” zawsze przysparzają Nam sporo radości. Tym razem nie było inaczej. W dniu 25.02.2011 siatkarze udali się na ćwierćfinał XIII Kujawsko – Pomorskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju przyszło się zmierzyć już z wyżej notowanymi rywalami, którzy od początku wiadomo było, postawią poprzeczkę wysoko. W porównaniu do zawodów powiatowych wśród rywali znaleźli się ZSEA z Bydgoszczy, ZSP z Koronowa, III LO im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu oraz ZSP im. St. Staszica w Nakle nad Notecią.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

XI Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości

XI Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości organizowana przez Konsulat Brytyjski w Łodzi oraz Instytut Nowych Technologii.

Uczennice klasy III c Joanna Bilicka i Aleksandra Harczyńska zostały zakwalifikowane do II etapu XI Olimpiady Wiedzy o Regionie   i Przedsiębiorczości.

Opiekunem są pani Grażyna Kinderman i pan Michał Hopfinger

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym ekonomistom!!!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

XXIV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Hasło przewodnie bieżącej edycji to „Człowiek w świecie pieniądza”.

Miło mam poinformować, że Dariusz Łasiński uczeń kl. IVc   po weryfikacji przez jury powołane przez Komitet Okręgowy zakwalifikował się do zawodów II stopnia  XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Opiekunem jest pani Grażyna Kinderman

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

VI edycja „Inwestor na rynku – giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia”

Uczniowie zakwalifikowani do eliminacji okręgowych decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu:

Joanna Bilicka, Aleksandra Harczyńska, Anna But, Natalia Barczykowska, Agata Sieroń, Dariusz Łasiński, Barbara Nowacka, Maria Wolska, Justyna Rafińska, Mikołaj Fuja, Natalia Szweda, Julita Frąckowiak, Michał Pilarczyk, Kinga Klonowska, Emilia Marach, Maciej Brodziński, Marta Stanisławczyk.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

„TWOJE NAJWIĘKSZE MARZENIE. KOMPOZYCJA PRZESTRZENNA W DOWOLNYM PROGRAMIE GRAFICZNYM”

 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Michałem Hopfingerem

  (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach.

Dnia 12 stycznia 2011 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy       pt. „ Konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach”. Był to etap pierwszy, czyli eliminacje szkolne. Do konkurs przystąpili uczniowie klas I, II i III wszystkich kierunków kształcenia w naszej szkole. Eliminacje wyłoniły reprezentantów naszej placówki na kolejny, II etap konkursu. Wymagany był próg minimum  60% poprawnych odpowiedzi.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Wykłady i warsztaty z informatyki …..

Dnia 13 stycznia 2011 uczniowie klasy IV e Technikum Informatycznego obecni byli na zajęciach zorganizowanych dla nich przez wykładowców Instytutu Informatyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.  

Tematyka wykładów dotyczyła współczesnych form projektowania wykorzystywanych w przemyśle. Odbyły się prezentacje firm stosujących oprogramowanie SolidWorks. Po wykładzie uczniowie mogli dokonać wyboru warsztatów, w ramach których przewidziane były też pokazy.

(czytaj dalej…)


Historia lubi się powtarzać.

W dniu 11.01.2011 w Hali ZSP im. St. Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W rozgrywkach podobnie jak dzień wcześniej u kobiet w zawodach uczestniczyły cztery zespoły. Po losowaniu pierwszy mecz w turnieju rozegrał gospodarz zawodów, prowadzony przez pana Dariusza Malikowskiego, który pokonał LO Szubin 2:0 (25 -13, 25 – 13). W kolejnym pojedynku spotkały się zespoły I LO w Nakle nad Notecią oraz ZS nr 1 w Kcyni. W tym pojedynku podopieczni Tomasz Narożnego uznali wyższość drużyny miejscowej. Także w finale zmierzyły się drużyny miejscowe. Co do wyniku to nikt nie miał złudzeń, drużyna, Staszic bez większego wysiłku sprawił radość kibicom na sali, gładko zwyciężając zespół Marcina Kulińśkiego 2: 0 (25 – 18, 25 – 11) Walka o III lokatę toczyła się pomiędzy Kcynią a Szubinem. Zwycięsko z tej dwójki wyszedł Szubin pokonując ZS nr 1 2:0 ( 25 – 14, 25 – 18).

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Żeński “STASZIC” najlepszy !!!

W dniu 10.01.2011 w Hali ZSP im. St. Staszica w Nakle nad Notecią zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.  W zawodach wzięły udział cztery drużyny. W tym roku Staszic miał przyjemność gościć I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, ZSP nr 1 z Kcyni oraz I LO im. St. Wyspiańskiego w Szubinie. W porównaniu z ubiegłorocznym turniejem zabrakło jednej drużyny z „Chroboczka” z Szubina.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny gospodarza oraz Szubina. Po dość ciekawym widowisku podopieczne pani Grażyny Jaskólskiej zwyciężyły 2:1.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

W dniu 10 stycznia 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle nad Notecią odbyła się XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, która jest olimpiadą interdyscyplinarną, łączącą treści programów takich jak: biologia, geografia, chemia i fizyka. Bloki problemowe obejmowały: ekologię klasyczną, wody i ich ochronę, gleby i ich ochronę, gospodarkę rolną i leśną, żywność i zdrowie, ochronę przyrody, powietrze i jego ochronę, odpady, rekultywację, promieniowanie, hałas oraz zagadnienia prawne i gospodarcze związane z ochroną środowiska w Polsce i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem aktualności zawartych w czasopismach, audycjach i programach radiowych, telewizyjnych.

W przeprowadzonym etapie olimpiady najlepsi okazali się uczniowie:

  1. Sikora Adam kl. 4c                              72%
  2. Gilas Piotr  kl. 3e                                 64%
  3. Trojanek Szymon kl. 1a                     60%

Opiekunowie olimpiady: Katarzyna Waszkiewicz, Tomasz Kowalski

Komentarze są wyłączone więcej...

Nasza Szkoła na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 14.01.2011r. odbędą się licytacje zwolnień, występ chóru, kabarety oraz mecz w którym biorą udział nauczyciele wraz z uczniami.

Wstęp wynosi 2zł. Pieniądze zebrane podczas tej imprezy charytatywnej zostaną przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Organizatorzy:

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Marzeną Tomczak.


19 FINAŁ WOŚP W NAKLE

PROGRAM WOŚP W NAKLE – NAKIELSKI OŚRODEK KULTURY

15.00 – 15.10 – Rozpoczęcie imprezy.
15.10 – 15.40 -  zespół „PROTOTYP” (Koronowo, Paterek)
15.40 – 15.55 – AUKCJE
15.55 – 16.10 – „STUDIO PIOSENKI NOK”
16.10 – 16.30 – „ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA KRAJNA”
16.30 – 16.40 – AUKCJE
16.40 – 17.10 – zespół „THE CRUMPETS” (Nakło)
17.10 – 17.20 – AUKCJE
17.20 – 17.50 – zespół „BANAU” (Unisław)
                                                     17.50 – 18.10 – AUKCJE
                                                     18.10 – 18.20 –Pokazy tańca grupy „BRATERSTWO STYLU” z NOK-u
                                                     18.20 – 18.40 – zespół CHERRY LADY
                                                     18.40 – 19.00 – BLUSMAN Z NAD KCYNKI  (Kcynia)      
                                                     19.00 – 20.00 – Gwiazda wieczoru LEONARD LUTHER
                                                     20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D