Archiwum dla: Marzec, 2011

Dzień Przedsiębiorczości

    We czwartek 31 maja 2010 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyła  się V edycja „Dnia  Przedsiębiorczości”. W ramach tego dnia odbył się konkurs międzyszkolny pt. „Moja firma-moja przyszłość”. Skierowany   był  on do uczniów  III klas szkół gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział pięć gimnazjów  z powiatu nakielskiego.
    Głównym organizatorem „Dnia Przedsiębiorczości było Koło Ekonomiczne  działające w „Staszicu” wraz z opiekunami Grażyną Kinderman, Michałem Hopfingierem oraz Aleksandrą Martin. Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży gimnazjalnej.
     Całą imprezę uświetnili swoją obecnością: Starosta Nakielski, Pan Tadeusz Sobol, Wicestarosta Nakielski, Pan Andrzej Kinderman, a także nakielscy przedsiębiorcy: Dyrektor Oddziału BS w Nakle nad Notecią  – Pani Justyna Gruntkowska, właścicielka sklepu odzieżowego w Nakle, Pani Maria Wojtecka oraz  przedstawiciel przedsiębiorstwa produkcyjno – usługowego ZELAN, Pan Łukasz Zieliński.
(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

SZKOLNY KONKURS : „DRUGIE ŻYCIE ELEKROŚMIECI”

REGULAMIN  KONKURSU SZKOLNEGO   DRUGIE ŻYCIE ELEKROŚMIECI”

 ORGANIZATOR

Samorząd Uczniowski – „Nakielskie bateryjki”

 ADRESAT KONKURSU

Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie klas I, II i III(technikum) z wyjątkiem maturzystów

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

WYJAZD STUDYJNY 23/24.03.2011 W RAMACH POKL „KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI”

W dniach 23-24.03.2011 uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w wyjeździe studyjnym, w ramach projektu „Klucz do przyszłości”. Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzili jednego z najnowocześniejszych i największych producentów porcelany w Polsce – ZAKŁADY PORCELANY STOŁOWEJ “LUBIANA” S.A.

W zakresie technologii Firma dysponuje najnowszymi światowymi rozwiązaniami: prasy izostatyczne, urządzenia do odlewania ciśnieniowego, piece do wypału dekoracji wszkliwnych, produkcja granulatu do pras izostatycznych, mechaniczne szkliwienie.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

WYJAZD STUDYJNY DNIA 09.03.2011 – „TARGI EDUKACYJNE” UMK TORUŃ. SPOTKANIE Z WŁAŚCICELAMI FIRMY „MAXIMUS”

Dnia 09.03.2011 uczniowie klas Technikum przy Z.S.P im Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w najnowocześniejszych Targach Edukacyjnych organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Uczniowie zapoznali się z ofertami następujących Uczelni Wyższych:

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Podziękowano właścicielom firm oraz opiekunom praktycznej nauki zawodu.

W dniu 28 marca 2011 roku na zaproszenie Dyrektora i Grona Pedagogicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią do szkoły przybyli Właściciele Firm oraz opiekunowie praktycznej nauki zawodu i praktyk zawodowych. Wszystkich przybyłych powitała Alicja Czubak – Dyrektor Szkoły. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski, Andrzej Kinderman – Wicestarosta Nakielski i Artur Michalak - Przewodniczący Rady Powiatu w Nakle nad Notecią. Zwracając się do zebranych Tadeusz Sobol w imieniu organu prowadzącego szkołę, którym jest Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią podziękował pracodawcom za pomoc w umożliwieniu odbycia praktyk zawodowych w ich Firmach oraz za wsparcie finansowe szkoły.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Drzwi otwarte szkoły – 26.03.2011 r.

drzwi-otwarte-26-03-2011-r-1926 marca 2011 roku w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte szkoły. Już od godziny 9:00 do szkoły przybywali gimnazjaliści nie tylko z Nakła nad Notecią ale okolicznych miejscowości z terenu powiatu nakielskiego oraz ościennych powiatów. Gimnazjaliści zapoznali  się z ofertą edukacyjną szkoły, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych w pracowniach, mogli porozmawiać z uczniami szkoły i zwiedzić budynek szkolny. Punktualnie o godz. 9:30 w auli szkolnej wszystkich przybyłych gimnazjalistów powitała Alicja Czubak – dyrektor szkoły, która zachęcała do wybrania tej szkoły z proponowanymi kierunkami nauczania. Dzisiejszym gościom zaprezentowała się młodzież szkolna dając krótki program artystyczny , w którym wystąpiły  solistek przy akompaniamencie Michała Gacki  oraz szkolny kabaret. Odwiedzając hale sportową mogli pokibicować siatkarzom uczestniczącym w turnieju trójek siatkarskich. Szkołę odwiedził również absolwent Technikum Przemysłu Spożywczego z 1973 roku   Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Turniej trójek siatkarskich w Staszicu.

W dniu 26.03.2011 odbyły się Drzi Otwarte w ZSP im. St. staszica w Nakle nad Notecia. W ramach promocji szkoły zorganizowany został okolicznosciowy turniej trójek siatkarskich, który cieszył się sporym powodzeniem wśród młodzieży. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn, które rozegrały swoje spotkania początkowo systemem pucharowym. W dalszej fazie rozgrywek wyłoniono pary półfinałowe i w konsekwencji finał. Nad całym widowiskiem czuwał prof. Dariusz Malikowski. 

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY …..

Dnia 17 marca 2011 r. już po raz kolejny w Nakielskim Ośrodku Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego usłyszeć mogliśmy najpiękniejsze słowo ludzkiej myśli, które zawarte w strofach poezji i fragmentach prozy, zaprezentowała młodzież szkół ponadgimnazjalnych podczas 56 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Spośród 16 uczestników z nakielskich szkół, jury w składzie Barbara Sobotka, Elżbieta Krajewska, Eugeniusz Mik i Romana Janka w Turnieju Poezji Śpiewanej wyróżniło Dawida Błaszczyka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią. W Turnieju Recytatorskim I miejsce otrzymała Monika Oleś z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią, II miejsce Emilia Marach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Norecią. Nagrodzeni będą reprezentować powiat nakielski w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 9 i 10 kwietnia 2011 w Bydgoszczy.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Halowy Turniej w Piłkę Nożną Dziewcząt z okazji „Dnia Kobiet”.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica, dnia 8. 03. 2011 r. odbył się Halowy Turniej w Piłkę Nożną Dziewcząt z okazji „Dnia Kobiet”. Dziewczęta naszej szkoły pod opieką Ewy Welker, w składzie: Emilia Bonin, Anna Romanek, Justyna Tomaszewska, Monika Kiełczewska, Marta Wiśniewska, Natalia Rusak, Ilona Strzelecka, Natalia Strzelecka, Elwira Pozorska zajęły III miejsce. We wszystkich meczach, dziewczęta walczyły bardzo dzielnie, pokazały wolę walki i walczyły do ostatniego gwizdka. Cały turniej przebiegał w ekscytującej i twardej walce do ostatniego meczu, ponieważ każda zdobyta bramka była ważna w punktacji ogólnej zespołów.

Komentarze są wyłączone więcej...

OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI VI edycja „Inwestor na rynku – giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia

  

3 marca 2011 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczości. Do zawodów ze „Staszica” zakwalifikowali  się następujący uczniowie: Joanna Bilicka, Aleksandra Harczyńska, Anna But, Natalia Barczykowska, Agata Sieroń, Dariusz Łasiński, Barbara Nowacka, Maria Wolska, Justyna Rafińska, Mikołaj Fuja, Natalia Szweda, Julita Frąckowiak, Michał Pilarczyk, Kinga Klonowska, Emilia Marach, Maciej Brodziński i Marta Stanisławczyk W eliminacjach okręgowych brało udział  297 uczestników. Konkurencja była bardzo silna. Komisja   dokonała wyboru 50 uczniów Do części ustnej jury zakwalifikowało 50 uczniów.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...


V Powiatowy Konkurs Językowy – Poliglota

23 lutego 2011roku o godzinie 11.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Językowym Poliglota, który odbył się w ZSP w Lubaszczu

Uczestnicy konkursu mieli do wyboru  test w II kategoriach : 

 -Rozszerzony język angielski i podstawowy język niemiecki,

 -Rozszerzony język niemiecki i podstawowy język angielski.

 Arkusz konkursowy składał się z trzech części: tekstu słuchanego, tekstu czytanego oraz testu leksykalno- gramatycznego. Młodzież przez 90 minut przelewała na papier umiejętności językowe.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D