Archiwum dla: Maj, 2011

WYJAZD NA TARGI DO POZNANIA !!!!!

W ramach projektu organizowany jest dnia 26.05.2011 wyjazd na targi do Poznania.

Wyjazd jest BEZPŁATNY.

Pierwszeństwo mają osoby, które uczestniczyły w wyjeździe do Warszawy.

Zapisy u p. Grażyny Kinderman.

Komentarze są wyłączone więcej...

Wyjazd do Warszawy

Dnia 18-19 maja odbyła się wycieczka do Warszawy. Mimo tego, iż wyjazd odbył się o 2 w nocy to każdy tryskał pozytywną pęłnią sił :) . Pierwszego dnia zatrzymaliśmy się na wielkiej Giełdzie Towarowej w Broniszach. Następnie udaliśmy się do Narodowego Banku Polskiego . Poznaliśmy również pracę Sejmu RP. Byliśmy również na starym rynku, na placu Piłsudskiego – przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zobaczyliśmy też pomnik Adama Mickiewicza na Krakowski Przedmieściu , kościół św. Krzyża, Pałac Prezydencki i inne zabytki Warszawy. Gdy skończyliśmy nasz plan na ten dzień to udaliśmy się do naszego pensjonatu. Po zakwaterowaniu była kolacja, a po kolacji był grill, muzyka, tańce i mimo zmęczenia uczestników wycieczki to każdy się dobrze bawił. Następnego dnia zwiedzaliśmy Uniwersytet Warszawski, gdzie przewodniczący samorządu nas oprowadził oraz opowiedział o tej szkole wyższej. Odiwedziliśmy też Giełdę Papierów Wartościowych. Na koniec wycieczki opiekunowie zabrali nas do Centrum Nauki Kopernik, mimo to , że ta nazwa pewnie młodzieży nie zachęca to warto było tam iść, ponieważ to chyba dla każdego było najbardziej ekscytujące na wycieczce. Każdy jest zadowolony z wyjazdu. Dziękujemy bardzo opiekunom za tak zorganizowany przebieg wycieczki , miłą atmosferę oraz mile spędzony czas.

Paulina Jarka kl. 1e

Komentarze są wyłączone więcej...

V EDYCJA KONKURSU NADLEŚNICTWA SZUBIN „LEŚNE IMPRESJE”

W dniu 18 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle nad Notecią został przeprowadzony szkolny etap V edycji konkursu Nadleśnictwa Szubin „Leśne impresje”. Konkurs jest amatorską imprezą sprawdzającą wiedzę uczniów na temat przyrody naszego regionu oraz znajomości flory i fauny Nadleśnictwa w Szubie.

Najlepszymi w tej dziedzinie, którzy zakwalifikowali się do II etapu realizowanego w siedzibie Nadleśnictwa okazali się:

  • Marta Należyty Ia
  • Marcin Wróblewski Ic
  • Daria Stanecka Ic
  • Dawid Gnitecki Ic
  • Kazimierz Kont IIa

Gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie konkursu.

Opiekunowie: Katarzyna Waszkiewicz i Tomasz Kowalski

Komentarze są wyłączone więcej...

„Zbiórka elektrośmieci”

14 maja 2011 roku o w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica
w Nakle nad Notecią odbyła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii organizowana przez młodzież „Staszica” z opiekunami p. Katarzyną Waszkiewicz i p. Marzeną Tomczak we współpracy z Panią Magdaleną Kukawką – przedstawicielem Przedsiębiorstwa Wielobranżowego ROBAC.

Podczas zbiórki każdy mógł bezpłatnie oddać elektrośmieci, których nie można wyrzucić do śmietnika, ponieważ stwarzamy zagrożenie dla środowiska oraz łamiemy prawo, które obowiązuje w Polsce od 21 października 2005 roku (ustawa o ZSEE z 29 lipca 2005 r.). jednocześnie za jego nieprzestrzeganie narażamy się na karę grzywny do 5 tysięcy złotych.

Głównym zadaniem zbiórki było ułatwienie mieszkańcom Nakła nad Notecią i okolic przekazywania odpadów szkodliwych dla środowiska sposób łatwy i szybki, bez porzucania ich np. w lasach, czy na śmietnikach.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

BARDZO WAŻNE!!!

w sobotę 14 maja 2011 roku od  9.00 do 12.00 

na PARKINGU przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle/n Notecią

ul. Stanisława Staszica 18 

odbędzie się 

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

 

Jeśli masz stary, zużyty, zepsuty sprzęt elektryczny taki jak:

chłodziarki, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, grzejniki elektryczne, klimatyzatory, wentylatory, odkurzacze, maszyny dziewiarskie, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, noże elektryczne, suszarki, depilatory, golarki, zegarki, wagi, komputery, drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, aparaty telefoniczne, tradycyjne i komórkowe, radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, sprzęty hi-fi, wzmacniacze, instrumenty muzyczne, wiertarki, piły, maszyny do szycia, narzędzia do obróbki drewna i metalu, narzędzia do nitowania, skręcania, spawania, lutowania, rozpylania, kosiarki, zabawki jak np. kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video, kieszonkowe gierki i inne…

Przynieś do punktu zbiórki: przy Staszicu.

Komentarze są wyłączone więcej...

CO TO SĄ ELEKTROŚMIECI?

DLACZEGO NIE NALEŻY ELEKTROŚMIECI WYRZUCAĆ DO ŚMIETNIKA?

DLACZEGO WARTO ORGANIZOWAĆ ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI? 

CO MOŻEMY UZYSKAĆ ZE ZEBRANYCH I PRZETWORZONYCH ELEKTROŚMIECI?

 

NIE WIESZ,

TO SPRAWDŹ!

Komentarze są wyłączone więcej...

Wyjazd studyjny do Warszawy

W ramach POKL współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – Projekt „Wierzę w siebie – mam możliwości (…) – rok szkolny 2010/2011 zostały przydzielone środki na wyjazd studyjny  do Warszawy.

Podczas wyjazdu studyjnego  młodzież  zapozna się z funkcjonowaniem  instytucji finansowych i towarowych: Narodowego Banku Polskiego, Giełdy  Papierów Wartościowych, Giełdy Towarowej w Broniszach. Uzupełnieniem wyjazdu będzie poznanie pracy Sejmu RP.

Termin: 18-19 maja 2011 r.

Orientacyjny koszt: 30- 40 zł.

Chętne osoby mogą zgłaszać  się do koordynatora projektu G. Kinderman ,sala nr 17.

ZAPRASZAMY!

Komentarze są wyłączone więcej...

MATURA 2011

Dzisiaj egzaminem z języka polskiego rozpoczął się egzamin maturalny dla 147 uczniów naszej szkoły.

Życzymy powodzenia !!!!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

“Marsz Żywych” z udziałem młodzieży z powiatu nakielskiego.

Dnia 02.05.2011 r. w Oświęcimiu odbył się kolejny ­ ”Marsz Żywych”, który miał na celu uczczenie pamięci ofiar Holokaustu. Od kilku lat uczestniczy w nim młodzież z powiatu nakielskiego. W tym roku udali się tam uczniowie z ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle, Gimnazjum nr 4 w Nakle i MOW w Samostrzelu.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH

W dniu 28 kwietnia 2011 roku w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego klas maturalnych. W uroczystości uczestniczyli tegoroczni abiturienci, grono pedagogiczne, rodzice oraz zaproszeni goście. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu państwowego wszystkich powitała Alicja Czubak – dyrektor szkoły. W uroczystości uczestniczyli m.in. Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski, Krystyna Wegner-Kowalska – dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecią i Ewa Coblewska – przewodnicząca Rady Rodziców. Po raz pierwszy w historii szkoły, ośmiu uczniów  otrzymało statuetki za nieprzeciętne wyniki nauki i osiągnęli średnią ocenę powyżej 4,75. Statuetki z rąk Alicji Czubak oraz wychowawców klas otrzymali: Martyna Pokora, Aleksandra Vollmuller, Roger Nagelsmeier, Dariusz Łasiński, Daria Jurek, Katarzyna Ciepłuch, Remigiusz Koniec, Dominik Romiński, a rodzice wspomnianych uczniów listy gratulacyjne.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D