Archiwum dla: Czerwiec, 2011

„Konkurs Wiedzy Muzycznej”

Zbliżające się wakacje nastrajają jak najbardziej optymistycznie i sprawiają, że każdy coraz bardziej oddaje się różnego rodzaju przyjemnościom. A czy może być coś przyjemniejszego niż dobra muzyka…? Bez względu na odpowiedź na to pytanie, p. Marek Frąckowiak i p. Rafał Popowski postanowili zorganizować społeczności szkolnej czas w piątkowe przedpołudnie 17 czerwca, wypełniając go właśnie muzyczną treścią. I tak odbył się, przygotowany przez obu Panów, Konkurs Wiedzy Muzycznej składający się z czterech konkurencji: pytań obejmujących historię muzyki i jej najnowsze oblicze, odgadywania wykonawców utworów i ich tytułów na podstawie usłyszanego fragmentu piosenki, identyfikowania „zakamuflowanych” muzyków oraz wykazania się wiedzą na temat teorii muzyki. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny składające się z trzech reprezentantów danej klasy. Udział wzięły klasy: II A, I C, III E i I B.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZSZ – SPRZEDAWCA

10 czerwca naukę w naszej szkole zakończyli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie sprzedawca. Uroczystość pożegnania uczniów obyła się w szkolnej auli. Wzięli w niej udział absolwenci , p. dyrektor Alicja Czubak, p. wicedyrektor Wioletta Tarczyk , wychowawca p. Michał Hopfinger, nauczyciele, koleżanki i koledzy z klas młodszych.

Na początku uroczystości p. dyrektor przypomniała uczniom ich dwuletni okres nauki, podziękowała za dwuletni okres pobytu w szkole i życzyła sukcesów w dalszej edukacji i przyszłej pracy zawodowej. Następnie wystąpił przewodniczący samorządu uczniowskiego, żegnając swoje starsze koleżanki. Na końcu głos zabrał wychowawca klasy p. Michał Hopfinger, który życzył uczennicom zwłaszcza zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i kontynuowania nauki w szkole średniej. Tą miłą uroczystość zakończyło wręczenie wszystkim absolwentkom kwiatów przez młodsze koleżanki.

Komentarze są wyłączone więcej...

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW !

Dnia 6 czerwca 2011 r. w siedzibie Nadleśnictwa Szubin odbył się drugi etap konkursu „Leśne impresje”. Z przyjemnością zawiadamiamy, że laureatami tego konkursu zostali uczniowie naszej szkoły:

 I miejsce – Daria Stanecka z klasy Ic

II miejsce – Dawid Gnitecki z klasy Ic

III miejsce – Marta Należyty z klasy Ia i Marcin Wróblewski z klasy Ic

 Laureaci otrzymali cenne nagrody od organizatora konkursu.

Opiekunem uczniów jest p. Tomasz Kowalski .

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Komentarze są wyłączone więcej...

BĄDŹ OSTROŻNYM, OPALAJ SIĘ ROZWAŻNIE

Czy wiesz:

  • Co to jest opalanie?
  • Co Nas opala?
  • Ile czasu można bezpiecznie spędzać na słońcu lub w solarium?
  • Jaki fenotyp ma Twoja skóra?
  • Do czego prowadzi nadmierna ekspozycja na UV?
  • Jakie są zalecane środki chroniące przed nadmiernym promieniowaniem UV?

 

Komentarze są wyłączone więcej...

WYSTĘP SZKOLNEGO KABARETU

Dnia 01czerwca bieżącego roku z okazji dnia dziecka z inicjatywy samorządu szkolnego wystąpił ze swoim programem kabaret szkolny .Występ składał się z  dwóch skeczów. Całość odbyła się w szkolnej auli w trakcie dużej przerwy.
Uczniowie chętnie przyszli po to aby troszkę się rozerwać. Swoją obecnością zaszczycili nas również nauczyciele którzy zatęsknili za czasami gdy oni byli w naszym wieku.
Występ dostarczył wszystkim dobrej zabawy. Warto było poświęci trochę czasu po to aby oderwać się od szkolnej rzeczywistości.
Korzystając z okazji chciał bym podziękować wszystkim którzy mieli w kład w tym przedsięwzięciu a zwłaszcza opiekunowi i twórcy kabaretu panu Rafałowi Popowskiemu.

Karol Kalaczyński 1b.

Komentarze są wyłączone więcej...

TURNIEJ MATEMATYCZNY!!!

Dnia 26 maja 2011 r.  o godz. 11:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.S.Staszica w Nakle nad Notecią  odbył się Turniej Matematyczny zorganizowany przez nauczycieli matematyki panią Dorotę Banaszak, panią Dorotę Januszewską i panią Katarzynę Domek. Turniej był przeznaczony dla klas drugich liceum i technikum. Składał się z 9 ciekawych zadań matematycznych m.in. rozwiązywanie zadań tekstowych, rachunek algebraiczny, puzzle matematyczne, układanie gwiazdy na podstawie opisu, pojęcia i krzyżówka matematyczna. Każda konkurencja wywoływała duże emocje.

 Pierwsze miejsce zajęła klasa II A Liceum Ogólnokształcące– 32 punkty,  drugie miejsce klasa II B Liceum Profilowane – 30 punktów, trzecie klasa II E Technikum Informatyczne – 28 punktów i czwarte klasa II D Technikum Ekonomiczne / Technikum Handlowe – 22 punkty. Każda klasa otrzymała dyplom. Wszystkie klasy dzielnie walczyły o każdy punkt. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D