Archiwum dla: Październik, 2011

Konkurs „Reklama – to nieodłączny element naszej społecznej rzeczywistości”.

Zapraszamy wszystkich uczniów  naszej szkoły do wzięcia udziału

 w konkursie na najlepszy plakat o oszczędzaniu.

Technika tworzenia plakatu oraz format dowolny.
Termin składania podpisanych prac ( imię , nazwisko, klasa): 28.11.2011r.
Prace należy składać do p.Grażyny Kinderman  ( nauczyciela przedsiębiorczości). Autorem pracy może być max. 2 osoby.
Dla laureata ( laureatów ) przewidziano nagrody. Ogłoszenie wyników nastąpi do 31.11.2011r.
Najciekawsze prace konkursowe będzie można obejrzeć w bibliotece szkolnej.

 Zachęcamy do stworzenia plakatu i do oszczędzania!

Komentarze są wyłączone więcej...

Pielgrzymowali do Matki Bożej

W dniach 20-21 października odbyła się szkolna pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjątkowo w tym roku wpisała się ona w diecezjalne przygotowania przed peregrynacją (nawiedzeniem) cudownego obrazu Matki Bożej w naszej diecezji. Jako że przeważającą część młodzieży stanowili maturzyści, główną intencją było oczywiście pozytywne zdanie matury, egzaminów zawodowych i egzaminów na studia. Modliliśmy się także o dojrzałość osobowości dla wszystkich uczestników pielgrzymki. Powierzyliśmy Matce Bożej również nasze osobiste intencje oraz pamiętaliśmy o naszych bliskich.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

W dniu 21.10.2010 o godz. 9.00 na Orliku przy Sp. Nr 2 w Nakle nad Notecią prężna grupa chłopaków z ZSP Staszica udała się na zawody w piłkę nożną 6 osobową, w których uczestniczyły szkoły z terenów powiatu nakielskiego. Wśród nich znalazły się:

  1.  I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią
  2. ZSP im. ST. Staszica w Nakle mad Notecią
  3. ZSP w Lubaszczu
  4. ZSŻŚ w Nakle nad Notecią
  5. ZSP Samostrzel

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

ULICZNY BIEG IM. JANA PAWŁA II

W związku z ogólnopolskimi obchodami XI Dania Papieskiego w dniach 10 – 17 października w Nakle nad Notecią odbyło się szereg imprez kulturalnych, sportowych oraz spotkań modlitewnych. Jednym z nich jest Bieg Uliczny im. Papieża Jana Pawła II. Który odbył się 16 października o godz. 14.00 na rynku w Nakle nad Notecią? Bieg odbył się w następujących kategoriach:

  1. Szkoła Podstawowa
  2. Gimnazjum
  3. Szkoły Ponadgimnazjalne

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Obóz naukowy młodzieży ZSP im. Stanisława Staszica w Białymstoku

W ramach grantu Starostwa Powiatowego w dniach od 13.09.2011 do 18.09.2011 uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica brali udział w obozie naukowym pod hasłem „A to Polska właśnie” na kresach wschodnich. Celem wypoczynku było rozwijanie wśród młodzieży twórczych pasji, wyrabianie wrażliwości na piękno i bogactwo polskiej kultury Białegostoku i okolic, kształtowanie postaw tolerancji dla różnorodności religijnej i etnicznej oraz wdrażanie dla aktywnej turystki pieszej i rowerowej.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Uwaga, Uczestnicy Pielgrzymki!

Spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki szkolnej Licheń – Gidle – Częstochowa odbędzie się w najbliższą środę, 19 października 2011r., o godz. 10.30 (długa przerwa) w auli szkolnej. Obecność obowiązkowa!

 Plan pielgrzymki i regulamin dostępny jest na stronie szkolnej.

Komentarze są wyłączone więcej...

MISTRZOSTWA POWIATU NAKIELSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 Dnia 03.10. 2011 roku przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na starcie stanęło rekordowo 230 zawodników. Drużyna składała się z 8 – 10 zawodników, którzy mieli do pokonania dystans: 800m dziewczęta i 1000m chłopcy. Zawody odbyły się zgodnie z przepisami PZLA a zwycięskie reprezentacje szkół będą uczestniczyć w zawodach na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 18.10.2011 roku w Bydgoszczy – Fordonie. Do wojewódzkiego finału dzięki dobrej postawie ubiegłorocznej reprezentacji powiatu nakielskiego, za sprawą dziewcząt z gimnazjum nr 2 w Szubinie które zajęły 3 miejsce w województwie i chłopców ze szkoły podstawowej w Mroczy – drugie miejsce,  awansują 2 sztafety więcej.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D