Archiwum dla: Listopad, 2011

Rozmowy o ekonomii na UMK w Toruniu

Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią brała udział w zajęciach na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. W poniedziałek 28 listopada 2011 r. zrealizowany został ostatni  etap grantu na zajęcia pozalekcyjne dofinansowanego przez samorząd Powiatu Nakielskiego. Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawego obfitującego w terminologię naukową wykładu dr Krzysztofa Kanennberga.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Okolicznościowy Turniej Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości.

W dniu 10 listopada 2011 roku w sali sportowej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią odbył się Okolicznościowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ostatecznie w turnieju wystąpiły reprezentacje I LO w Nakle nad Notecią, ZSP im. Staszica w Nakle nad Notecią, ZST w Kcyni, ZSP w Lubaszczu, ZSŻŚ w Nakle nad Notecią, Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią i ZSP w Szubinie. Zespołu zostały podzielone na dwie grupy. Zwycięzcy grup grali o miejsce I a drugie o III. Poniżej prezentujemy rezultaty. 

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Wyjazd studyjny na UMK do Torunia

Wyjazd studyjny na Uniwersytet Mikołaja Kopernika do Torunia

odbędzie się  w dniu  28 listopada 2011 r.

Przewidywany koszt : 8-10 zł

W programie :

- wykład na wydziale ekonomicznym

- spotkanie z dziekanem i zwiedzanie uczelni

- zwiedzanie starego miasta

Zapisy wraz z wpłatą u p. G. Kinderman

BRAK WOLNYCH MIEJSC !!!

Komentarze są wyłączone więcej...

Kolejny etap projektu – Wyjazd studyjny do Berlina

Młodzież  z naszej szkoły w dniach 18 i 19 listopada br. uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Berlina. Odbył się on w ramach realizacji dofinansowanego przez Powiat Nakielski projektu „Reklama to nieodłączny element naszej społecznej rzeczywistości “. Projekt dotyczył zajęć pozalekcyjnych                   z marketingu i zakładał łączenie teorii z praktyką. Głównym celem pobytu w stolicy Niemiec było poznanie organizacji międzynarodowej imprezy targowej. Młodzież zapoznała się           z metodami i formami promocji produktów różnych przedsiębiorstw w Niemczech i w ten sposób mgła porównać  targi berlińskie z targami poznańskimi, które zwiedziła w pierwszym etapie projektu. Oprócz zajęć na targach młodzież oraz opiekunowie (D. Betscher, J. Biel-Mikułan, M. Hopfinger, J. Jamnik-Bojewska i G. Kinderman) mieli możliwość poznania architektury Berlina wraz z jego zabytkami. Uczniowie zobaczyli Bramę Brandenburską   i Reichstag oraz zwiedzili Muzeum Pergamonu i Muzeum Egiptu

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2011 roku uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili Święto Niepodległości. W szkolnej auli młodzież uczestniczyła w przedstawieniu słowno – muzyczno – filmowym, przygotowanym przez koleżanki i kolegów,  nauczycieli historii: pana Krzysztofa Borusa i pana Witolda Szarszewskiego oraz wychowawców szkolnego Klubu Młodzieżowego: panią Monikę Falender, panią Kingę Mrotek i panią Justynę Biel-Mikułan. Była to lekcja historii, która przypomniała okoliczności odzyskania niepodległości oraz ludzi zaangażowanych w walkę o wolność z naszego regionu. Tego dnia nie zabrakło chwil  na zadumę, czym jest dla mnie Ojczyzna? Do refleksji zachęciły przede wszystkim filmy i recytacja wierszy. W klimat dawnych walk o niepodległość wprowadziła nas m.in. piosenka:  „Wojenko, wojenko”.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

XXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

                                                                Dnia 9.11.2011r. odbyła się XXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej.

Hasło przewodnie bieżącej edycji to „W poszukiwaniu nowego ładu ekonomicznego”.

Honorowy Patronat nad jubileuszową XXV Olimpiadą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski ..

 W etapie szkolnym brało udział 14 uczniów z Technikum Ekonomicznego – kl.IVc  

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Wycieczka integracyjna klasy If

Dnia 28 października 2011 roku odbyła się wycieczka integracyjna klasy If do Bydgoszczy połączona z wyjazdem uczniów naszej szkoły do kina na film Jerzego Hoffmana pt. Bitwa warszawska 1920 w wersji 3D. Uczniowie mieli także okazję podziwiać zwierzęta zgromadzone w Ogrodzie Fauny Polskiej w Myślęcinku. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwali: pan Krzysztof Borus, pani Justyna Biel-Mikułan, pan Tomasz Kowalski oraz pani Agnieszka Rusin.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

ZAPROSZENIE !

Hej! Interesuje Cię historia naszej Ojczyzny?

Wiesz kim był Piłsudski?          

Weź udział w konkursie niepodległościowym z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Zgłoszenia do dnia 8. 11. 2011 r. przyjmuje nauczyciel historii Krzysztof Borus.

Sprawdź się!  Zmierz się z pytaniami   10 listopada 2011 r.!

O szczegóły możesz zapytać  nauczyciela.

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D