Archiwum dla: Grudzień, 2011

Życzenia na Boże Narodzenie

Komentarze są wyłączone więcej...

POCZTA BOŻONARODZENIOWA

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE OSOBY CHĘTNE DO WYSYŁANIA POCZTÓWEK BOŻONARODZENIOWYCH POPRZEZ SZKOLNĄ POCZTĘ BOŻONARODZENIOWĄ.

SKRZYNKA BĘDZIE ZANJDOWAĆ SIĘ W SALI NR 19

22 GRUDNIA 2011 PODCZAS WIGILII KLASOWYCH ZOSTANĄ ROZDANE POCZTÓWKI BOŻONARODZENIOWE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Komentarze są wyłączone więcej...

Jasełka w Przedszkolu nr 3 w Nakle nad Notecią

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią odwiedzili dzieci z przedszkola nr 3 z „Jasełkami”. Świąteczny nastrój udzielił się przedszkolakom w trakcie śpiewania kolęd i wspomnień o narodzeniu Bożej Dzieciny. Dużym zaskoczeniem była wizyta Świętego Mikołaja, który wręczył przedszkolakom i ich opiekunkom drobne upominki świąteczne. Dzieci dziękowały Mikołajowi śpiewając kolędy i recytując wierszyki.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu „Reklama – to nieodłączny element naszej społecznej rzeczywistości”.

19 grudnia w auli szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu :„Reklama – to nieodłączny element naszej społecznej rzeczywistości”. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac – plakatów o bardzo różnej technice wykonania . Ze wględu na wysoki poziom prezentowanych prac jury w składzie: p. Justyna Gruntkowska – dyr. oddziału Banku Spółdzielczego w Nakle, p. Grażyna Kinderman i p. Michał Hopfinger miało poważny problem wybraniem najlepszych prac. Przyznano nagrody za trzy pierwsze miejsca, a pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i upominki.

W drugiej części odbyło się spotkanie z panią Justyną Gruntkowską – przedstawicielem Banku Spółdzielczego w Nakle na temat oszczędzania. Wystąpienie p. Justyny Gruntkowskiej było urozmaicone prezentacją materiałów promocyjnych dotyczących problematyki oszczędzania. Młodzież mogła poznać wiele pojęć z zakresu bankowości, zasady działalności banku, a zwłaszcza sposoby właściwego oszczędzania i działania jakie należy w tym kierunku wykonywać.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

XXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Hasło przewodnie bieżącej edycji to

 „W poszukiwaniu nowego ładu ekonomicznego”

Honorowy Patronat nad jubileuszową XXV Olimpiadą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski .

 Miło mam poinformować, że  M.Wolska, B.Nowacka , M.Stanisławczyk    po weryfikacji przez jury powołane przez Komitet Okręgowy zakwalifikowały się do zawodów II stopnia  XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!

                     Opiekunowie : Grażyna Kinderman, Michał Hopfinger

Komentarze są wyłączone więcej...

XII Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości

6 grudnia .2011r. odbyły się eliminacje szkolne . XII Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości organizowana jest przez Konsulat Brytyjski w Łodzi oraz Instytut Nowych Technologii.

Zakres tematyczny Olimpiady obejmował m.in. wiedzę z zakresu: sytuacji ekonomicznej i specyfiki regionu zamieszkania uczestnika ,ogólnych informacji o gospodarce Polski i Unii Europejskiej.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Praktyki zawodowe w Niemczech 12-18.11.2011 r.

W ramach programu Kapitał Ludzki przygotowano projekt dla wszystkich szkół zawodowych organizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli.  Został on zorganizowany w listopadzie dla 30 uczniów szkół zawodowych, którzy odbyli praktyki zawodowe w Niemczech.  W projekcie uczestniczyli też uczniowie szkół: Handlowych, Budowlanych, Hotelarskich ze Strzelna, Włocławka i Nakła. Każdy z nas pracował w niemieckich firmach zdobywając cenne europejskie  doświadczenia. Pomimo początkowych obaw językowych i kulturowych współpraca z Niemcami i Holendrami układała się znakomicie, za co nagrodzeni zostaliśmy małymi upominkami. Poza praktykami,w godzinach popołudniowych przebywaliśmy w naszym pięknym położonym na północy Niemiec ośrodku w Papenburgu .Większość czasu spędzaliśmy we wspólnym gronie, a jego znaczną część przeznaczyliśmy na zwiedzanie różnych pięknych miejsc i okolic w : Emsland, Papenburgu i Bremen.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI VII edycja – społeczna odpowiedzialność biznesu

1 grudnia .2011r. odbyły się eliminacje szkolne VII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

Hasło przewodnie bieżącej edycji to „Społeczna odpowiedzialność biznesu”

 W etapie szkolnym brało udział  36  uczniów z Technikum Ekonomicznego.

Celem Olimpiady jest uświadomienie młodzieży konieczności zachowywania się w sposób przedsiębiorczy, jeżeli chce ona realizować własne cele w życiu prywatnym i zawodowym.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Andrzejki w Przedszkolu nr 3

W dniu 30 listopada 2011 roku Przedszkole nr 3 odwiedziły uczennice klasy Id z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią: Natalia Wabich, Aneta Kaniewska, Roksana Sadka, Kamila Koniec i Eliza Dyks, które  wcieliły się w rolę wróżek. Wspólnie z opiekunem grupy p. Justyną Biel-Mikułan przeprowadziły  konkursy oraz zabawy dla dzieci. Dzieci początkowo nieśmiało zgłaszały się do zabaw i konkursów. Jednak wróżki i kolejne  atrakcje  programu andrzejkowego sprawiły że, przedszkolaki coraz chętniej zgłaszały się do udziału w poszczególnych konkursów z balonikami, z krzesłami i czapką. Dużo emocji było również podczas wróżb przyszłego zawodu i podróży. Jednak chyba największą ciekawość wzbudziło tradycyjne tego dnia lanie wosku. Dzieci prześcigały się w pomysłach, co może przedstawiać zastygły wosk. Zabawa skończyła się wspólnym tańcem „Jedzie pociąg z daleka” oraz drobnym podarunkiem dla dzieci od uczennic – wróżek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i. S. Staszcia. Wizyta u przedszkolaków, pomysł i  inicjatywa uczennic, a ich zapał był wspierany przez  nauczycieli: p. Małgorzatę Sass-Jakóbczyk, p. Kingę Mrotek oraz p. Justynę Biel-Mikułan. Ponadto uczennice planują już kolejne akcje związane z wolontariatem.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Udział młodzieży w warsztatach: „Czy warto pić alkohol? Prawdy i mity o uzależnieniu od alkoholu”,

W listopadzie uczniowie klas I a i I b Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Ośrodek Terapii Uzależnień „Koliber”. Warsztaty zatytułowane zostały: „Czy warto pić alkohol? Prawdy i mity o uzależnieniu od alkoholu”, a poprowadziła je pani Ilona Kamińska – terapeutka, która jest jedną z założycielek ośrodka. Celem warsztatów było poszerzenie wiedzy uczniów na temat uzależnienia od alkoholu, jego wpływu na organizm oraz na rodzinę osoby uzależnionej. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, kim jest alkoholik, czym jest alkoholizm, jakie są czynniki ryzyka spożywania alkoholu przez młodzież  oraz jakie są konsekwencje nadużywania alkoholu. Kolejnymi punktami spotkania były prawdy i mity dotyczące uzależnienia od alkoholu oraz obraz rodziny z problemem alkoholowym. Dzięki warsztatowej formie zajęć uczniowie włączeni zostali do aktywnej współpracy, co w znacznym stopniu uatrakcyjniło przebieg spotkania. Pogadanka, projekcja filmu M. Piwowarskiego „Korkociąg”, czy też interpretacja fragmentów książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego pt.: „Mały Książę” – to tylko niektóre z punktów programu przygotowanego przez panią Ilonę Kamińską.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

MISTRZOSTWA POWIATU NAKIELSKIEGO W PIŁKĘ RĘCZNĄ

Dnia 17 listopada 2011 roku odbył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopaków Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody rozegrano w ramach eliminacji Licealiady Kujawsko – Pomorskiego SZS. Odbyły się one w Sp. im. Jana Czochralskiego w Kcyni. Do zawodów przystąpiły z eliminacji gminnych cztery zespoły:  I LO im. B. Krzywoustego z Nakła, ZSP im St. Staszica z Nakła, ZSP im. prof. E Chroboczka z Szubina i ZST z Kcyni. W pierwszym swoim meczu Nasi zawodnicy ulegli drużynie ZST Kcynia, natomiast w meczu o III miejsce po zaciętej i pasjonującej walce zwyciężyli zespół Szubina.        

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D