Archiwum dla: Styczeń, 2012

Pięcioro uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do zawodów okręgowych.

Do następnego etapu XII Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości zakwalifikowały się następujące osoby:

* Barbara Nowacka    * Joanna Bilicka    * Joanna Buchholz

* Maria Wolska     * Mateusz Konopka

Młodzież została przygotowana przez p. Grażynę  Kinderman

GRATULUJEMY !

Komentarze są wyłączone więcej...


SIATKARZE “STASZICA” WYGRYWAJĄ TURNIEJ !!!

W dniu 27 stycznia 2012 roku w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się zawody ćwierćfinałowe w siatkówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Do  Nakła nad Notecią przyjechały reprezentacje:  Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 1 w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim i gospodarze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle nad Notecią.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ KARTKĘ LUB SPOT WALENTYNKOWY

Ogłaszamy konkurs na najciekawszą KARTKĘ LUB SPOT WALENTYNKOWY

Temat pracy powinien dotyczyć WALENTYNEK, ale dopuszcza się, żeby była ona skierowana do konkretnych osób (osoby)

Praca powinna być wykonana w formacie AVI, SWF (preferowana rozdzielczość 640×480), GIF lub JPG (rozdzielczość 800×600). Maksymalna długość spotu – 15 sekund.

Podpisaną pracę należy przesłać do 7 lutego na adres staszicwww@wp.pl lub osobiście u p. Michała Hopfingera.

Najlepsza praca będzie w dniu 14 lutego wyświetlona na :

-TELEBIMIE W NAKLE NA RYNKU
- NA TELEWIZORZE W HOLU SZKOŁY
- NA SZKOLNEJ STRONIE INTERNETOWEJ

Dla najlepszych prac przewidziane są także upominki i dyplomy.

Komentarze są wyłączone więcej...

Eliminacje do „Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach”

Dnia 11 stycznia 2012 roku o godz. 12.00  w naszej szkole odbyły się eliminacje do „Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach” organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W I etapie szkolnym konkursu udział wzięło ośmioro uczniów z klas I, II i III. Do kolejnej rundy zakwalifikowały się  Katarzyna Kwapich z kl. III c, Agata Ksobiak z II c obie z Technikum Ekonomicznego, Milena Stramowska z klasy II d Technikum Handlowego i Monika Woźniak z klasy I e Technikum Informatycznego. Etap II międzyszkolny odbędzie się 7 marca 2012 r. w Bydgoszczy. Zwycięzcą etapu szkolnego serdecznie gratulujemy            i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji. Opiekunami uczniów biorących udział w konkursie są nauczyciele historii mgr Krzysztof Borus i mgr Witold Szarszewski.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Próbne egzaminy zawodowe

W dniu dzisiejszym rozpoczynają się w naszej szkole próbne egzaminy z przygotowania zawodowego.Pierwsi przystąpili uczniowie Technikum Ekonomicznego. W następnych dniach zdawać będą uczniowie Technikum Informatycznego i Technikum Handlowego.

Życzymy powodzenia !!!!!!

 

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Siatkowej

W dniach 12 – 13.01.2012 w Hali ZSP im. St. Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn oraz Kobiet. W każdej kategorii uczestniczyło po cztery zespoły. Drużyn rozgrywały swoje mecze systemem każdy z każdym. W hali zaprezentowały się Nam takie zespoły jak ZSP im. St. Staszica w Nakle nad Notecią ( gospodarz), ZSŻŚ w Nakle nad Notecią, ZS nr 1 w Kcynii, I LO im. Bolesława Krzywoustego oraz I LO Szubin. Wśród chłopców do końca turnieju toczyła się walka o miejsce drugie, dające automatycznie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Miejsce pierwsze przypadło już trzeci rok z rzędu naszej szkole, która jest zdecydowanym faworytem w powiecie nakielskim w tejże dyscyplinie sportu. Niestety w tym roku żeńska drużyna piłki siatkowej ze „Staszica” nie obroniła tytułu i tym samym straciła szanse na awans.

  (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Zawody okręgowe XV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

      13 stycznia   2012 r. odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady  Wiedzy Ekonomicznej w Bydgoszczy Do zawodów II stopnia zakwalifikowały  się 3 uczennice  z klasy IVc  :Barbara Nowacka, Marta Stanisławczyk i Maria Wolsk.
W zawodach okręgowych brało udział tylko 68 uczniów z województwa  kujawsko-pomorskiego. Przewodniczący Olimpiady prof. Jerzy Kozłowski i  wiceprzewodniczący mgr Stanisław Krause pogratulowali  uczestnikom  uzyskania wysokiego wyniku w I etapie  i dostania się na zawody okręgowe.

Stopień trudności  II etapu był bardzo wysoki. Uczestnicy Olimpiady odpowiadali  na jedno pytanie o charakterze ogólnym ,następnie  rozwiązywali zadanie z analizy finansowej , a na koniec rozwiązywali test składający się z 30 pytań .

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

KONCERT NOWOROCZNY w Parafii św.Stanisława w Nakle

Dnia 6 stycznia 2012 r. w Parafii św.Stanisława w Nakle odbył się koncert noworoczny orkiesty dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródladowej z Nakła. Koncert był podzielony na 3 częsci. W pierwszej i drugiej części wykonane były kolędy polskie i anglojęzyczne, przy których swój kunszt wokalny zaprezentowały uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle. Dajana Świt i Karolina Kalaczyńska zaśpiewały koledy polskie w duecie , zaś w drugiej częsci zaprezentowały się solowo w utworach “White Christmas” oraz “Last Christmas”. Koncert orkiestry z towarzyszeniem wokalistek cieszył się dużym powodzeniem. Wykonawcy otrzymali gromkie brama oraz owacje na stojąco.

Przygotowała Monika Falender (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Koncert Świąteczny

Dnia 22.12.2011 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle odbył się Koncert Świąteczny, który wprowadził wszystkich w atmosferę świąt. Piękne kolędy i pastorałki uczniowie tejże szkoły wykonani wokalnie solo i zespołowo, a także z towarzyszeniem instrumentów takich jak flet poprzeczny i saksofon na których grała pani Monika Falender. Na pianinie gościnnie zagrała pani Daria Rogalińska

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D