Archiwum dla: Luty, 2012

WYJZAD DO BERLINA

Są jeszcze 4 wolne miejsca na wyjazd w marcu do Berlina na MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE

Informacje i zapisy :

p. Grażyna Kinderman

p. Michał Hopfinger

Komentarze są wyłączone więcej...

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY NR 1-2012

W związku z pojawiającymi się pytaniami oraz niepokojem uczniów naszej szkoły i Państwa -  Rodziców naszych uczniów (prawnych opiekunów) wyjaśniam, że z całą pewnością obecnym kierunkom i zawodom, w których kształci nasza szkoła nie zagraża likwidacja!!!

W naszej szkole młodzież kształci się obecnie i nadal będzie się kształciła w zawodach:
- technik ekonomista,
- technik handlowiec,
- technik informatyk,
- sprzedawca,
- będziemy ponadto dokonywali naboru do technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej oraz do trzyletniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie sprzedawca i do Liceum Ogólnokształcącego.
Te szkoły istnieją i istnieć będą nadal!!!
Jedyna szkoła spośród obecnie istniejących, do której nie będziemy dokonywali nowego naboru to Liceum Profilowane, ale LP obecnie istniejące będą prowadzone do matury!!!

Cóż zatem oznaczają pisma, które przesłał do Państwa domów organ prowadzący szkołę, czyli Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią? Poniżej wyjaśniam:

1.   Dla obecnych i przyszłych naszych uczniów niczego ta zmiana nie wprowadza!!!

2.   Dlaczego zatem otrzymaliście Państwo pisma?
Bo zmienia się formuła prawna szkoły, pozwalająca na uproszczenia podczas wprowadzania nowych kierunków kształcenia w nowych zawodach w przyszłości – uproszczenia dla szkoły i dla organu prowadzącego.
Przy takim formalnym przekształceniu prawo nakazuje Starostwu Powiatowemu skuteczne poinformowanie obojga rodziców ( prawnych opiekunów) każdego ucznia na piśmie.
Dodatkowo formuła prawna nakazuje wykonanie takiego przekształcenia poprzez formalną likwidację stanu obecnego i jednoczesne powołanie tego samego stanu w nieco zmienionej formie prawnej;

3.   Ten zabieg wydaje się być mało czytelny na papierze, ale zapewniam Państwa, że dla naszych uczniów obecnych i przyszłych niczego nie zmienia!!!

4.    Nasi uczniowie nadal będą się uczyli w tych samych szkołach, otrzymają takie samo wykształcenie i takie samo świadectwo ukończenia Technikum w danym, wybranym przez siebie i nauczanym zawodzie.

Życząc wszystkim naszym uczniom spokojnych, wspaniałych, ale bezpiecznych !!! ferii zimowych – serdecznie Was oraz Waszych Rodziców pozdrawiam

Alicja Czubak

P.S. Przypominam:
•    Skutecznie woda na otwartych zbiornikach wodnych w naszych warunkach atmosferycznych nigdy nie zamarza,
•    Drogi są teraz śliskie – droga hamowania dla kierowcy znacznie się wydłuża – uważajmy!!!
•    O zmroku chodzimy poboczem z elementami odblaskowymi lub ze świecącą latarką, bo to nie prawda, że skoro samochód ma światła, to kierowca dobrze nas widzi!!!
•    Bądźmy ostrożni w kontaktach z nieznajomymi,
•    Zdrowie to skarb bezcenny – nie zatruwajmy go substancjami, które nas niszczą na zawsze,
•    Zażywajmy radości i wypoczynku korzystając z uroków zimowej aury i wypoczywajmy aktywnie!

Komentarze są wyłączone więcej...

WALENTYNKI 2012 …

Komentarze są wyłączone więcej...

Święto patrona szkoły Stanisława Staszica

Dnia 8 lutego 2012 roku z okazji obchodów święta patrona szkoły uczniowie klas pierwszych rywalizowali w drużynowym konkursie wiedzy historycznej o życiu i działalności Stanisława Staszica. W zmaganiach udział wzięło sześć drużyn. Rywalizacja była zażarta a zwycięzców wyłoniły dopiero ostatnie pytania. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani. Ostatecznie miejsce I zajęli przedstawiciele klasy I c TE. Na miejscu II uplasowały się ich koleżanki z klasy I b LO z rozszerzonym    j. niemieckim, a na pozycji III konkurs zakończyły uczennice z klasy I a LO z rozszerzonym j. angielskim. Dalsze miejsca przypadły drużynom z klas I e TI i I f LP oraz uczniom z I d TH. Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy. Konkurs przygotowali nauczyciele historii mgr Krzysztof Borus i mgr Witold Szarszewski. Pomagali im uczniowie z klasy III b LP Jacek Duma i Patryk Gruda. Organizatorzy dziękują również za pomoc kolegom nauczycielom, którzy zasiedli w jury paniom Joannie Betscher i Grażynie Jaskólskiej.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Szkolny konkurs historyczny pt. „Dzieje Nakła nad Notecią”

Nie tak dawno obchodziliśmy rocznicę wyzwolenia Nakła spod okupacji hitlerowskiej. Nawiązując do tego wydarzenia w naszej szkole w  środę 8 lutego 2012 r. miał miejsce konkurs wiedzy historycznej  o dziejach Nakła nad Notecią i okolic. W rywalizacji wzięły udział drużyny z klas drugich.  Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania. Poziom wiedzy był bardzo wysoki. Po dziesięciu rundach pytań wyłonieni zostali zwycięzcy. Miejsce I zajęli ex aequo  uczniowie z klas II c i II d. Kolejne podzielili wspólnie uczniowie  z klas II a i II b. Szkoda tylko, że swojej reprezentacji nie wystawili uczniowie klasy II e (?). Uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i wiadomości. Konkursowi  od wielu lat organizują nauczyciele historii mgr Krzysztof Borus i mgr Witold Szarszewski. Organizatorzy bardo dziękują koleżankom i kolegom  nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu konkursu, szczególnie gorąco osobom, które zasiadały w konkursowym jury paniom Tatianie Borowczyk-Sobczak, Małgorzacie Fedec i Monice Falender . Nad nagłośnieniem czuwał pan Maciej Daniel.

Zdjęcie: Patryk Szczęsny

Komentarze są wyłączone więcej...

II Regionalny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

Dnia 7 lutego 2012 roku odbył się w naszej szkole etap powiatowy II Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski w Toruniu. W konkursie wzięli udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych
im. Wincentego Witosa w Samostrzelu. Do konkursu zakwalifikował się także uczeń naszej szkoły – Krystian Węgrzyn z klasy IIa, ale z przyczyn zdrowotnych nie mógł w nim uczestniczyć. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy im, by zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

POCZTA WALENTYNKOWA

Komentarze są wyłączone więcej...

KONCERT DLA RODZICÓW – 31.01.2012 r.

zdjęcia : Katarzyna Marciniak

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

ZDJĘCIA KLASOWE

8 LUTEGO (ŚRODA)  W SZKOLNEJ AULI

BĘDĄ ROBIONE ZDJĘCIA KLASOWE.

KLASY BĘDĄ ZAPRASZANE WEDŁUG USTALONEGO WCZEŚNIEJ HARMONOGRAMU.

OSOBĄ ODPOWIEDZIALNĄ JEST JOANNA BUCHHOLZ .

SESJA ZDJĘCIOWA ZOSTAJE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORÓW

ODWOŁANA

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D