Archiwum dla: Maj, 2012

Edukacja ekologiczna w Borach Tucholskich

Dnia 25. maja klasa I F udała się na wycieczkę do Gołąbka w Nadleśnictwie Tuchola. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: pan Tomasz Kowalski – wychowawca klasy, pani Małgorzata Sass – Jakóbczyk, pani Justyna Biel – Mikułan i pan Krzysztof Borus. Na miejscu, w malowniczych Borach Tucholskich, odbyły się zajęcia w parku dendrologicznym i na ścieżce przyrodniczo – dydaktycznej „Jelenia wyspa”. O biologii lasu i pracy leśników opowiadała z pasją pani Anna Wedel – Sala – pracownik nadleśnictwa. Ostatnim punktem leśnej wędrówki było wspólne ognisko. Młodzież miała również okazję zwiedzić Tucholę – piękne miasto z jego odrestaurowanym niedawno rynkiem miejskim.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

ZAPISY NA KURS OBSŁUGI KAS FISKALNYCH

21 MAJA 2012 r. (poniedziałek) o godz. 10.30 (długa przerwa) odbędą się zapisy na kurs obsługi kas fiskalnych.

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy w gabinecie kierownika szkolenia praktycznego (III piętro).

Kurs odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

Przeznaczony on jest dla młodzieży liceum i technikum naszej szkoły.

Nie przewiduje się żadnych opłat z tytułu udziału w kursie.

Kurs realizowany jest w ramach projektu “Młodzież w działaniu”.

Komentarze są wyłączone więcej...

Matura ……matura……

8 maja absolwenci naszej szkoły zdawali egzamin maturalny z matematyki.  Dzisiaj z języka obcego. Rozpoczęły się także egzaminy ustne.

Życzymy powodzenia !

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Obchody 221 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Nakle nad Notecią..

W dniu 3 maja 2012 roku o godz. 10:00 w nakielskiej farze pod przewodnictwem ks. prałata Grzegorza Nowaka - Proboszcza Parafii p.w. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. W homilii ks. prałat Grzegorz Nowak nawiązał do przypadającego również w dniu dzisiejszym Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Po mszy św. delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicami katyńskimi znajdującymi się przy kościele. Po złożeniu wiązanek kwiatów uczestnicy dzisiejszych uroczystości w kolumnie przeszli na nakielski Rynek gdzie miała miejsce druga część uroczystości z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po odegraniu hymnu państwowego przez orkiestrę dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią pod batutą Moniki Falender, Burmistrz Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią Sławomir Napierała powitał gości: Tadeusza Sobola – Starostę Nakielskiego, Andrzeja Kindermana – Wicestarostę Nakielskiego, ks. prałata Grzegorza Nowaka, Zenona Grzegorka i Piotra Centałę byłych burmistrzów, Leszka Gutkowskiego – członka Zarządu Powiatu, delegację 1 batalionu logistycznego ” Ziemi nakielskiej” w Bydgoszczy, liczne poczty sztandarowe, delegacje , dzieci i młodzież oraz mieszkańców.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Zarządzenie Nr15/2012

Zarządzenie Nr15/2012

Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

im Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią

z dnia 25  kwietnia 2012 r.

1. Zarządza się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią zmianę organizacji pracy  szkoły wynikającą z harmonogramu przeprowadzania matury w maju 2012r. w następujący sposób:

Młodzież klas pierwszych, drugich oraz kl. 3c,d,e – w terminie od  30.04. – do dnia 6.05.2012r.,  a następnie w dniach:  08 i 10.05.2012r. tj. we wtorek i we czwartek -  nie będzie miała zajęć w szkole ze względu na odbywające się egzaminy maturalne,  natomiast w poniedziałek – dnia 07 maja oraz  we środę,  dnia 09 maja- zajęcia w szkole odbywać się będą wg zmienionego planu lekcji zamieszczonego na stronie www.staszic.info  / komunikaty wicedyrektora/zastępstwa, a także w szkole na pierwszym piętrze, w gablocie obok gabinetu wicedyrektora szkoły. 

2. Absolwenci szkoły przystąpią do pisemnych egzaminów maturalnych w następujących terminach:

  • 04.05 –  j. polski – PP – godz. 9/00,
  • w pozostałych terminach zgodnie z harmonogramem CKE zamieszczonym na stronach: www.cke.edu.pl ,   www.oke.gda.pl , www.staszic.info  oraz w gablocie wicedyrektora na pierwszym piętrze budynku szkoły.

3. Maturzyści przychodzą w dniu matury 1 godzinę przed jej rozpoczęciem. Przynoszą ze sobą piszący czarnym kolorem długopis oraz dowód osobisty, a także przybory i pomoce naukowe wg wykazu ( na stronie WWW.oke.gda.pl  oraz w gablocie wicedyrektora szkoły). Do sali zdający wchodzą zgodnie z wywieszoną listą pół godziny przed godziną rozpoczęcia egzaminu. Do sali nie wolno wnosić telefonów komórkowych.

4. Podczas trwania egzaminu zabrania rozmawiania i ściągania pod rygorem przerwania i unieważnienia egzaminu.

5. Egzaminy matury ustnej odbywać się będą w dniach od 07.05 – 27.05.2012r. wg harmonogramu i wykazów wywieszonych w gablocie wicedyrektora szkoły. Zdający powinni stawić się na egzamin 1/2h do 1h wcześniej na wypadek, gdyby ktoś poprzedni nie dotarł.

6. Podczas trwania matury pisemnej w szkole musi obowiązywać absolutna cisza.

7.  Wszystkim zdającym życzymy powodzenia i połamania piór na maturze.

8.  Młodzież klas młodszych przestrzegamy o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas dni wolnych – zwłaszcza gdyby były upały – wystrzegać się silnego słońca, porażenia słonecznego i nie korzystać z kąpieli w otwartych akwenach wodnych gdyż nie jest nadeszła na to  jeszcze właściwa pora!

Komentarze są wyłączone więcej...

MATURA 2012

W dniu dzisiejszym 137 absolwentów naszej szkoły przystąpiło do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Egzamin rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.00 i trwał 170 minut. Mamy nadzieję, że  wszystkim zdającym udało się pomyślnie zdać ten pierwszy egzamin.

W kolejnych dniach odbędą się egzaminy z matematyki, języka obcego, wybranego przedmiotu dodatkowego i …egzaminy ustne.

Życzymy naszym absolwentom pomyślnego zdania wszystkich egzaminów i otrzymania świadectwa maturalnego.

Trzymamy kciuki !!!!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D