Archiwum dla: Czerwiec, 2012

Konkurs Plastyczny: „Mój podarunek dla Klubu”

W dniu 29 czerwca 2012 roku w szkolnym Klubie Młodzieżowym miało miejsce wręczenie nagród oraz dyplomów – wyróżnień dla uczniów, których prace zostały wyłonione w szkolnym Konkursie Plastycznym: „Mój podarunek dla Klubu”. Wpłynęło pięć prac, wykonanych różną techniką: grafika komputerowa, rysunek, szkic, instrument muzyczny z drewna. Jednak tylko trzy prace zostały wyróżnione i nagrodzone, są to prace: Norberta Michalika z klasy IIId, Dominika Kubackiego z klasy IIa oraz Darii Marciniak z klasy IIa. Tego samego dnia zostały wręczone dyplomy – podziękowania uczennicom: Deborze Glaza z klasy Ia, Katarzynie Marciniak z klasy Ia, Darii Marciniak z klasy IIa oraz Katarzynie Arndt z klasy IIa, które upiększyły Klub Młodzieżowy.

Serdecznie gratulujemy uczniom i dziękujemy za pomysły oraz wkład pracy w zmianę wystroju!

Opiekunowie szkolnego Klubu Młodzieżowego

Monika Falender

Kinga Mrotek

Justyna Biel-Mikułan

Komentarze są wyłączone więcej...

WYJAZD DO DĘBOGÓRY

Dnia 26. czerwca 2012 siedmioosobowa grupa z naszej szkoły pod opieką pana W. Szarszewskiego i pana P. Juszczaka udała się na wycieczkę rowerową do Dębogóry. Pomimo nie do końca sprzyjających warunków atmosferycznych wszyscy dojechaliśmy do celu. Na miejscu odbyło się ognisko, po którym razem z kolegami z kcyńskiego liceum porządkowaliśmy zapomniany cmentarz ewangelicki. Odmalowany został również krzyż, który postawiono w centralnej części cmentarza. Humory dopisywały wszystkim przez cały czas. Wróciliśmy zmęczeni, ale myślę, że pomimo tego będziemy ten wyjazd wspominać pozytywnie.

.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

KOMUNIKAT – ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ 29 CZERWCA O GODZINIE 9.15 NA BOISKU SZKOLNYM (W RAZIE NIEPOGODY W SZKOLNEJ AULI).

OBOWIĄZUJE UROCZYSTY STRÓJ SZKOLNY.

O GODZ. 8.00 MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE P.W. ŚW. WAWRZYŃCA.

Komentarze są wyłączone więcej...

KOMUNIKAT DLA ABSOLWENTÓW

ROZDANIE ŚWIADECTW MATURALNYCH
ODBĘDZIE SIĘ 29 CZERWCA

OD GODZ. 11.30 W SALI NR 7

Komentarze są wyłączone więcej...

Kasy fiskalne nieobce uczniom „Staszica”

„Młodzież w działaniu ” to nazwa grantu na zajęcia pozalekcyjne realizowanego  przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią w ramach konkursu dla szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Nakielski. Ważnym celem projektu było przeprowadzenie     przez nauczyciela przedmiotów ekonomicznych i informatyki Michała Hopfingera podstawowego kursu obsługi kas fiskalnych. Zainteresowana młodzież  została podzielona na cztery grupy 10 osobowe. Prowadzone zajęcia praktyczne w formie warsztatów zaowocowały  nabyciem umiejętności obsługi różnych typów kas fiskalnych. Dzięki wsparciu finansowemu samorządu powiatowego wszyscy uczniowie uzyskali szkolny certyfikat potwierdzający posiadanie tych umiejętności. Nabyte umiejętności młodzież będzie mogła wykorzystać już podczas wakacji pracując w placówkach handlowych.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

II Edycja Turnieju Matematycznego w Staszicu

Dnia 13 czerwca 2012 r.  o godz. 11:45 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.S.Staszica w Nakle nad Notecią  odbyła się II Edycja Turnieju Matematycznego zorganizowanego przez nauczycieli matematyki panią Dorotę Banaszak, panią Dorotę Januszewską i panią Katarzynę Domek. Turniej był przeznaczony dla klas drugich liceum i technikum. Składał się z 8 ciekawych zadań matematycznych m.in. rozwiązywanie zadań tekstowych, rachunek algebraiczny, puzzle matematyczne, układanie gwiazdy na podstawie opisu, krzyżówka matematyczna. Każda konkurencja wywoływała duże emocje.

Pierwsze miejsce zajęła klasa II B Technikum Informatycznego – 34 punkty,  drugie miejsce klasa II C Technikum Ekonomicznego – 32 punkty, trzecie klasa II A Liceum Ogólnokształcącego/Liceum Profilowanego – 30 punktów. Wszystkie klasy dzielnie walczyły o każdy punkt.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Inwestorzy ze Staszica w czołówce krajowej

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią realizuje w ramach konkursu dla szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Nakielski grant na zajęcia pozalekcyjne pn. „Młodzież w działaniu “. W drugim bloku tematycznym „Być kreatywnym, mobilnym i przedsiębiorczym – czyli młodzież wobec wyzwań współczesności” uczniowie przygotowywani są do dzisiejszej sytuacji społeczno – gospodarczej, w której kładzie się nacisk na wzbogacanie i zdobywanie nowych umiejętności. Ważne jest przygotowanie uczniów do podejmowania zdecydowanych działań oraz samodzielnych decyzji. Młodzież podzielona na zespoły – Komitety Inwestycyjne  przystąpiła do konkursu ogólnopolskiego „Z klasy do klasy”, którego organizatorami była : Agora S.A., Narodowy Bank Polski, Fundacja Bankowa im. L Kronenberga. Zadaniem Komitetów Inwestycyjnych było inwestowanie wirtualnych środków pieniężnych. Pod opieką nauczycielki przedmiotów ekonomicznych Grażyny Kinderman „Staszic” wystawił 13 komitetów inwestycyjnych, które rywalizowały z ponad  7 tysiącami z całego kraju. Najlepszym zespołem okazał się komitet  Ryzykanckie_Szerszenie w składzie: J.Cebert, D.Rynkiewicz ,P.Dereniowski, A.Kamiński, T.Hak , który zajął 11 miejsce w Polsce i jednocześnie 3 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Kolejny komitet ze „Staszica” Wyimaginowani w składzie: M.Kubisz, K.Fikowski, B.Grochowski, D.Bembnista  zajął 3 miejsce w województwie i 35 w kraju.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

WAŻNA INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW I UCZNIÓW – jest o co zabiegać!!!

V edycja programu stypendialnego Indeks Start2Star dla zdolnych maturzystów

Indeks Start2Star to projekt, dzięki któremu niezamożnym i zdolnym maturzystom zapewniamy finansowanie przez cały okers studiów, a stypedia wynoszą po 1300 zł brutto miesięcznie. Udział w programie mogą wziąć osoby, których miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekroczył 1000 zł netto w ciągu ostatnich dwóch lat podatkowych. Warunkiem aplikowania jest średnia ocen powyżej w 4.0 w przedostatniej klasie szkoły ponadgimnazjalnej oraz wykazanie się aktywnością społeczną i przedsiębiorczością. Kandydatom pozostawiamy pełną swobodę wyboru uczelni i kierunku. Podstawą ubiegania się o stypedium w ramach I etapu rekrutacji jest zarejestrowanie się oraz wypełnienie formularza na stronie internetowej Fundacji www.paga.org.pl/projekty/indeks_start2star w terminie do 16 maja 2012r. II etap rekrutacji odbywa się w maju i składa się z przesłuchania przed Komisją Stypedialną w Warszawie.

Szczegółowe informacje w serwisie: www.fundacjajlc.pl/start2star

Komentarze są wyłączone więcej...

Siatkarze „Staszica” rywalizowali z najlepszymi z kraju !

W dniach 7-10.06.2012 w Ostródzie odbyły się finały XI Ogólnopolskiej Licealiady będącymi Mistrzostwami Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopaków. W zawodach tych brały reprezentacje Mistrzów Województw : Lubelskiego, Zachodniopomorskiego, Łódzkiego, Opolskiego, Wielkopolskiego, Warmińsko – mazurskiego, Mazowieckiego, Lubuskiego oraz drużyna „ Staszica” reprezentująca Kujawsko – pomorskie. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy i grali systemem każdy z każdym, z zaliczeniem spotkań do dalszej fazy rozgrywek. Pomimo dobrej i ambitnej postawy siatkarskiej Naszej drużyny, nie udało się wygrać żadnego spotkania. W turnieju brały udział prawie wszystkie najlepsze drużyny szkolne z kraju. Ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego włącznie. Mimo porażki występ drużyny „ Staszica” oceniam pozytywnie. Bardzo dobrze w Naszym zespole funkcjonowało przyjęcie piłki z zagrywki ale nie przełożyło się na efektywny atak, mając na bloku bardzo dobrych wysokich siatkarzy przeciwników. Słabszym elementem było funkcjonowanie bloku i zagrywki. W końcówkach setów zabrakło dobrych wyborów zakończenia akcji i trochę szczęścia. Nagrodę za najlepszego zawodnika drużyny otrzymał najskuteczniejszy Mateusz Okpisz. Skomentował prowadzący drużynę p. Dariusz Malikowski. Poniżej prezentujemy wyniki meczów:

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Rok sportowy w Staszicu dobiega końca.

Sporo emocji dostarczyli Nam Nasi sportowcy w mijającym już roku szkolnym. Kto śledził wszystkie wydarzenia umieszczone na stronie internetowej, ale również w prasie to wie, iż z roku na rok tych sukcesów przybywa. Wszystko to odbywa się za sprawą bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych jak również coraz lepszymi warunkami oraz baza sportową. Wiadomo również, że do tego wszystkiego potrzebni są uczniowie, którzy jak się okazało posiadają spory wachlarz umiejętności z zakresu wychowania fizycznego. Rekordowa ilość imprez sportowych, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć robi wrażenie. Z każdej z nich wracaliśmy z pucharami oraz dyplomami. Rok zaczął się od silnego uderzenia. Podopieczni Dariusza Malikowskiego wygrali zawody Biegów Przełajowych. W Biegu Papieskim, w którym pomogliśmy przy organizacji, również Nasza młodzież brała udział i zajęła czołowe miejsca. Następne miesiące to również świetny występ chłopaków na Mistrzostwach Powiatu Nakielskiego w Piłce Nożnej na Orliku ( I miejsce). Dało to możliwość rozegrania zawodów o Puchar Dyrektora Naszej Szkoły ( II miejsce) Po drodze zaliczyliśmy również Mikołajkowy Turniej w ZSŻŚ oraz Halowy Turniej z Okazji 750- lecia Kcyni. W tym wszystkim nie możemy zapomnieć oczywiście o żeńskiej piłce nożnej, gdyż p. Ewa Welker jak co roku organizuje Turniej Piłki Nożnej z Okazji Dnia Kobiet, do którego zgłosiło się sześć zespołów. Dzięki dobrej i sprawnej organizacji emocji i zabawy było pod dostatkiem. W tym roku doszło także do rozegrania meczu kontrolnego w piłce ręcznej pomiędzy ZSP Staszic, a LO Krzywousty. Podopieczni p. Welker zwyciężyli przy licznie zgromadzonej publiczności. Swój udział sportowy zaznaczyły także siatkarki p. Grażyny Jaskólskiej. Dzielnie broniły tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku, a w dalszej kolejności próbowały swoich sił w okolicznościowych turniejach w Samostrzelu oraz Kcyni ( II miejsce). Do tego wszystkiego dołożyć należy Mistrzostwo Powiatu w Tenisie Stołowym, występy chłopaków oraz dziewczyn w piłce koszykowej ( II miejsce), oraz rozegranie Turnieju Piłki Nożnej klas pierwszych o Puchar Patrona ZSP Staszic.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

III Powiatowy Turniej Językowy „Multilingua”

4. czerwca w naszej szkole odbył się już III Powiatowy Turniej Językowy „Multilingua”. Jest to konkurs nad którym, patronat pełni  Starosta  Nakielski Pan Tadeusz Sobol.  Po raz pierwszy w turnieju wzięli udział gimnazjaliści ze szkół naszego powiatu. Czteroosobowe drużyny przybyły z następujących szkół: Gimnazjum nr.4  i nr.3 w Nakle nad Notecią, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Paterku i Mroczy, Zespół Szkół w Kowalewie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu,  Gimnazjum nr 1 w Szubinie.

Uczniowie rozwiązywali zadania językowe, odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy o krajach niemiecko i anglojęzycznych , odgrywali scenki sytuacyjne.

Ostatecznie rywalizację wygrał Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kowalewie. II miejsce zajął Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu a III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Paterku.  Nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Dyrektor Alicja Czubak.

Uczniowie przygotowani zostali do turnieju przez następujących nauczycieli swoich szkół:

Angelikę Smolińską, Agnieszkę Kudlińską, Agnieszkę Głąb, Hannę Waśniowską, Andrzeja Gintera, Justynę Nitkę, Agnieszkę Paubicką, Joannę Palkę, Alicję Szwejkowską – Radtke, Aleksandrę Kędziora, Anitę Iordanidou, Justynę Szulc, Michała Wiśniewskiego, Katarzynę Dombek, Izabelę Kraińską. Za przygotowanie uczniów i przybycie na turniej  serdecznie wszystkim nauczycielom dziękujemy.

Tego samego dnia odbył się również ten sam turniej dla klas ze szkół ponadgimnazjalnych .

Do konkursu zgłosiło się 5 drużyn z następujących szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle, Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie i Technikum  Ekonomiczne, Informatyczne i Liceum Ogólnokształcące mieszczące się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Kurs obsługi kas fiskalnych

Szczegółowy harmonogram kursu ( lista uczestników i termin) zostanie wywieszony 11 czerwca w gablocie obok sali 21 (informatycznej) na III p.

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D