Archiwum dla: Październik, 2012

Europejski Dzień Języków w Staszicu

Dnia 26. października 2012 r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica odbyła się impreza będąca elementem obchodów Europejskiego Dnia Języków.

Tym razem nauczyciele języków obcych wraz z uczniami przygotowali spotkanie o zupełnie innym charakterze, niż dotychczas.

Wydarzenie rozpoczęła tzw. scena balkonowa z „Romea i Julii” odegrana w języku polskim i angielskim. Uczniowie zobaczyli również klasykę angielskiego kabaretu – Monty Pythona. Pozostały czas wypełniały konkursy – niespodzianki, do udziału w których zaangażowani zostali przedstawiciele publiczności. Młodzież musiała wykazać się znajomością realiów krajów, angielskiego i niemieckiego obszaru językowego, umiejętnościami teatralnymi (kalambury) oraz nienaganną dykcją, prezentując łamańce językowe w języku angielskim, niemieckim i polskim.

Wszyscy doskonale się bawili, a uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami języków obcych ponownie stanęli na wysokości zadania.

W przyszłym roku kolejna edycja tej cyklicznej imprezy.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

OGŁOSZENIA

Komentarze są wyłączone więcej...

Zakończenie praktyk klasy 2d TH

Od 1 do 26 października młodzież klasy 2d TH odbywała praktykę zawodową w firmie Carrefour Bydgoszcz w ramach projektu “Nowa jakość kształcenia zawodowego w województwie kujawsko-pomorskim”.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Staszic na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Wybór studiów to jedna z najważniejszych decyzji przed jaką staje większość z grona współczesnej młodzieży. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią stara się ułatwiać swoim absolwentom podjęcie tego, jakże ważnego kroku w ich życiu. W środę, 24 października 2012 r., w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne wspierane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią został zorganizowany przez ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle wyjazd studyjny na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Był on częścią projektu „Młodzież w działaniu” realizowanego przez szkolne koło ekonomiczne. Organizatorami byli nauczyciele przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman, Agnieszka Nowak, Michał Hopfinger i Tomasz Hopfinger. Wyjazd cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkoły. Wzięło w nim udział czterdzieścioro pięcioro podopiecznych, ale chętnych było znacznie więcej.

Po przyjeździe na toruńską uczelnię młodzież rozpoczęła zwiedzanie kampusu uniwersyteckiego. Uczniowie zostali oprowadzeni przez nauczycieli po następujących wydziałach: Prawa i Administracji, Chemii, Politologii i Studiów Międzynarodowych, Biologii i Ochrony Środowiska oraz Nauk o Ziemi. Po dotarciu na Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania uczniowie zostali przywitani przez dr Krzysztofa Kannenberga. Następnie odbyło się spotkanie z prodziekanem do spraw studentów – dr Zdzisławem Markuszewskim. Podczas rozmowy młodzież dowiedziała się o misji, wizji i strategii wydziału i całego uniwersytetu. Prowadzona dyskusja przybliżyła uczestnikom ofertę kształcenia i możliwości jakie daje ukończenie UMK. Uczniowie dowiedzieli się o nowej ofercie kształcenia dostosowanej do potrzeb zmieniającego się rynku pracy.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

ZAPROSZENIE !

Interesuje Cię historia naszej Ojczyzny?

Wiesz kim był Józef Piłsudski?

Weź udział w konkursie niepodległościowym z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zgłoszenia do dnia 7. 11. 2012 r. przyjmuje nauczyciel historii Krzysztof Borus.

Sprawdź się! Zmierz się z pytaniami 12 listopada 2012 r.!

O szczegóły możesz zapytać  nauczyciela.

Komentarze są wyłączone więcej...


Wyjazd studyjny młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią

W połowie września 2012r. młodzież ZSP im. Stanisława Staszica wraz z opiekunami uczestniczyła w ramach projektu „A to Polska właśnie- nekropolie powiatu nakielskiego”, realizowanego z funduszu Powiatu Nakielskiego, w wyjeździe studyjnym

Trasa wyjazdu obejmowała Warszawę, Sejny, Żegary, Krasnogrudę, Wilno, Troki, Wigry i Suwałki.

Podczas pobytu w Warszawie młodzież spotkała się z Panią Zofią Posmysz, więźniarką obozu Auschwitz-Birkenau, pisarką i autorką scenariuszów filmowych, m.in. „Pasażerki”, wg którego film zrealizował Edward Munk. Spotkanie odbyło się w Sali Uniwersytetu Warszawskiego.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili także Cmentarz Żydowski, gdzie odwiedzili grób Marka Edelmana, ostatniego dowódcy powstania w Getcie Warszawskim, a na cmentarzu Powązkowskim Aleję Zasłużonych.

W Sejnach młodzież brała udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników ośrodka „Pogranicze- sztuk, kultur, narodów” pod hasłem „Nekropolie śladami naszej przeszłości”, zwiedziła Białą Synagogę, Sanktuarium Nawiedzenia Matki Bożej z zespołem klasztornym podominikańskim i Cmentarz Żydowski.

W Krasnogrudzie, w Międzynarodowym Centrum Dialogu, a wcześniej w wakacyjnym miejscu Czesława Miłosza młodzi ludzie uczestniczyli w interaktywnej lekcji o wybitnym poecie pod nazwą „Śladami Miłosza od Krasnogrudy przez Berkley do Krakowa”.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Targi Edukacji i Pracy w Nakle nad Notecią

19 października 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, w ramach realizacji projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” odbyły się Targi Edukacji i Pracy. Organizatorami targów były funkcjonujące na terenie powiatu nakielskiego: Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Punkt Pośrednictwa Pracy w Nakle nad Notecią.

Powitania przybyłych wystawców i otwarcia targów dokonała pośrednik pracy Pani Agnieszka Węglicka. Następnie młodzież szkół ponadgimnazjalnych, osoby bezrobotne i poszukujące pracy zwiedzały stoiska wystawców, przy których mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uniwersytetów, szkół wyższych, policealnych, kursami i szkoleniami organizowanymi przez przybyłe na targi ośrodki szkoleniowe z Bydgoszczy oraz ofertami pracy i usługami świadczonymi przez Punkt Pośrednictwa Pracy. Na targach obecni byli także przedstawiciele pracodawców, którzy prezentowali swoje oferty pracy. Podczas imprezy doradca zawodowy MCK Pani Martyna Żołecka udzielała wyczerpujących informacji na temat działalności Młodzieżowego Centrum Kariery i oferowanych w nim usług. Zainteresowanym osobom doradca zawodowy udzielał porad indywidualnych. Pośrednik pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy informował o dostępnych ofertach zatrudnienia oraz zachęcał młodzież do korzystania z usług świadczonych przez Ochotnicze Hufce Pracy w ramach ogólnopolskiego projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Targi Edukacji i Pracy były świetną okazją do przedstawienia założeń konkursu pt. „Stwórz Mini Projekt” oraz informacji o działalności Ośrodków Szkolenia Zawodowego. Konkurs ogłoszony został przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i jest skierowany do młodzieży w wieku 15-17 lat. Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Europejskich, mobilizacja do zainteresowania tą tematyką, a także promocja projektów realizowanych z funduszy pochodzących z Unii Europejskiej.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

DRUGA KOLEJKA HLS ROZEGRANA

W dniu 17 października w hali „ZSP Staszica” odbyła się druga kolejka pierwszej edycji Halowej Ligi Staszica. Niestety nie odbyło się bez przykrych niespodzianek ponieważ na starcie nie stawił się zespół z klas I co nie spodobało się ani organizatorowi jak również pozostałym drużyną. Nie przeszkodziło to jednak do kontynuowania zawodów. W pierwszym meczu doszło do pojedynku klas trzecich oraz czwartych. Zespół maturzystów nieco osłabiony nie dał rady młodszym kolegom, którzy tego dnia byli bardzo dobrze dysponowani. Ostatecznie wygrali 4:1. W drugim spotkaniu mieliśmy okazję oglądać ponownie klasy trzecie i czwarte. Również tym razem maturzyści z IV c musieli uznać wyższość rywala. Wynik 3:1. W ostatnim trzecim meczu pachniało niespodzianką. Na boisku spotkały się dwie grupy klasy informatycznej, które do ostatniego gwizdka walczyły o miano zwycięscy. Kilka osób dołożyło tego dnia kilka goli do swojego dorobku najlepszego strzelca ligi. Pauzowały oczywiście klasy II, które z niecierpliwością czekają na swoich rywali. Więcej informacji u koordynatora Pawła Juszczaka.

TABELA HLS PO DRUGIEJ KOLEJCE 17.10.12

MIEJSCE DRUŻYNA MECZE BRAMKI PUNKTY
1 IVE ‘ 3 10:8 6
2 IIIE 2 7:1 6
3 IIABCE 1 4:0 3
4 IVE ‘’ 2 5:3 3
5 IIIABC 2 4:5 3
6 ICE 1 0:3 0
7 IIF 1 0:4 0
8 IVC 2 3:9 0

  (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

OGŁOSZENIE – WYJAZD NA UMK W TORUNIU

W  dniu 24 października 2012 roku w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne wspierane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią zostanie  zorganizowany przez wyjazd studyjny na Uniwersytet  Mikołaja Kopernika w ToruniuWydział nauk Ekonomicznych i Zarządzania . Jest on  kolejną częścią projektu „Młodzież w działaniu”

W programie:

  • udział w wykładzie prowadzonego przez  dr Krzysztofa Kannenberga,
  • spotkanie z władzami wydziału
  • zwiedzanie miasta

Koszt wyjazdu studyjnego to tylko 10 zł

Planowany wyjazd o godzinie 8.00

Zapisy u prof. Grażyny Kinderman, sala 17

Komentarze są wyłączone więcej...

Staszic z projektu Starostwa na POLAGRZE

Młodzi, aktywni, ambitni, chłonni wiedzy to tylko kilka z epitetów jakimi można określić młodzież uczęszczającą do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią. Po raz kolejny zostało to udowodnione podczas zorganizowanego wyjazdu studyjnego na Międzynarodowe Targi Poznańskie POLAGRA 2012.

W dniu 11 października 2012 roku w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne wspierane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wyjazd studyjny na Międzynarodowe Targi Poznańskie POLAGRA. Był on częścią projektu „Młodzież w działaniu” realizowanego przez szkolne koło ekonomiczne. Organizatorami byli nauczyciele przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman, Agnieszka Nowak, Michał Hopfinger i Tomasz Hopfinger. Wyjazd cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkoły. Wzięło w nim udział czterdzieścioro pięcioro podopiecznych, ale chętnych było znacznie więcej. Zwiedzane targi w swoim programie obejmowały następujące działy tematyczne:

  • Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych – Polagra-Food ;
  • Międzynarodowe Targi Gastronomii – Polagra Gastro;
  • Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Logistyki – Taropak.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Pielgrzymka odwołana!

Z przykrością informujemy, że tegoroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę  jest odwołana z powodu niewystarczającej liczby chętnych.

Dokonane wpłaty można odebrać w poniedziałek, 15 października b.r., na piątej godzinie lekcyjnej, od 11.45-12.30, w pokoju nauczycielskim.

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D