Archiwum dla: Listopad, 2012

Święto Niepodległości w Staszicu

F I L M

Komentarze są wyłączone więcej...

UWAGA!!!

PLAN ZDJĘĆ KLASOWYCH

w dniu 29 listopada 2012 r.

1  lekcja:  2a, 1b, 4c

2 lekcja: 1c, 3e, 2d

3 lekcja: 2g, 2f, 2c

4 lekcja: 2e, 3c, 1e

5 lekcja: 2b, 1a, 1d

6 lekcja: 4e, 3a, 3d

7 lekcja:     3e, 4d

Uwaga!  Klasy będą indywidualnie zapraszane do robienia zdjęć -  razem ze swoimi wychowawcami.

Organizatorem jest p. Sławomir Chmielewski (Klub Młodzieżowy)

Komentarze są wyłączone więcej...

Ćwiczenia strażackie w Staszicu

Komentarze są wyłączone więcej...

KOMUNIKAT !

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica nie jest organizatorem imprezy – tzw. połowinek szkolnych lub klasowych, organizowanych poza terenem szkoły.

W związku z tym szkoła nie ponosi odpowiedzialności za organizację, przebieg i bezpieczeństwo na tych imprezach.

Komentarze są wyłączone więcej...

Staszic przed I LO i Żeglugą

19 listopada 2012r. uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych rywalizowali w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego o Mistrzostwo Gminy Nakło w piłce ręcznej chłopców. W zawodach udział wzięli szczypiorniści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego oraz  gospodarze zawodów.

Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym. Mistrzostwo Gminy Nakło wywalczyli zawodnicy naszej szkoły –  „Staszic”, którzy wysoko pokonali reprezentację Żeglugi (22:3), a następnie zremisowali z I LO (10:10). Identyczny dorobek punktowy po dwóch spotkaniach mieli zawodnicy z Krzywoustego, jednak gorszy bilans bramek sprawił, że zajęli drugie miejsce. Na trzeciej pozycji rozgrywki zakończyli gospodarze. Dwie pierwsze drużyny zakwalifikowały się do Finału Powiatu Nakielskiego, który odbędzie się w Kcyni, dnia 30 listopada.

Nasz zespół zagrał w składzie: Dawid Iciek, Piotr Westphal, Patryk Nowarkiewicz, Daniel Chudziński, Artur Stachowiak, Mateusz Dróbka, Patryk Pastalski, Szymon Zmudziński, Patryk Łukasik oraz bramkarze – Bartosz Barabas, Dawid Pasieka. Opiekunem zespołu jest Ewa Welker.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

MŁODZIEŻOWE MINIPRZEDSIĘBIORSTWO

W naszej szkole działa MŁODZIEŻOWE MINIPRZEDSIĘBIORSTWO.

Wykonujemy i sprzedajemy kartki na różne okazje.

Ze sprzedażą ruszamy już dnia 22.11.2012( Dzień wywiadówek).

Wszystkich serdecznie zapraszamy do stoiska na parterze naszej szkoły w godz. 16.30-18.30.

W czwartek promocyjne ceny!!!

Uczennice klasy IIB

Komentarze są wyłączone więcej...

Święto Niepodległości w Staszicu

W dniu 12 listopada 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

im. S. Staszica w  Nakle obchodzili Święto Niepodległości. O godzinie 11:00 rozległ się w całej szkole Hymn Państwowy, następnie w klasach przez wybranego ucznia został odczytany tekst okolicznościowy.

O godzinie 11.10 wszyscy odsłuchali utworu  Jacka Kaczmarskiego, po czym nastąpiła krótka dyskusja na temat „Czym jest ojczyzna?”.

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbyły się szkolne konkursy: historyczny, muzyczny, recytatorski oraz plastyczny, zorganizowane przez historyków  oraz wychowawców  szkolnego Klubu Młodzieżowego.

W czasie przerw można było usłyszeć utwory J. Kaczmarskiego, P. Gintrowskiego oraz

M. Grechuty puszczane przez szkolny radiowęzeł.

FILM : Święto Niepodległości w Staszicu

Wyniki konkursów:

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

XXVI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Dnia 7.11.2011r. odbyła się XXVI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Nierównowagi w gospodarce. Przyczyny i skutki”.

W etapie szkolnym brało udział 27 uczniów z Technikum Ekonomicznego – kl IIc, IIIc, IVc

Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia..

Opiekun : Grażyna Kinderman,

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

„Wykłady Otwarte” w Staszicu

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, dbając o wszechstronny rozwój swoich uczniów bierze udział w różnego rodzaju formach ich aktywizacji i stara się zapewniać im dostęp do wszelkich możliwych źródeł wiedzy.

W środę, 31 października 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica gościli konsultanci z Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Toruniu, którzy przeprowadzili cykl zajęć edukacyjnych pod nazwą „Wykłady Otwarte” na rok szkolny 2012/2013. Zajęcia te stanowią cykl wykładów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko- pomorskiego. Są one dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Przeprowadzone wykłady stanowiły pierwszą część cyklu zajęć i obejmowały następujące tematy:

  • Współczesne problemy europejskie – Europa w kryzysie.
  • Partnerstwo wschodnie – Historia i życie polityczne w państwach Europy.
  • Relacje Polsko- Niemieckie po 1945 roku.

Realizowany zakres tematyczny stanowi cenne źródło informacji dla uczniów, przygotowujących się do Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, której hasło przewodnie brzmi: „Nierównowaga w gospodarce. Przyczyny i skutki.”.

Młodzież z zainteresowaniem brała udział w  zajęciach i wyraziła chęć uczestnictwa w kolejnym cyklu szkoleń. Konsultanci przeprowadzili zajęcia w sposób zrozumiały i sugestywny, co wzbogaciło ich atrakcyjność. Poruszane tematy odnosiły się do współczesnego kryzysu gospodarczego, jego przyczyn, historii i skutków.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

KOMUNIKAT: WYJAZD NA GIEŁDĘ ROLNO-OGRODNICZĄ W POZNANIU

W  dniu 13 listopada 2012 roku w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne wspierane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią zostanie  zorganizowany przez wyjazd studyjny na GIEŁDĘ ROLNO-OGRODNICZĄ W POZNANIU . Jest on  kolejną częścią projektu „Młodzież w działaniu”

Koszt wyjazdu studyjnego to 20 zł ( Nowy koszt wyjazdu związany jest ze zmianą w budżecie projektu.)

Planowany wyjazd o godzinie 5.30

Zapisy u p. Grażyny Kinderman, sala 17

DYSPONUJEMY JESZCZE WOLNYMI MIEJSCAMI.

Komentarze są wyłączone więcej...

Warsztaty z WSB

W ramach podpisanej umowy partnerskiej z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu O/Bydgoszcz, w dniu 05.11.2012 Pani mgr Marzena Tomczak i Pani mgr Małgorzata Sass-Jakóbczyk zaprosiły Panią Annę Drzewiecką i Panią Małgorzatę Klabun w celu przeprowadzenia warsztatów z uczniami naszej szkoły.

Warsztaty dotyczyły: „Technik i sposobów szybkiego uczenia się i zapamiętywania”, „Walki ze stresem” oraz „Autoprezentacja”. Uczestniczyły w nich następujące klasy: IIIc, IIIe, IVc, IVd.

Warsztaty miały na celu zaznajomienie uczniów z sposobami szybkiego zapamiętywania i kojarzenia. Klasy maturalne dowiedziały się co zrobić, żeby nie zjadł ich stres na maturze i jak się zaprezentować.

Panie prowadzące na zakończenie przedstawiły ofertę swojej Uczelni. Opowiedziały o kierunkach, które obecnie są w ich ofercie. Poinformowały uczniów, że Uczelnia często zmienia kierunki i dostosowuje je do obowiązującego zapotrzebowania na rynku pracy.

Uczniom podobały się warsztaty i byli zainteresowani kolejnym spotkaniem.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

TRZECIA KOLEJKA HLS

W dniu 24.10 W Hali ZSP „Staszica” w Nakle nad Notecią rozegrano trzecią już kolejkę wewnątrzszkolnej ligi piłki nożnej halowej. Tym razem ro rywalizacji stanęły klasy drugie i trzecie oraz jedna pierwsza. I to właśnie najmłodszy zespół sprawił ogromną niespodziankę, ponieważ pokonał po dość zaciętym pojedynku klasę IIF. Dwa kolejne spotkania to już „mocarze” tej ligi. Punktami podzieliły się zespoły klasy III E oraz IIA. Gola na 1:0 zdobył z rzutu wolnego Cegielski. Do remisu doprowadził Janowiak, który imponuje skutecznością. Na prowadzenie swój zespół wyprowadził Podemski. Wydawałoby się, że ten wynik utrzyma się do końca, ale w końcówce spotkania karę otrzymuję zawodnik z drugiej klasy. Grę w osłabieniu wykorzystuje przeciwnik i Lemke strzela gola na 2:2. Było to jedne z ciekawszych widowisk, jakie mieliśmy okazję zaobserwować spośród wszystkich dotychczasowych spotkań. Ostatni mecz tego dnia potwierdził, że poziom ligi jest bardzo wysoki. Mecz po meczu grała klasa II. Na drodze stanął kolejny wymagający rywal, który ostatecznie wygrał 5:4. O wyniku zadecydowało zmęczenie, ale emocji i dramaturgii tutaj nie zabrakło. Po tej kolejce liderem jest klasa III E, która dotychczas zgromadziła na swoim koncie 7 punktów w trzech meczach.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D