Archiwum dla: Grudzień, 2012

Świąteczna Sesja Zdjęciowa

F I L M

Komentarze są wyłączone więcej...

ŚWIĄTECZNY KONCERT

Komentarze są wyłączone więcej...

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Komentarze są wyłączone więcej...

PIŁKARSKIE BOŻE NARODZENIE W STASZICU.

W dniu 18.12.12 w hali sportowej ZSP im. St. Staszica w Nakle nad Notecią rozegrano Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jest to pierwsza tego typu impreza organizowana przez Naszą szkołę, która skierowana było do szkół ponadgimnazjalnych. Same zawody toczyły się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło oczywiście emocji, na trybunach Naszych chłopaków dopingowała licznie zgromadzona publiczność. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: I LO im. B. Krzywoustego w Nakle, ZSP Lubaszcz, ZST Kcynia oraz gospodarz ZSP „Staszic”,. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Pierwsze swoje mecze pewnie wygrały zespoły „Krzywego” oraz „Staszica”. Natomiast w kolejnych spotkaniach, wyniki sprawiły, że do ostatniego gwizdka wszystko było możliwe. W ostatnim spotkaniu toczyła się walka o pierwsze miejsce. Gospodarze mimo prowadzenia, nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu i ostatecznie ulegli 1:2. Tym samy zajęli drugie miejsce. Na uczestników czekały okolicznościowe puchary oraz dyplomy. Wszystkim zawodnikom oraz im opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku. Korzystając oczywiście z okazji życzymy Spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Poniżej prezentujemy wyniki i końcową klasyfikację.
(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

,,Szkoła praktycznej ekonomii-młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”

Uczennice klasy II B pod opieką Pani mgr Małgorzaty Fedec biorą udział w projekcie :

,,Szkoła praktycznej ekonomii-młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

,,Zakartkowane”, tak nazywa się firma dziewczyn,zajmują się własnoręczynym wykonaniem kartek na różne okazje.O których sprzedaży uczniów naszej szkoły będziemy informować na bieżąco.

Oferujemy również możliwość wykonania kartek na zamówienie.Jest to forma wprowadzenia urozmaiconej ekonomii w życie naszej szkoły.

,,Zakartkowane” składają się z grupy 14 osób.W tym funkcję dyrektorów pełnią:
Dyrektor naczelny – Roksana Kozłowska
Dyrektor ds.finansowych – Donata Koczur
Dyrektor ds.produkcji – Paulina Budnik
Dyrektor ds.marketingu – Marta Perkowska
Dyrektor ds.organizacyjnych – Aleksandra Zdrojewska


Komentarze są wyłączone więcej...

MECZ NA SZCZYCIE W ALS

Cudowne widowisko zgotowali Nam siatkarze VVS Staszic Nakło, którzy na własnej hali podejmowali lidera II ligi, gr B Absolwentów Gim. Nr 9 z Bydgoszczy. Od początku wiadomo było, że będzie to spotkanie na najwyższym poziomie. Nikt tego dnia na pewno się nie rozczarował. Nasz zespół grał wspaniale, ale jego rywal tego dnia także był dobrze dysponowany, więc wiadomo było, że o zwycięstwie zadecydują drobne błędy.  W pierwszym secie lepsza okazałą się Bydgoszcz, wygrywając na przewagę ( 24:26). W drugim i trzecim secie wszystko układało się po myśli VVS. Prowadzenie 2: 1 w dawało komfort psychiczny wychodząc na kolejnego seta. Wtedy zaczęły się prawdziwe zawody i za tym idące wielkie emocje. „Absolwenci” pokazali pazur i doprowadzili do stanu 2:2. O losach musiał, więc rozstrzygnąć tie-break. Po ostatniej piłce wszystko było jasne. Dwa punkty powędrowały na konto gości. Po spotkaniu opiekun Dariusz Malikowski powiedział” Czujemy lekki niedosyt, ale w meczach na szczycie często drobne błędy potrafiąc zaważyć o ostatecznym wyniku. Nasi chłopacy dali z siebie wszystko, za co im bardzo dziękuje” Mimo porażki, nakielanie nadal są wiceliderem.
VVS Staszic: Patryk Chmara, Jakub Majewski, Adam Kelm, Bartosz Ksobiech, Mateusz Okpisz, Robert Ruciński, Waldemar Wnuk. Opiekun Dariusz Malikowski

VVS Staszic Nakło – Absolwenci Gim. nr 9 Bydgoszcz 2:3 (24:26, 25:22, 26:24, 22:25, 13:15)

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Konkurs Wiedzy z Rachunkowości.

W miniony piątek 14 grudnia 2012 r., na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, odbył się konkurs Wiedzy z Rachunkowości. Tematyka konkursowa oparta była o znajomość Ustawy o rachunkowości, Międzynarodowych Standardów Rachunkowości i innych przepisów związanych z tą dziedziną. Z naszej szkoły, udział w konkursie wzieło dwoje uczniów z czwartej klasy Technikum Ekonomicznego. W konkursie łącznie wzieło udział 173 uczniów z klas maturalnych ze szkół w czteech województwach.

Wyniki konkursu ogłoszono za pomocą strony internetowej UMK już w piątkowe popołudnie. Agata Kasperska uplasowała się na 29 miejscu, natomiast Karol Kopij zajął miejsce w pierwszej dziesiątce drugiej setki uczestników. Gratulujemy naszym uczniom zarówno wyników jak i ambicji, bo ich postawa jest godna naśladowania.

Komentarze są wyłączone więcej...

OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Hasło VIII edycja: Ludzie w przedsiębiorstwie

6 grudnia .2012r. odbyły się eliminacje szkolne VIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

Hasło przewodnie bieżącej edycji to „Ludzie w przedsiębiorstwie”

W etapie szkolnym brało udział  34  uczniów z Technikum kształcącym w zawodzie technik ekonomista i handlowiec.

Organizatorem Olimpiady Przedsiębiorczości jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Współorganizatorami Olimpiady Przedsiębiorczości są: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Celem Olimpiady jest uświadomienie młodzieży konieczności zachowywania się w sposób przedsiębiorczy, jeżeli chce ona realizować własne cele w życiu prywatnym i zawodowym.

Uczniowie rozwiązali testy na miarę swoich możliwości i posiadanej wiedzy. Maturzyści
z pewnością będą mieli  okazję wykorzystać zdobytą wiedzę  na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe , natomiast uczniowie klas II i III będą dalej pracować w celu uzyskania lepszych wyników w przyszłym roku. Lista osób zakwalifikowanych do zawodów II stopnia zostanie zamieszczona  14 stycznia 2013r. na portalu Olimpiady.

Gratulujemy  wszystkim uczestnikom!

Komentarze są wyłączone więcej...

OLIMPIADA WIEDZY O BANKACH

Hasło przewodnie bieżącej edycji to „Płatności bezgotówkowe w Polsce,

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Bankach organizowana jest przez Biuro Informacji Kredytowej S.A. oraz Stowarzyszenie Edukacji Ekonomicznej i Obywatelskiej S.

Miło mam poinformować, że czterech uczniów naszej szkoły po weryfikacji przez jury powołane przez Komitet Okręgowy zakwalifikowało się do zawodów II stopnia  Olimpiady Wiedzy o Bankach.

Próg punktowy/ilość możliwych punktów do zdobycia: 17/20

Zawody okręgowe odbędą się 04.01.2013 w Gnieźnie

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!

Opiekunowie : Grażyna Kinderman, Małgorzata Fedec

Komentarze są wyłączone więcej...

Zrób sobie świąteczne zdjęcie…………

Zrób sobie świąteczne zdjęcie i daj ,,Piątkę’’ na Klub Młodzieżowy!!!

W poniedziałek 17 grudnia 2012 roku będziemy robić świąteczne zdjęcia.

Będziesz mieć pamiątkę albo prezent dla najbliższych.

Zebrane pieniądze przeznaczymy na działający w naszej szkole Klub Młodzieżowy.

Koszt świątecznej fotki to tylko 5zł.

Zobacz jak działająca w Klubie młodzież pozowała do zdjęć.

LINK DO FILMU:  https://vimeo.com/55353918

Komentarze są wyłączone więcej...

Wygrana siatkarzy VVS Staszic w Osielsku.

W dniu 09.12.2012 Odbył się ostatni mecz rundy II ligi Autonomicznej Ligi Siatkówki w Bydgoszczy, w której z powodzeniem występują Nasi panowie. Rywalem okazał się PULKS Max. Maksymilianowo. Drużyna z Nakła wygrała to spotkanie 3: 1 ( -19, -26, -19, -14) Z ogromnym powodzeniem radzą sobie oni w gr „B”, gdzie na chwilę obecną zajmują drugie miejsce z dorobkiem 20 punktów. Jest to oczywiście potwierdzeniem klasy tych zawodników, którzy jeszcze nie dawno sięgnęli wraz z swoim opiekunem Dariuszem Malikowskim po Mistrzostwo Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych.  Gratulujemy postawy i życzymy kolejnych ligowych punktów i oczywiście awansu do I ligi.

Zwycięski zespół zaprezentował się w następującym składzie: OKPISZ MATEUSZ, CHMURA DAWID, WNUK WALDEMAR, KELM ADAM, MAJEWSKI JAKUB, RUCIŃSKI ROBERT, KSOBIECH BARTOSZ. OPIEKUN: DARIUSZ MALIKOWSKI.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Kolejny cykl wykładów otwartych w Staszicu

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad   Notecią po raz kolejny wzięli udział w cyklu wykładów poszerzających ich wiedzę na temat gospodarek różnych państw europejskich.

W czwartek, 6 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica gościli konsultanci z Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Toruniu, którzy przeprowadzili cykl zajęć edukacyjnych pod nazwą „Wykłady Otwarte”. Zajęcia te są przeprowadzane dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko- pomorskiego. Są one dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wykłady stanowiły drugą część cyklu zajęć i obejmowały temat: „Nierównowagi gospodarek w krajach europejskich”. Realizowany zakres tematyczny stanowił podsumowanie szkolnej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, której hasło przewodnie brzmiało: „Nierównowaga w gospodarce. Przyczyny i skutki.”. Ponadto przygotowywał naszych olimpijczyków do kolejnego  – okręgowego etapu.

Młodzież z zainteresowaniem brała udział w  zajęciach i chętnie dyskutowała na tematy związane z gospodarkami różnych krajów europejskich. Konsultanci przeprowadzili zajęcia w sposób zrozumiały i sugestywny, co wzbogaciło ich atrakcyjność. Poruszane zagadnienia między innymi dotyczyły wielkich przepaści pomiędzy rozwojem gospodarczym poszczególnych państw europejskich.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D