Archiwum dla: Luty, 2013

KOMUNIKAT – WYJAZD DO BERLINA

W PIĄTEK 1 MARCA 2013 R. ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE ORGANIZACYJNE UCZESTNIKÓW WYJAZDU STUDYJNEGO DO BERLINA!!!!

NA SPOTKANIU OMÓWIONE ZOSTANĄ SZCZEGÓŁOWE ELEMENTY WYJAZDU ORAZ ROZDANE ZOSTANĄ DEKLARACJE, HARMONOGRAM I REGULAMINY!

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ W SALI NR 17  PODCZAS DUŻEJ PRZERWY (10:30)

Komentarze są wyłączone więcej...

KONCERT DLA RODZICÓW 2013

„NIE TRZEBA ŻYCIA PYTAĆ O SENS, TRZEBA MU SENS NADAĆ” ROMAIN GRAY

Dnia 21 lutego 2013r w naszej szkole odbył się już po raz VIII „Koncert dla Rodziców”.  W holu głównym szkoły wszyscy przybyli goście witani byli przez samorząd szkolny  oraz zachęcani do wpisywania się do kroniki szkolnej .Kilka minut po godzinie 17.00  pani dyrektor Alicja Czubak  rozpoczęła uroczystość. Na wstępie powitała włodarzy starostwa nakielskiego, w osobach pana starosty Tadeusza Sobola i wicestarosty pana Andrzeja Kindermana oraz wszystkich przybyłych rodziców, nauczycieli i uczniów. Po przemówieniu pani dyrektor  i pana starosty na scenę poproszono prezydium Rady Rodziców, z panem Janem Marciniakiem na czele. Rada Rodziców  oficjalnie przekazała szkole nowo zakupioną perkusję, tym samym ciesząc przede wszystkim szkolny zespół muzyczny. Następnie nastąpiła prezentacja uczniów, wyróżniających się w nauce, w sporcie, biorących udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz działających w różnych kolach zainteresowań, a także uczestniczących w życiu społecznym szkoły. Pani wicedyrektor Wioletta Traczyk nadmieniła również, że uczniowie „Staszica” każdego dnia odnoszą sukcesy i promują szkołę w całym powiecie i nie tylko. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne.  Jako pierwszy wystąpił szkolny kabaret pod kierownictwem pana Rafała Popowskiego. Zaprezentowany skecz rozbawił wszystkich widzów parodią popularnego turnieju pt. „Familiada”. Po kabarecie zagrał szkolny zespół muzyczny, prowadzony przez pana Sławomira Chmielewskiego w szlagierowych utworach, takich jak: „Małgośka”, „Zabiorę cię właśnie tam”, „Tolerancja”, „Nie dokazuj”. Najbardziej wzruszył wszystkich utwór pt. „Do ciebie mamo”, zaśpiewany przez Dajanę Świt. Na koniec całego koncertu zespól wykonał utwór Urszuli Sipińskiej pt. „Cudownych rodziców mam”. Atmosfera panująca w auli szkolnej była pełna ciepła, radości i zadowolenia. Mamy nadzieję, że znów spotkamy się w przyszłym roku szkolnym!

Komentarze są wyłączone więcej...

UCZNIOWIE „STASZICA” NAJLEPSI NA VII POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKOWYM „POLIGLOTA”

Dnia 21 lutego cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w VII już Powiatowym Konkursie Językowym „Poliglota”. Konkurs ten odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu pod patronatem pana starosty Tadeusza Sobola. Uczniowie w czasie 90 minut  rozwiązywali dwa testy językowe w zależności od wybranego przez siebie wcześniej poziomu językowego. Debora Glaza z klasy II zdobyła I miejsce w kategorii rozszerzony język angielski podstawowy niemiecki. Marta Kałużna z klasy IIIc była również pierwsza w drugiej kategorii język niemiecki rozszerzony język angielski podstawowy. W tej samej kategorii Katarzyna Kwapich z klasy IV c zajęła II miejsce. Nagrody zwycięzcą wręczyła pani Ewa Szłapa dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym a Nakle. Nasze uczennice pokonały uczniów z LO z Szubina i ZS w Kcynii. Nasze gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów w potyczkach językowych.

Komentarze są wyłączone więcej...

KONERT MUZYKI FILMOWEJ

15.02.2013 r. w naszej szkole odbył się w auli szkolnej koncert z udziałem Dariusza Bagińskiego, który zagrał na skrzypcach i fortepianie utwory o tematyce filmowej. Przedstawił on utwory liryczne, romantyczne i sentymentalne poświęcone Dniu Zakochanych. Pan Darek zagrał utwory filmowe najbardziej znanych kompozytorów:
-Hans Zimmer: “Gladiator” ; “Piraci z Karaibów”
-John Williams: składanka trzech kompozycji; “Indiana Jones”, “Gwiezdne Wojny”; “Imperium atakuje”.
Mieliśmy również okazję posłuchać składankę dwóch piosenek filmowych: “Uwierz w ducha” oraz piosenkę Michaela Boltona. Na fortepianie Dariusz Bagiński upamiętnił utwory z seriali filmowych lat ’60, takie jak “Polskie Drogi”, “Dom” czy “Janosik”.
Na prośbę uczniów, a także na zakończenie koncertu wysłuchaliśmy jeszcze jednego utworu w wykonaniu Dariusza Bagińskiego “The show must go on” zespołu Queen.
Piosenki zostały zręcznie i pomysłowo połączone, kompozycja genialna, każdy słuchający był zadowolony z obejrzanego występu. Koncert został uznany wśród młodzieży, która mimo , iż słucha innego stylu muzyki, pożegnała Dariusza Bagińskiego wielkimi brawami oraz oczekuje na ponowny koncert z udziałem artysty.

Komentarze są wyłączone więcej...

DZIEŃ ZAKOCHANYCH

Dzień 14 luty jest Dniem Zakochanych, więc aby skromnie uczcić ten dzień odbył się w naszej szkole konkurs dla zakochanych par. Wybrane zostały 3 pary, które po odsłuchaniu 3 miłosnych piosenek musiały podać tytuł lub autora utworu. Przewidywaną nagrodą były upominki w postaci słodyczy. Uczniom podczas konkursu towarzyszyli nauczyciele, którzy bawili się razem z Nami. Całą zabawę przygotował profesor Sławomir Chmielewski, który jest opiekunem muzycznego zespołu szkolnego. Na koniec konkursu została zaśpiewana piosenka zespołu Kancelaria ”Zabiorę Cię właśnie tam” przez Kacpra Wikę i Dajanę Świt. Mimo tak krótkiego występu, wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas w miłosnej atmosferze jaką daje nam ten szczególny dzień.


Zabawy na śniegu.

Wszyscy myśleliśmy, że wiosna jest już tuż tuż a tu proszę zima nie odpuszcza. Jednak naszych uczniów to nie martwi. Potrafią sobie świetnie zorganizować zajęcia w czasie wolnych chwil od nauki. Dzięki ich pomysłowości na boisku szkolnym powstały bałwany i rozegrała się bitwa na śnieżki. Byli też tacy, którzy świetnie się bawili przy odśnieżaniu terenu wokół szkoły. Liczymy na to, że takich akcji i rekreacji będzie więcej jeszcze w czasie tegorocznej zimy.

Komentarze są wyłączone więcej...

KONKURSY …

Konkurs historyczny z okazji  Święta Patrona Szkoły

Dnia 12 lutego 2013 r. drużyny z klas pierwszych zmierzyły  się w konkursie wiedzy na temat życia i działalności Stanisława Staszica. Rywalizacja, której towarzyszył humor i emocje, zakończyła się po pasjonującej i wyrównanej dogrywce zwycięstwem ex aequo uczniów z klasy I b i I c. Miejsce drugie zajęła klasa I a, a trzecie I e. Tuż za podium znaleźli się uczniowie z klasy I d. Wszystkim uczestnikom konkursu  gratulacje składają organizatorzy -nauczyciele historii.

Konkurs wiedzy na temat dziejów Nakła nad Notecią

To już kolejne spotkanie z historią Nakła nad Notecią dla klas drugich. W tym roku uczestniczyły drużyny z sześciu klas. Poziom rywalizacji był wysoki. Szans przeciwnikom nie dał zespół z klasy II a, który objął prowadzenie od samego początku i nie oddał  go ani na chwilę. Uzyskał przy tym100% wynik poprawnych odpowiedzi. Zażartą walkę o drugie miejsce stoczyły zespoły z klas II c i II e. Nie rozstrzygnęła jej nawet dogrywka. Oba zespoły zostały zatem sklasyfikowane  ex aequo. Na trzeciej pozycji znalazła się ekipa z klasy II b, a czwartym  miejscem podzielili się uczniowie z klas II d i II f.   Honorowy patronat nad konkursem objęła Dyrektor szkoły mgr Alicja Czubak. W organizacji                  i przeprowadzeniu rywalizacji pomagały uczennice z klasy II a Zuzanna Romińska i Karolina Zielińska.

Organizatorzy: Krzysztof Borus i Witold Szarszewski- nauczyciele historii


Komentarze są wyłączone więcej...

KOMUNIKAT – WYJAZD DO BERLINA

PROSZĘ O UZUPEŁNIENIE WPŁAT

DOTYCZĄCYCH WYJAZDU DO BERLINA

DO DNIA 25.02.2013 R.

Grażyna Kinderman

Komentarze są wyłączone więcej...

Zespół Staszica w Półfinale Wojewódzkim.

W dniu 12 lutego w hali sportowej ZSP im. St. Staszica odbył się ćwierćfinał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców Szkól Ponadgimnazjalnych. Do Nakła zawitały takie drużyny jak VI LO z Bydgoszczy, I LO ze Żnina oraz II LO z Inowrocławia w związku z czym turniej zapowiadał się interesujący. Nikt kto miał okazję tego dnia podglądać Naszych siatkarzy na parkiecie z pewnością się nie zawiódł. Po uprzednim losowaniu wiadomo było, iż zagramy drugi mecz z Inowrocławiem. W pierwszym starciu IV LO z Bydgoszczy w dość łatwy sposób uporało się ze Żninem. 2:0 (25:6 ; 25:16). Drugi pojedynek to spora dawka emocji, przekładana wieloma udanymi atakami oraz skutecznością w obronie. Przed meczem opiekun zespołu Dariusz Malikowski powiedział „albo zagramy dobrze albo beznadziejnie, nigdy nie ma sytuacji, że gramy przeciętnie” Słowa te znalazły odzwierciedlenie na parkiecie i to gospodarze dostali się do finału 2:0 (25:22 ; 27:25). W meczu o trzecie miejsce emocji już nie było. Zarówno zespół z Inowrocławia jak i ze Żnina walczyli o honor. Górą okazało się II LO 2:0 (25:20 ; 25:9). Na finał wszyscy czekali z niecierpliwością. Niestety pierwszy set nie należał do udanych. Przegraliśmy pierwszego seta.
W drugim secie nastąpił przełom. Uczniowie wraz z opiekunami głośno dopingowali Naszych… „ Staszic, Staszic, Staszic” To najwidoczniej pomogło. Okpisz i spółka dostali wiatru w Żagle i wzięli się do roboty. Stan rywalizacji 1:1. O wszystkim zadecydował tie break. I tu ponownie publiczność okazała się dodatkowym zawodnikiem i po ostatnim punkcie zapanowała euforia. Jesteśmy w półfinale wojewódzkim, który zorganizowany będzie…także u Nas. Gratulujemy całemu zespołowi zwycięstwa. Całej szkole postawy, i czekamy na więcej. Poniżej prezentujemy wyniki oraz klasyfikację końcową.

ZSP im. S. Staszica – II LO Inowrocław 2:0 (25:22, 27:25)
VI LO Bydgoszcz – I LO Żnin 2:0 (25:6, 25:16)

Mecz o 3 miejsce:
II LO Inowrocław – I LO Żnin 2:0 (25:20, 25:9)

Finał:
ZSP im. St. Staszica – VI LO Bydgoszcz 2:1 (19:25, 25:20,15:9)

Klasyfikacja:
1. ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią
2. VI LO w Bydgoszczy
3. II LO w Inowrocławiu
4. I LO  w Żninie
ZSP im. St. Staszica zaprezentował się w następującym składzie: Mateusz Okpisz, Dawid Chmura, Adam Kelm, Arkadiusz Kaluska, Patryk Łukasik, Piotr Murach, Dariusz Olejniczak, Jarosław Pikul. Opiekunem zespołu jest: Dariusz Malikowski.

Komentarze są wyłączone więcej...

KOMUNIKAT

UWAGA !

Uczniowie którzy do dnia 08.02.2013 r nie wpłacą należnej kwoty związanej z wyjazdem

zostaną skreśleni z listy.

Komentarze są wyłączone więcej...

MISTRZOSTWA POWIATU NAKIELSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.

W dniu 05 lutego 2013 roku w hali widowiskowo-sportowej ZSP im. S. Staszica w Nakle rozegrano finały powiatu nakielskiego w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Wśród drużyn zaprezentowały się Nam: ZSO w Kcynii, LO w Szubinie, I LO w Nakle i ZSP im. S. Staszica w Nakle.

Od początku wiadomo było, iż zespół „Staszica” dzięki ubiegłorocznemu sukcesowi ( dotarcie do Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych), zapewnił dwa miejsca w Ćwierćfinałach wojewódzkich. To spowodowało, iż stawka turnieju była ogromna. Aby wyłonić zwycięzców postanowiono rozgrywać mecze systemem każdy z każdym. System ten był najbardziej obiektywny i co najważniejsze sprawiedliwy. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się reprezentacje Kcynii oraz Szubin. Lepszym zespołem okazali się chłopacy I LO „Wyspiana” Do drugiego meczu przystąpili faworyci ze „Staszica” i „ Krzywego”. Obronną ręką wyszli gospodarze. W dalszej kolejności gospodarzy turnieju ciekłą ciężki mecz z I LO Z Szubina. Tu również chłopacy z Nakła okazali się silniejsi. W decydującym starciu I LO z Nakła walczyło o awans do ćwierćfinału z siatkarzami z Szubina. O zwycięstwie zadecydowały indywidualne błędy w zagrywce i ataku. Ostatecznie to dwie drużyny z Nakła będą reprezentować Nasz powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w hali ZSP Staszica. I LO im. B. Krzywoustego musi udać się na swoje zawody do Bydgoszczy. Wszystkim życzymy już teraz powodzenia.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

PREZENTACJA STUDNIÓWKOWA KLASY IVD

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D