Archiwum dla: Kwiecień, 2013

Zarządzenie nr 5/2013

Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią 

z dnia 30 kwietnia 2013r.

 

  1. Zarządza się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią zmianę organizacji pracy  szkoły wynikającą z harmonogramu przeprowadzania matury w maju 2013r. w następujący sposób:
  1. Młodzież klas pierwszych, drugich oraz klas trzecich Technikum – w terminie od  01.05 do 03.05..  oraz od 07 do 09.05.2013r. nie będzie miała zajęć w szkole. Młodzież ta przychodzi do szkoły na zajęcia w poniedziałek, dnia 06.05, a potem dopiero 10.05.2013r. według planów zastępstw określanych na każdy kolejny dzień przez wicedyrektora szkoły i zamieszczanych w gablocie na pierwszym piętrze w szkole oraz na stronie www.staszic.info / komunikaty/ wicedyrektor szkoły.
  1. Absolwenci szkoły przystąpią do pisemnych egzaminów maturalnych  począwszy od dnia 07.05.2013r. i dalej zgodnie z harmonogramem OKE w Gdańsku.
  2. Maturzyści przychodzą w dniu matury 1 godzinę przed jej rozpoczęciem. Przynoszą ze sobą piszący czarnym kolorem długopis oraz dowód osobisty, a także przybory i pomoce naukowe wg wykazu ( na stronie www.oke.gda.pl  oraz w gablocie wicedyrektora szkoły). Do sali zdający wchodzą zgodnie z wywieszoną listą pół godziny przed godziną rozpoczęcia egzaminu. Do sali nie wolno wnosić telefonów komórkowych.
  3. Podczas trwania egzaminu zabrania się rozmawiania i ściągania pod rygorem przerwania i unieważnienia egzaminu.
  4. Egzaminy matury ustnej odbywać się będą wg harmonogramu  i wykazów wywieszonych w gablocie wicedyrektora szkoły. Zdający powinni stawić się na egzamin 1/2h do 1h wcześniej na wypadek, gdyby ktoś poprzedni nie dotarł.
  5. Podczas trwania matury pisemnej w szkole musi obowiązywać absolutna cisza.
  6. Wszystkim zdającym życzymy powodzenia i połamania piór na maturze.

Alicja Czubak

 

Komentarze są wyłączone więcej...

Finał konkursu ekologicznego „Elektroodpady – proste zasady”

W dniu 29 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle odbył się finał konkursu ekologicznego „Elektroodpady – proste zasady” zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Oranizatorkami konkursu były: Tatiana Borowczyk – Sobczak, Elżbieta Łochocka i Magdalena Gapińska. W uroczystości brał udział wicestarosta Powiatu Nakielskiego  Andrzej Kinderman, dyrektor ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią Alicja Czubak oraz wicedyrektor ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią Wioletta Traczyk.

Konkurs odbył się pod patronatem WFOŚiGW w Toruniu. Do rywalizacji stanęło 41 uczniów z ośmiu placówek powiatu nakielskiego.:

Gimnazjum nr 4 w Nakle

Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego  w Samostrzelu

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka w Lubaszczu

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcynii

Zespołu Szkół Technicznych w Kcynii

Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JULIANA TUWIMA

„Zawsześmy na ziemi jednakowo młodzi…”.
                                   („Nasza mądrość”, Julian Tuwim)

KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JULIANA TUWIMA W STASZICU

Rok 2013 Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony został Rokiem Juliana Tuwima. Przypada w nim sześćdziesiąta rocznica śmierci oraz stulecie jego poetyckiego debiutu.  Obie rocznice stały się sposobnością do oddania hołdu temu wybitnemu autorowi wierszy dla dzieci i dorosłych, tekstów piosenek, kabaretów, rewii, operetek, redaktorowi oraz tłumaczowi poezji obcojęzycznej, a także współzałożycielowi grupy poetyckiej Skamander.

Julian Tuwim nie tylko uczył poczucia humoru, ukazywał optymizm życia codziennego, ale również ukształtował język oraz wyobraźnię i społeczną wrażliwość kolejnych pokoleń.  To jeden z najwybitniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego.

W dniu 24 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbył się konkurs, w którym uczniowie mieli okazję wykazania się wiedzą na temat biografii oraz twórczości Juliana Tuwima. Zorganizowany został przez nauczycieli polonistów: Sylwię Redecką, Magdalenę Gapińską, Wiolettę Traczyk, Justynę Narożną oraz Agnieszkę Rusin. Rozstrzygnięcie miało miejsce 30 kwietnia 2013 roku: I miejsce zajął Robert Kędziora (klasa IIf), II miejsce – Katarzyna Rajman (klasa IIIc) i III miejsce – Aneta Bembnista (klasa IIIc). Moment wręczenia nagród oraz dyplomów uatrakcyjnili uczniowie klasy IIIe Technikum Informatycznego – Jarosław Derdziński i Jakub Dróbka – którzy zaprezentowali własną interpretację ponadczasowego wiersza  Juliana Tuwima „Lokomotywa”.

SR

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Wyjazd studyjny wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią do Warszawy.

W ramach grantu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią grupa wolontariuszy przygotowywała się do utworzenia Szkolnej Izby Tradycji i Pamięci. Służyły temu wyjazd do Warszawy w dniach 21 – 24 kwietnia 2013 roku, pod opieką szkolnego koordynatora projektu pana Witolda Szarszewskiego oraz pani Wioletty Traczyk i pani Małgorzaty Sass-Jakóbczyk. Podczas pobytu poznawaliśmy pracę różnych placówek muzealnych i kulturalnych. Zwiedzaliśmy m. in. Muzeum Narodowe, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, a także najnowsze Muzeum Historii Żydów Polskich, w którym obejrzeliśmy monodram pt.: „Josela Rakowera rozmowa z Bogiem”. Przeszliśmy się szlakiem edukacyjnym Małego Getta. Odwiedziliśmy Cmentarz Żydowski oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Uzupełnieniem naszego wyjazdu był spacer po Starym Mieście, Łazienkach Królewskich oraz wejście na Stadion Narodowy. Wieczory uatrakcyjniały nam projekcje filmowe i przedstawienia teatralne.

W imieniu uczestników Agata Lipkowska oraz Adrian Tadych.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

POŻEGNALNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ.

W dniu 25.04.2013 r w Hali sportowej ZSP im. S. Staszica rozegrany został pożegnalny turniej Piłki siatkowej, w którym wzięły udział trzy drużyny. Dwie utworzone były głównie z uczniów Naszej szkoły, a dokładnie z tegorocznych absolwentów. Gościnnie wystąpiła reprezentacja I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Grano systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów.  Jak zawsze poziom zawodów jak również dobra zabawa dopisała. Sędziom głównym był organizator, nauczyciel wychowania fizycznego p. Dariusz Malikowski, który przez cztery lata miał przyjemność współpracować z drużyną siatkarską i osiągnąć z nią historyczny sukces. ( Mistrzostwo województwa kujawsko – pomorskiego). Poprzeczka, zatem została zawieszona wysoko. Miejmy nadzieję, że najbliższy nabór przyniesie Nam wielu wspaniałych sportowców i nie tylko. W samym turnieju triumfowała drużyna „Absolwentów” przed drugą drużyną „Staszica” Miejsce trzecie przypadło „Krzywemu” Wynik oczywiście odegrał tu drugoplanowe znaczenie, liczyła się tylko dobra zabawa i zobaczenie w akcji po raz ostatni Naszą wspaniałych sportowców. Z tego miejsca w imieniu całego zespołu przedmiotowego nauczycieli wychowania fizycznego oraz wszystkich uczniów serdecznie Wam dziękujemy za wiele chwil radości i chluby. Życzymy oczywiście połamania piór na zbliżających się egzaminach maturalnych.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Nowy plan lekcji – od 29.04.2013 r.

NOWY PLAN LEKCJI >>>>>>

Komentarze są wyłączone więcej...

Sukces uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica

Uczennice drugiej klasy Technikum Handlowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią: Angelika Ostrowska i Anna Kmieć, kandydujące do Sejmu Dzieci i Młodzieży, zostały wybrane spośród 555-ciu zespołów z Polski na posłanki XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

W ramach swojej kandydatury uczennice przygotowały w szkole specjalną debatę pt. „Przestrzeń wokół nas”, w której organizację byli włączeni przedstawiciele władz lokalnych naszego regionu, jak również cała nasza szkoła. Następnie sporządziły z niej sprawozdanie, które wysłały jako rozwiązanie zadania rekrutacyjnego nt. „Lokalny ekorozwój – XIX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży”.

Uczennice uzyskały drugi wynik w naszym województwie, a dwudziesty czwarty w całym kraju. W nagrodę zostały one zaproszone do uczestnictwa w obradach XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca 2013 roku w Warszawie.

Tekst: Agnieszka Nowak

Komentarze są wyłączone więcej...

SIATKARKI STASZICA (FILM)

Komentarze są wyłączone więcej...


STASZIC w finale mistrzostw powiatu

We wtorek, 16 kwietnia, rozegrano na orliku turniej piłkarskich szóstek dla szkół ponadgimnazjalnych. Zawody były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw powiatu.

Organizatorem turnieju był Paweł Juszczak – nauczyciel w-fu w ZSP im. Stanisława Staszica.

Pełna relacja na naklo24.pl

Komentarze są wyłączone więcej...

KOLEJNY SUKCES SIATKAREK STASZICA

W poniedziałek, 15 kwietnia na terenie ZS Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, rozegrano turniej piłki siatkowej dziewcząt o puchar dyrektora szkoły.

Przeczytaj relację w NAKLO24.pl

Komentarze są wyłączone więcej...


Administracja: M D