Archiwum dla: Maj, 2013

Regionalny Konkurs Wiedzy o Programach Firmy INSERT w Staszicu

Dnia 29 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią odbył się „Regionalny Konkurs Wiedzy o Programach Firmy INSERT”. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół im. St. Staszica oraz Firma INSERT z Wrocławia tworząca programy do obsługi firm tj: SUBIEKT, REWIZOR, GRATYFIKANT, RACHMISTRZ, KASIARZ.

Uczniowie ze  szkół ponadgimnazjalnych z  Bydgoszczy (Zespół Szkół Handlowych), , Szubina (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emila Chroboczka) i Nakła ( ZSP im. St. Staszica) rozwiązywali test na platformie edukacyjnej AKADEMIA INSERT we Wrocławiu.  Test przygotowała Firma „INSERT”. Trzy pierwsze miejsca zajęły uczennice Staszica -  klasy 3c Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista.

Oto laureatki:

1 miejsce Monika Chmielewska

2 miejsce Marta Kałużna -

3 miejsce Sonia Krzemkowska

Nagrody (programy firmy INSERT warte około 6 tys. zł.) ufundował producent tych programów. Dodać trzeba, że korzystając z tych programów młodzież techników ekonomicznych w regionie zdaje egzamin zawodowy.

Konkurs organizował nauczyciel przedmiotów ekonomicznych Marek Frąckowiak.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

X Profilaktyczny Festyn Sportowo – Rekreacyjny

24. 05 2013r. w naszej szkole, jak co roku odbył się już X Profilaktyczny Festyn Sportowo – Rekreacyjny dla dzieci Przedszkola nr 3. Festyn organizowała p. Ewa Welker, a pomagały jej dziewczęta z klasy IA – Monika Meller, Agnieszka Daroń, Dominika Daroń, Oliwia Zamroczyńska, z klasy IC – Klaudia Gajewska, Kinga Musiał, Anna Lipińska, Milena Półtorak oraz Daria Olszewska z klasy IE.

Celem festynu, było rozwijanie podstawowych funkcji rozwoju dziecka, takich funkcji jak: stymulującej, adaptacyjnej, kompensacyjnej oraz korekcyjnej. W grach i zabawach uczestniczyło 42 dzieci. Dzieci bardzo chętnie brały udział w każdej zabawie, na ich twarzach było widać radość i satysfakcję, że radzą sobie z każdym zadaniem.

Nie miało to znaczenia, czy jest to dziecko młodsze, czy starsze wszystkie były zaangażowane całym sercem w to co się działo w hali sportowej. Nam najwięcej radości sprawił fakt, że wszystkie dzieci razem, brały aktywny udział w festynie (te najmłodsze i najstarsze) i nie miały ochoty tej zabawy zakończyć, mimo iż nadchodził czas zakończenia tej wspaniałej zabawy.

Zapraszamy za rok!!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych mają prawo do korzystania z bezpłatnych porad lekarskich…

Absolwenci  Szkół  Ponadgimnazjalnych mają prawo do korzystania z bezpłatnych porad lekarskich na postawie art. 67 ust. 5 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Potwierdzeniem na posiadany status ubezpieczonego jest:

- oświadczenie wypisane w przychodni z odwołaniem do art. 67 ust. 5 pkt. 1 w/w ustawy

lub

- kserokopia świadectwa ukończenia szkoły + dokument potwierdzający wyrejestrowanie z ubezpieczenia zdrowotnego w zakładzie pracy rodzica.

Art. 67 ust. 45 pkt. 1

Prawo do świadczeń opieki zdrowotnej dla osób, które ukończyły szkołę ponadgimnazjalną – wygasa po upływie 6 miesięcy od dnia zakończenia nauki albo skreślenia z listy uczniów;

Komentarze są wyłączone więcej...

Konkurs fotograficzny „Podoba mi się”.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Podoba mi się”.

Więcej informacji znajdziecie  na plakacie oraz na stronie www.woak.torun.pl

Komentarze są wyłączone więcej...

NOWY SAMORZĄD SZKOŁY

Przewodniczący samorządu szkoły – Dawid Ormiński
Zastępca przewodniczącego szkoły – Sandra Nowak
Skarbnik samorządu szkoły – Karol Kalaczyński
Sekretarz samorządu szkoły – Klaudia Gajewska
Rzecznik praw ucznia – Romka Kominiak
Opiekun samorządu szkoły – Paweł Gorecki


Konkurs historyczny wiedzy o Konstytucji 3 Maja i ostatnich latach I Rzeczypospolitej

10 maja 2013 roku uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział   w szkolnym konkursie wiedzy historycznej o czasach panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego ze szczególnym uwzględnieniem wiadomości na temat Konstytucji 3 Maja . Celem konkursu było uczczenie rocznicy uchwalenia tej pierwszej w Europie konstytucyjnej ustawy rządowej regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej. Udział w rywalizacji wzięło 12 osób. Uczniowie rozwiązywali test zawierający pytania o różnym stopniu trudności. Najlepszy wynik osiągnęła uczennica z klasy II d technikum handlowego Angelika Ostrowska. Drugie miejsce zajęła uczennica z klasy II b liceum ogólnokształcącego Roksana Kozłowska, a na trzecim miejscu znalazła się Eliza Dyks również z klasy II d technikum handlowego. Różnice punktowe między laureatami konkursu były minimalne. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się dnia 14 maja 2013 r.

Konkurs został przygotowany przez nauczyciela historii mgr Krzysztofa Borusa.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

REDAGUJ Z NAMI NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ !!!

Uczestniczyłeś , uczestniczyłaś w ciekawym wydarzeniu z życia szkoły lub klasy ?

Masz swoje hobby lub inne ciekawe zainteresowania ?

Chcesz  współtworzyć naszą szkolną stronę internetową ?

Prześlij nam ciekawe zdjęcie, artykuł lub film.

My opublikujemy ten materiał na naszej stronie internetowej.

Adres e-mail : staszicwww@wp.pl lub kontakt osobisty : p. Michał Hopfinger

Komentarze są wyłączone więcej...


MATURA 2013 W STASZICU

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle zadeklarowało chęć przystąpienia do egzaminu maturalnego 101 tegorocznych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Profilowanego, Technikum kształcące w zawodach : technik ekonomista, technik handlowiec i technik informatyk.

W dniu dzisiejszym maturzyści pisali egzamin z języka polskiego. W środę odbędzie się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym odbędzie się w czwartek. W piątek maturzyści będą pisać egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D