Archiwum dla: Czerwiec, 2013

Sukces Staszica w konkursie ”Otwarta Firma 2012”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odnotował kolejny sukces.  Uzyskał tytuł  “Najaktywniejszej szkoły” w ogólnopolskim  konkursie na najaktywniejszą szkołę  w ramach projektu “Otwarta firma 2012”. Uroczyste podsumowanie realizacji projektu wraz z wręczeniem statuetki  i stosownego dyplomu odbędzie się podczas inauguracji kolejnej edycji “Otwartej firmy”, jesienią br.  O wysokiej randze sukcesu „Staszica” świadczy fakt, że w Polsce wyróżnionych zostało tylko 10 szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki nauczycielom przedmiotów ekonomicznych: Grażynie Kinderman (koordynator), Agnieszce Nowak, Michałowi Hopfinger i Tomaszowi Hopfinger szkoła otrzymuje  możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.

Komentarze są wyłączone więcej...

Konkurs Wiedzy Muzycznej

Ostatni tydzień roku szkolnego to dobra okazja, żeby zakończyć go w sposób miły, przywołujący sympatyczne wspomnienia czy też po prostu rozrywkowy. Wzorem czerwca 2012, w szkole odbył się Konkurs Wiedzy Muzycznej przygotowany przez p. Marka Frąckowiaka i p. Rafała Popowskiego, który ową rywalizację również poprowadził z mikrofonem w ręku. Tym razem do rywalizacji o nagrodę główną, którą był zestaw trzech płyt ufundowany przez Radio Nakło, przystąpiły trzy drużyny: klasa I B w składzie – Daniel Borodeńko i Radek Zawrotniak, klasa I D – reprezentowana przez Dawida Ormińskiego, Weronikę Wendland i Milenę Pazderską, oraz klasa II B z przedstawicielkami w postaci Kasi Orłowskiej, Agaty Ciszewskiej i Roksany Kozłowskiej. W tym roku zawodnicy mieli zmierzyć się z dwiema konkurencjami – pierwsza polegała na odpowiedziach na pytania z wiedzy muzycznej, a druga na odgadywaniu wykonawcy i/lub tytułu usłyszanej piosenki. Okazało się, że zespoły wspaniale przygotowały się do części pierwszej zawodów, czego dowodem był idealny remis po aż 16 kolejkach pytań! Tak łatwo nie było już w przypadku drugiego zadania, w trakcie którego uczestnicy identyfikowali muzyków i tytuły ze zmiennym szczęściem, no i właśnie ostatnia odsłona rywalizacji wyłoniła zwycięski zespół, którym zostało trio klasy II B na mecie z dosłownie jednym punktem przewagi nad I B! Zmagania obserwowała publiczność zgromadzona w szkolnej auli, jak również członkowie grona nauczycielskiego, w tym p. Joanna Betscher, wychowawczyni klasy II B, która osobiście pogratulowała swoim wychowankom zwycięstwa. Tegoroczny Konkurs Wiedzy Muzycznej przebiegł w miłej atmosferze zbliżających się wakacji i oby już na stałe wpisał się w czerwcowy kalendarz życia szkoły. Szczególne podziękowania należą się p. Sławkowi Chmielewskiemu, który w nieoceniony sposób wsparł prowadzącego, Darii Olszewskiej z klasy I E, która prowadziła punktację w trakcie Konkursu oraz Kasi Marciniak z kl. IIa, która przebieg wydarzeń dokumentowała fotograficznie. Piszący te słowa oczywiście nie byłby sobą, gdyby nie nadmienił, że wszystkich konkursowych utworów można słuchać w Radiu Nakło (www.radio.naklo.pl) na 107,5 FM. No to do usłyszenia!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Wakacyjna praca dla młodzieży

Punkt Pośrednictwa Pracy w Nakle nad Notecią poleca

Wakacyjna praca dla młodzieży

Dla młodych ludzi czas wakacji stanowi próbę podjęcia pierwszej pracy. Krótkoterminowe zlecenia służą przede wszystkim szybkiemu zarobieniu gotówki na letni wypoczynek. Dodatkowe korzyści płynące dla podejmującego zatrudnienie to poznanie zasad współpracy w zespole pracowniczym, odpowiedzialność za wykonanie zadania, a także nowe kontakty.

Młodzież planująca wykonywać w okresie wakacji prace krótkoterminowe może liczyć na wsparcie Punktu Pośrednictwa Pracy w Nakle nad Notecią. Pracodawcy zgłaszają do PPP oferty pracy dla uczniów i studentów w wieku 17-25. Zwiększone zapotrzebowanie na pracowników w okresie lata wynika z okresu urlopowego, prac sezonowych oraz usług gastronomiczno-wypoczynkowych, realizowanych w lipcu i sierpniu.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w okresie wakacyjnym z Nakła i okolic zapraszamy do korzystania z prac sezonowych. Obecnie poszukujemy osób do zbioru wiśni. Osobom pełnoletnim proponujemy również pracę przy wykładaniu towaru, roznoszeniu ulotek oraz przy inwentaryzacjach – informuje Agnieszka Węglicka, pośrednik pracy w Punktu Pośrednictwa Pracy w Nakle nad Notecią.

Do Punktów Pośrednictwa Pracy, a także Młodzieżowych Biur Pracy działających w strukturach OHP na terenie całego kraju spływają zróżnicowane oferty prac krótkoterminowych. Wszystkie trafiają na ogólnopolski portal internetowy www.mbp.ohp.pl. Tutaj młody człowiek może poznać aktualne propozycje pracy w jego rejonie, zgłaszane za pośrednictwem lokalnego Punktu Pośrednictwa Pracy lub Młodzieżowego Biura Pracy. Oferta zawiera wymogi stawiane przez pracodawców, oczekiwane kwalifikacje, umiejętności i uprawnienia. Do najczęstszych należy posiadanie książeczki sanitarno-epidemiologicznej. Można też sprawdzić proponowany czas pracy i wysokość wynagrodzenia.

Aby skorzystać z oferty i otrzymać kontakt do pracodawcy należy zarejestrować się w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Nakle nad Notecią, ul. Dąbrowskiego 16-18, tel.: 52/ 56 911 60. Formularz ankiety zgłoszeniowej można pobrać na stronie internetowej i dostarczyć do PPP osobiście, przesyłką pocztową lub mailową (e-mail: ppp.naklo@ohp.pl). Młodzi ludzie mogą również dokonywać rejestracji osobiście w siedzibie PPP w dni robocze w godz. 7.45 -15.45.

Wakacyjna praca pozwala zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe, wzmocnić kompetencje miękkie, rozpoznać predyspozycje zawodowe, w przyszłości zaprocentuje w świadomym tworzeniu ścieżki zawodowej.

Autor tekstu: Marzena Mierzwińska, Agnieszka Węglicka

Komentarze są wyłączone więcej...

Trzecie miejsce w II Lidze ALS w Bydgoszczy.

W maju zakończyły się rozgrywki II Ligii Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszczy w sezonie 2012/13, w której uczestniczyła drużyna Naszej Szkoły pod nazwą VVS „Staszic”. Po rozegraniu rundy zasadniczej 18 spotkań i rundy play off 10 meczów, drużyna Nasza zdobyła wysokie trzecie miejsce. Mecze cieszyły się sporym zainteresowaniem Naszych uczniów, kibiców. W meczu barażowym o wejście do pierwszej ligi ulegliśmy silnemu zespołowi Orzeł Bydgoszcz 1:3, 2:3.

Drużyna VVS „Staszic” występowała w składzie: Mateusz Okpisz, Patryk Chmura, Dawid Chmura, Waldemar Wnuk – kapitan, Błażej Banach, Adam Kelm, Jakub Majewski, Bartek Ksobiech, Dawid Chmara, Robert Ruciński. Trenerem zespołu był p. Dariusz Malikowski.

Szczególne podziękowania kierujemy dla firmy VVS za sponsorowanie drużyny w trakcie całego sezonu.

Komentarze są wyłączone więcej...

SPOTKANIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLASY 1 TOT i TH W SPRAWIE PRAKTYK ZAWODOWYCH

Spotkanie w sprawie miesięcznych praktyk zawodowych w lipcu 2013 dla rodziców uczniów klas pierwszych Technikum Handlowego i Technikum Obsługi Turystycznej  – dnia 19.06.2013 od godziny 15:30 – 17:00 w sali nr 19.

Koordynator :

Marzena Tomczak

Komentarze są wyłączone więcej...

Akademia CISCO

W naszej szkole rozpoczęła działalność Akademia CISCO. W jej ramach odbywać  się będzie kurs IT Essentials PC Hardware and Software przygotowujący do międzynarodowego certyfikatu CompTIA+.
Ukończenie tego kursu pozwala na zdobycie gruntownej wiedzy na temat działania sprzętu komputerowego i systemów operacyjnych. Nauka odbywa się nie tylko teoretycznie, ale przede wszystkim praktycznie: montowanie komputera i wymiana podzespołów, rozwiązywanie problemów ze sprzętem, systemem operacyjnym i oprogramowaniem, konfigurowanie komputera do pracy w sieci.

Udział w szkoleniu dla naszych uczniów jest całkowicie bezpłatny.

Status Akademii Cisco daje nam dostęp do profesjonalnych materiałów dydaktycznych CISCO, m.in. oprogramowania do symulacji sieci komputerowych. Międzynarodowy program CISCO Networking Academy zapewnia przy tym utrzymywanie odpowiedniej jakości kształcenia.

Komentarze są wyłączone więcej...

Zagrali i zaśpiewali po angielsku

5 czerwca duet w składzie Adrianna Frasz i Patryk Kuś uczniowie klasy Ie technikum w zawodzie informatyk wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Olszewce. Uczniowie wykonali piosenkę pt „Use somebody” zespołu Kings of Leon, którą ćwiczyli pod baczny okiem pana Macieja Daniela a nad poprawnością językową czuwała pani Monika Gajewska. Debiutujący duet za swój udział otrzymał dyplom i słodkie czekoladki. Życzymy powodzenia w innych muzycznych konkursach. Trzymamy kciuki.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

MULTILINGUA dla gimnazjalistów

6 czerwca  do naszej szkoły przybyli uczniowie gimnazjów naszego powiatu na turniej językowy Multilingua. Czteroosobowe drużyny reprezentowały następujące gimnazja Gimnazjum nr 4 w Nakle, Gimnazjum nr 3 w Nakle, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu.

Uczestników turnieju powitała pani Wicedyrektor Wioletta Traczyk a oficjalnego otwarcia dokonał pan Starosta Tadeusz Sobol, pod którego patronatem odbył się ten konkurs.

Uczniowie rozwiązywali różne zadania leksykalno-gramatyczne z języka angielskiego i niemieckiego oraz wykazywali się wiedzą ogólną związaną z rozpoznawaniem postaci oraz utworami muzycznymi. Rywalizacja była zacięta jednakże  turniej  przebiegał  w sympatycznej atmosferze.

Wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy, którzy zajęli I miejsce, II miejsce przypadło Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie a III Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią.

Nagrody zwycięzcom wręczyła pani  Dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym Ewa Szłapa oraz pani wicedyrektor Wioletta Traczyk. Obie panie wręczyły również podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali swoje drużyny do konkursu.

Komentarze są wyłączone więcej...

IV Powiatowy Turniej Językowy „Multilingua”

4  czerwca w naszej szkole odbył się już IV Powiatowy Turniej Językowy „Multilingua”. Jest to konkurs nad którym, patronat pełni  Starosta  Nakielski Pan Tadeusz Sobol. Czteroosobowe drużyny przybyły z następujących szkół: LO im. Bolesława Krzywoustego,  LO im. Karola Libelta w Kcyni LO im. Stanisława Wyspiańskiego w  Szubinie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle.

Uczniowie rozwiązywali zadania językowe, odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy o krajach niemiecko i anglojęzycznych , odgrywali scenki sytuacyjne.

Ostatecznie rywalizację wygrała drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Kcynii. II miejsce zajęła drużyna z Liceum im. B. Krzywoustego w Nakle a III miejsce przypadło dla drużyny  Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie.  Nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Dyrektor Alicja Czubak. Walka była bardzo wyrównana pomiędzy 5 drużynami i o wynikach decydowały dziesiętne różnice punktów.

Uczniowie przygotowani zostali do turnieju przez następujących nauczycieli swoich szkół:

Magdalenę Piekarską, Aurelię  Kasprzak, Lucynę Majcher, Katarzynę Pawlak – Marosz, Katrzynę Łapińską , Małgorzatę Tchórzewską, Barbarę Krzyżanowską,  Monikę Słowik, Joannę  Betscher, Dariusza Jana Betscher, Justynę  Jamnik – Bojewską, Rafała Popowskiego i  Monikę  Gajewską.

Za przygotowanie uczniów i przybycie na turniej  serdecznie wszystkim nauczycielom dziękujemy.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Uczennice Staszica posłankami na Sejm.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią po raz kolejny wystawił zespół uczniów kandydujących do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Głównym organizatorem szkolnym tego projektu był Pan Witold Szarszewski, którego wspomagali nauczyciele: Agnieszka Nowak i Tomek Kowalski. Dzięki staraniom uczniów i nauczycieli, kandydatki zakwalifikowały się na XIX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży jako przedstawicielki Powiatu Nakielskiego, na drugim miejscu w województwie Kujawsko- Pomorskim.

Uczennice Technikum Handlowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią : Angelika Ostrowska i Anna Kmieć kandydowały na tegoroczną XIX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym celu wykonały zadanie rekrutacyjne, które polegało na zorganizowaniu debaty nt. „Lokalny Ekorozwój”. Przeprowadziły ją w szkole z udziałem zaproszonych gości: przedstawicieli władz lokalnych, uczniów z ZSP im. St. Staszic i pracowników szkoły. Następnie sporządziły  relacje z  debaty pod okiem opiekuna mgr inż. Agnieszki Nowak, która została wysłana jako zadanie rekrutacyjne do Sejmu i Senatu. Przesłana relacja zajęła drugie miejsce w Województwie Kujawsko- Pomorskim, a zarazem pozwoliła na uczestnictwo w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży jako posłanek- reprezentantek powiatu nakielskiego.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Indeks pozostał w Staszicu

W środę 29.05.2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią zostały wręczone nagrody II Edycji Konkursu Regionalnego „Zaksięguj swoją wiedzę”.

Regionalny Konkurs „Zaksięguj swoją wiedzę”, tak jak w ubiegłym roku odbył się pod honorowym patronatem Starosty Nakielskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, którzy ufundowali nagrody dla uczestników.

W uroczystości wręczenia nagród brali udział:

Wicestarosta Powiatu Nakielskiego – Andrzej Kinderman,

Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią – Ewa Szłapa,

Pełnomocnik Rektora Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu ds. współpracy zagranicznej – Przemysław Kwiatkowski

Dyrektor ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią – Alicja Czubak

Do rywalizacji indywidualnej i zespołowej stanęli uczniowie czterech szkół z regionu: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Emila Chroboczka z Szubina, Zespołu Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych z Bydgoszczy,  Zespołu Szkół Handlowych z Bydgoszczy oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.

W tym roku po raz pierwszy konkurs odbył się on-line. 24.05.2013r młodzież na platformie szkolnej ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią rozwiązywała zadania testowe przygotowane przez pracowników Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Administratorem konkursu była Jolanta Gryko – nauczyciel przedmiotów informatycznych.

W klasyfikacji indywidualnej tego Konkursu zwyciężyły następujące osoby:

I miejsce,  indeks na WSB w Bydgoszczy i zwolnienie z czesnego za pierwszy rok studiów – Dawid Gnitecki Nakło nad Notecią

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D