Archiwum dla: Wrzesień, 2013

Ekonomiczne fascynacje uczniów „Staszica” -część I

Sejm RP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Giełda Papierów Wartościowych, Trybunał Konstytucyjny czy Narodowy Bank Polski, nie stanowią już dla uczniów ZSP im. S. Staszica tajemnicy. Podczas wyjazdu studyjnego realizowanego w ramach grantu powiatowego pt. „Ekonomiczne fascynacje” młodzież poznaje w praktyce ekonomię.

W dniach od 24 do 26 września 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Warszawy i Łodzi. Stanowił on część projektu pt. „Ekonomiczne fascynacje”, realizowanego w ramach projektu  dofinansowanego przez Powiat Nakielski. Obejmował on zajęcia pozalekcyjne z ekonomii łączące teorię z praktyką. W wyjeździe uczestniczyło czterdzieścioro czworo uczniów, którymi opiekowali się następujący nauczyciele: Grażyna Kinderman (koordynator projektu), Agnieszka Rotkiewicz ,Michał Hopfinger i Tomasz Kowalski.

Pierwszego dnia uczniowie byli w Sejmie RP, gdzie dokładnie zapoznani zostali z zasadami jego funkcjonowania, z procedurą uchwalania ustaw i działaniem organów Państwa Polskiego. Pobyt w Sejmie pozostanie na długo młodzieży w pamięci, a zwłaszcza spotkanie z Ministrem Spraw Zagranicznych Radosławem Sikorskim. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań z zakresu dyplomacji. Po wykonaniu  pamiątkowego zdjęcia z Ministrem Radosławem Sikorskim, na jego zaproszenie młodzież udała się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Na miejscu zostali oprowadzeni przez przewodnika, który wyjaśniał jakie znaczenie i jaka rolę ma do spełnienia MSZ.  Bardzo tajemnicza i ciekawa  okazała się komórka wywiadu,  która uświadomiła uczniom jak ulotne i łatwe do zdobycia w dzisiejszych czasach są różnorakie informacje. Przedstawiciel z MSZ urządził specjalnie dla uczniów mały bankiet oraz quiz z nagrodami za wykazanie się wiedzą o Polsce i jej pozycji w Europie. Wszyscy uczniowie otrzymali ufundowane przez Ministra upominki.

Dzień pierwszy zakończył się zwiedzaniem Telewizji Polskiej, w której gmachu znajdują się studia nagrań codziennie oglądanych przez nas programów. Młodzież miała możliwość podejrzenia na żywo pracy ekipy nagrywającej program. Podczas przerwy w nagraniu  rozmawiała z realizatorami programów telewizyjnych. Przewodnik przybliżył młodzieży historię polskiej telewizji oraz omówił i pokazał postęp technologiczny w Telewizji Polskiej.

Pierwszy dzień pobytu zakończył się w pokojach schroniska młodzieżowego, gdzie zachwycona i zmęczona młodzież wymieniała się wrażeniami i spostrzeżeniami.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Spotkanie uczestników pielgrzymki na Jasną Górę

W najbliższy czwartek, 26 września b.r. o godz. 10.30 (długa przerwa) odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę.

Obecność obowiązkowa!

Komentarze są wyłączone więcej...

Spotkanie dotyczące wyjazdu do Warszawy i Łodzi – ZWIEDZANIE TVP

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZWIEDZANIA PODCZAS POBYTU W WARSZAWIE SIEDZIBY TELEWIZJI POLSKIEJ.

ZWIEDZANIE –  (75 MINUT) ODBYWA SIĘ Z PRZEWODNIKIEM.
W ZWIĄZKU Z TYM, POTRZEBNA JEST ZGODA UCZESTNIKÓW NA TEN PUNKT PROGRAMU.

ZEBRANIE UCZESTNIKÓW NA TEN TEMAT ODBĘDZIE SIĘ 20.09.2013 r. (piątek) na dużej przerwie (o godz. 10.30) w sali nr 17

Obecność uczestników  wyjazdu OBOWIĄZKOWA !

Komentarze są wyłączone więcej...

AKTUALNY PLAN LEKCJI

W menu ORGANIZACJA SZKOŁY—>PLAN LEKCJI ROK SZKOLNY 2013/14 – został zamieszczony aktualny plan lekcji uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Komentarze są wyłączone więcej...

Uwaga Maturzyści !

Zapraszamy na pielgrzymkę w intencji

pomyślnie zdanej matury

i egzaminów zawodowych.

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 3-4 października b.r. Po drodze na Jasną Górę zwiedzimy sanktuaria Maryjne w Licheniu i Gidlach.

Koszt 120zł

Zapisy wraz z wpłatą do 20 września u p. Tomasza Melińskiego.

Liczba miejsc ograniczona!

Komentarze są wyłączone więcej...

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014,

2 września 2013r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Noteciąodbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, pani dyrektor Alicja Czubakprzywitała przybyłych nauczycieli, uczniów oraz przedstawicieli starostwa pana starostę Tadeusza Sobola i pana wicestarostę Andrzeja Kindermana i rady rodziców pana Jana Marciniaka i panią Elwirę Gajewską. W przemówieniu pani dyrektor nie zabrakło wzmianki o obronie Westerplatte i początkach II wojny światowej.

Następnie mowę wygłosił  pan starosta Tadeusz Sobol, który pogratulował wyboru szkoły i życzył licznych sukcesów uczniom i wytrwałości nauczycielom. Samorząd uczniowski również powitał nowo przybyłych uczniów. Pani dyrektor  przedstawiła również uczniom klas pierwszych ich wychowawców i tak wychowawcą  klasy Ia technikum w zawodzie technik logistyk została pani Monika Gajewska, klasy Ib technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej pani Magdalena Gapińska, klasy Ic technikum w zawodzie  technik ekonomista pani Grażyna Kinderman, klasy Id technikum w zawodzie technik handlowiec i technik  logistyk pani Agnieszka Nowak  i klasy Ie technikum w zawodzie technik informatyk pan Krzysztof Borus. Na zakończenie uroczystości z ust pani dyrektor padły słowa: „Nowy rok szkolny czas zacząć”.

Po uroczystości, uczniowie klas pierwszych  i ich  wychowawcy udali się do klas.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM DLA DOROSŁYCH

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM DLA DOROSŁYCH

- 6 września (piątek) o godz. 16.00

Komentarze są wyłączone więcej...

ZAPISY NA WYJAZD STUDYJNY DO WARSZAWY I ŁODZI

W ramach projektu “EKONOMICZNE FASCYNACJE”

wspieranego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią,

organizowany jest wyjazd studyjny do Warszawy i Łodzi

w dniach 24-26 września 2013 r. (trzy dni).

Szczegółowe informacje i zapisy – p. Grażyna Kinderman.

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D