Archiwum dla: Październik, 2013

Uczniowie „Staszica” na grobach nauczycieli i pracowników szkoły.

Już stało się tradycją, że przed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odwiedzają groby byłych nauczycieli i pracowników administracji i obsługi spoczywających na nakielskim cmentarzu. W tym roku była to młodzież klasy pierwszej w zawodzie technik logistyk. Na każdym grobie młodzież zapaliła znicz i zostawiła okolicznościową kartkę, która przypomina, że nasza młodzież pamięta o tych …którzy odeszli. Była to tez żywa lekcja historii dla młodzieży naszej szkoły. Nauczyciele w barwny sposób opowiadali o osobach pochowanych na nakielskim cmentarzu. Można było dowiedzieć się o różnych ciekawych wydarzeniach z życia tych osób i poznać przy okazji historię naszej szkoły (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Spotkania po latach ….

16 października 2013 r. w ZSP. im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyło się spotkanie z absolwentkami dawnego Liceum Pedagogicznego. Do szkoły przybyły  panie: Daniela Borus, Aleksandra Jarząb i Elżbieta Cemel, emerytowane  nauczycielki nakielskich szkół podstawowych.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu ,, Z przeszłością w przyszłość. Szkolna Izba Pamięci i Tradycji”.

Najpierw uroczystego powitania dokonała pani dyrektor Alicja Czubak. Następnie głos zabrali opiekunowie projektu: pan Witold Szarszewski oraz pani Małgorzata Sass – Jakóbczyk. W spotkaniu uczestniczyli także pani Wioletta  Traczyk i pan Krzysztof Borus.

Uczniów reprezentowali: Katarzyna Kubiś, która przeprowadziła wywiad z przybyłymi paniami, Oliwia Bukato, jako  fotoreporterka wydarzenia oraz Mikołaj Wiechowski, operator kamery.

Podczas spotkania  Panie krótko przedstawiły się, a następnie  wspominały pierwsze dni w szkole, wychowawcę oraz innych nauczycieli. Szczególnie barwnie opowiadały o swoich kolegach i koleżankach, pracach  społecznych na rzecz środowiska, studniówce i balu maturalnym, a także o wycieczkach  szkolnych.

Wzruszającym momentem było wspólne oglądanie fotografii, zwiedzanie  szkołyi rozpoznawanie sal lekcyjnych, w których przed  pięćdziesięciu laty uczyły się.

Panie zwiedziły również  pokój nauczycielski, bibliotekę, aulę oraz salę sportową,

Spotkanie było bardzo wzruszające nie tylko dla absolwentek, ale także dla pozostałych osób w nim uczestniczących. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

,,Dzień Zdrowego Odżywiania’’

Zamiast słodkich batoników zjedli sałatę i jabłka a zamiast siedzieć i czekać na dzwonek – rozruszali mięśnie. 23 października  Klub Młodzieżowy w Staszicu zorganizował ,,Dzień Zdrowego Odżywiania’’. Były zdrowe przekąski, zumba, pompki i inne konkursy. Wszystko po to by zachęcić młodzież do dbania o zdrowie  i aktywnego spędzania czasu. W przygotowaniu imprezy uczestniczyli  p. Justyna Jamnik-Bojewska, p. Tomasz Kowalski oraz uczniowie klasy II. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Tomasz Zieliński ósmy we Wrocławiu

26 października 2013 roku na Mistrzostwach Świata w Podnoszeniu Ciężarów rozgrywanych we Wrocławiu wystąpił drugi ciężarowiec Tomasz Zieliński w kategorii wagowej 94 kg reprezentanta Tarpana Mrocza. Nie najlepiej rozpoczął start, bowiem nie zaliczył pierwszego podejścia w rwaniu – 170 kg. Drugie podejście do tego samego ciężaru już nie sprawiło problemu, natomiast trzecie podejście do 175 kg było nie udane. Dobrze rozpoczął podrzut, gdzie podniósł 205 kg i 210 kg. Niestety trzecia próba była nieudana. Ostatecznie w dwuboju Tomasz Zieliński został sklasyfikowany na 8 pozycji. Gratulujemy.

Komentarze są wyłączone więcej...

Trzymajmy kciuki za braci Zielińskich !!!

Od 20 października 2013 roku we Wrocławiu trwają Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów. Startują w nich reprezentanci Polski w tym dwoje reprezentujących Tarpana Mrocza – Adrian Zieliński i Tomasz Zieliński. Jako pierwszy w kategorii 85 kg na pomoście w hali Stulecia wystąpi Adrian Zieliński. Start dzisiaj 25 października 2013 roku o godz. 17.00. Dzień później 26 października 2013 roku wystąpi absolwent naszej szkoły- Tomasz Zieliński w kategorii 94 kg.

Mamy nadzieję,że będą oni mogli liczyć na doping naszej społeczności szkolnej. Liczymy na udany występ braci Zielińskich . Zapraszamy przed telewizory: kanał TVP sport i EUROSPORT.

Trzymajmy kciuki za braci Zielińskich !!!

Komentarze są wyłączone więcej...

Staszic opanował lotnisko

W poniedziałek 21.10.2013 roku uczniowie klas II b, III a i I a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią mieli okazję zwiedzić Bydgoskie Lotnisko. Dosłownie zostało ono opanowane, ponieważ w godzinach porannych w hali odlotów przebywała jedynie młodzież z opiekunami. Hala zaczęła się zapełniać dopiero, gdy wycieczka dobiegała końca. Uczniowie mieli okazję przejść przez halę odlotów, kontrolę bezpieczeństwa, przez strefę oczekujących na podróż, a następnie przez płytę postojową portu do jednostki Lotniskowej Straży Pożarnej. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy, o zabezpieczeniu przylotów. Krótko po przekazaniu tych informacji ruszyli na pas startowy asekurować lądowanie samolotu pocztowego z Warszawy. Młodzież dowiedziała się, że samolot ten ląduje codziennie i przywozi około 2 ton przesyłek.

Następnie uczniowie przeszli przez bagażownie – miejsce, w którym rozdziela się bagaże na konkretne samoloty, aż do taśm bagażowych, przy których odbiera się swoje walizki. Stamtąd wyszli jak podróżni i znaleźli się w hali przylotów. Oprócz wędrówki po lotnisku (niedostępnej dla przeciętnego pasażera) uczestnicy wycieczki dowiedzieli się jakie są zasady odprawy turystów, jakie dokumenty są potrzebne do odbycia podróży w strefie Schengen, a jakie w strefie Non Schengen.

Młodzieżą opiekowali się nauczyciele: Wioletta Traczyk, Elżbieta Łochocka, Tatiana Borowczyk – Sobczak oraz Wojciech Tyborski. Wycieczka na lotnisko była efektem współpracy p. Wojciecha Tyborskiego (właściciela Biura Podróży Mag TRAVel i jednocześnie nauczyciela w ZSP im. S. Staszica) z Bydgoskim Portem Lotniczym. Przewodnikami po lotnisku byli p. Magdalena Kołata, która zajęła się przygotowaniem zgody i przepustek dla uczestników oraz p. Szymon Nowicki, który oprowadził nas po lotnisku i opowiedział o pracy w Porcie Lotniczym im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy. (czytaj dalej…)


ZAPROSZENIE !

Interesuje Cię historia naszej ojczyzny?

Weź udział w konkursie niepodległościowym z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zgłoszenia do dnia 6. 11. 2013 r. przyjmuje nauczyciel historii Krzysztof Borus. Zmierz się z samym sobą 8 listopada 2013 r.!

O szczegóły możesz zapytać  nauczyciela.

Komentarze są wyłączone więcej...

Staszic Jesienią

Komentarze są wyłączone więcej...

„Międzynarodowo w Staszicu”

W piątek 18 października 2013r.  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyło się spotkanie klas turystycznych z nietypowym gościem Cemilem Demircanem. Przewodnikiem lokalnym, który jest pracownikiem Tureckiego kontrahenta naszego Nakielskiego Biura Podróży MagTRAVel.

Dla młodzieży poza możliwością pogłębienia wiedzy z zakresu  historii i kultury Turcji spotkanie było również doskonałą okazją do  praktycznej nauki języka angielskiego, ponieważ gość z Turcji mówi w języku angielskim, poza oczywiście Tureckim, Arabskim i Kurdyjskim.

Młodzież przygotowała pytania życia w Turcji, o pracę przewodnika, o religię i kulturę. Zapytali naszego gościa również o to, czy podoba mu się Polska i czy chciałby wrócić. Odpowiedź była szybka: „Podoba się i chętnie wrócę”

Cemil został poproszony w trakcie spotkań o nauczenie kilka słów w języku Tureckim.

Jeden z uczniów zapytał, czy nie jest mu tutaj zbyt zimno, na co Pan Demircan udzielił odpowiedzi, że dzięki przyjaciołom z Polski wiedział jak się do wyjazdu przygotować.

Teşekkür ederim – czyli po Turecku: Dziękujemy.

(czytaj dalej…)


MISTRZOSTWA POWIATU NAKIELSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 10.10. 2013 roku przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na starcie zameldowały się 23 sztafety. Drużyna składała się z 8 – 10 zawodników, którzy mieli do pokonania dystans: 800m dziewczęta i 1000m chłopcy. Zawody odbyły się zgodnie z przepisami PZLA,

Wyniki wszystkich biegów przedstawiają się następująco:

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

DZIEWCZĘTA CHŁOPCY
1. LO Nakło 1. ZSP Staszic Nakło
2. LO Szubin 2. LO Szubin
3. ZSP Samostrzel
4. LO Nakło
5. ZSŻŚ Nakło

Zwycięską sztafetę w zawodach poprowadził, jak co roku p. Dariusz Malikowski, który przyzwyczaił Nasz wszystkich do tego, że na zawodach tej rangi odnosimy sukcesy. „Staszic” będzie reprezentował Naszą szkołę, ale przede wszystkim Nasz powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 22.10.13 w Bydgoszczy, w Dolinie Śmierci. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Paterku.

Paweł Juszczak

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Odznaczenia i nagrody dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

W dniu wczorajszym 14 października 2013 roku w Hotelu City odbyły się uroczystości wojewódzkie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkania zasłużeni nauczyciele, pracownicy oświaty otrzymali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę. Wręczono także Medale Komisji Edukacji Narodowej,  Nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. W uroczystości uczestniczyli m.in. parlamentarzyści, Ewa Mes – Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Zbigniew Ostrowski – Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Anna Łukaszewska - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty w Bydgoszczy.

Wśród odznaczonych i nagrodzonych byli też nauczyciele naszej szkoły:

- p. Grażyna Kinderman – nagroda Ministra Edukacji Narodowej,

-p. Sławomira Nowak (główna księgowa naszej szkoły) – złoty medal za długoletnią służbę,

-p. Dariusz Malikowski -srebrny medal za długoletnią służbę,

-p. Justyna Jamnik-Bojewska – brązowy medal za długoletnią służbę,

-p. Tomasz Meliński - brązowy medal za długoletnią służbę.

Wszystkim nagrodzonym i odznaczonym składamy serdeczne gratulacje.


Komentarze są wyłączone więcej...

II EDYCJA HLS PRZED NAMI !!!

W najbliższą środę zainauguruje II Edycja Halowej Ligi Staszica.

Zespoły zainteresowane proszone są o kontakt z nauczycielem wychowania fizycznego p. Pawłem Juszczakiem.

Miejsce: hala „Staszica”

Data: 23.10.2013

Godzina: 15.15

Liczba zgłoszeń: nieograniczona

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D