Archiwum dla: Grudzień, 2013

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Komentarze są wyłączone więcej...

Pobyt naszej młodzieży w ramach wymiany międzynarodowej w Niemczech.

W dniach 11.–14. grudnia 2013 r. 6 uczniów Zespołu Szkół Ponadgminazjalnych im. S. Staszica, dzięki finansowemu wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego w Nakle n. Not., przebywało w ramach wymiany międzynarodowej w Niemczech, gdzie spotkali się ze swoimi rówieśnikami z zaprzyjaźnionej szkoły Berufsbildende Schulen des Altmarkkreises Salzwedel.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego udziału w zajęciach komputerowych, gdzie młodzież nawiązywała pierwsze kontakty oraz doskonaliła swoje umiejętności w zakresie obsługi komputera.

Po wspólnej lekcji niemiecka młodzież zaprosiła nas na wspólną grę w kręgle, podczas której było sporo okazji do rozmów i pogłębiania wzajemnych relacji.

Następnie nasi uczniowie zwiedzili szkołę w Salzwedel, która wywarła na wszystkich bardzo duże wrażenie.

Po zwiedzaniu odbyło się spotkanie z dyrektorem szkoły, p. Lahmannem oraz przedstawicielką miejscowych władz, odpowiedzialną za edukację. Podczas wspólnego posiłku prowadzone były rozmowy na temat dotychczasowej współpracy oraz możliwości jej dalszego rozwoju, w tym o planach na najbliższy rok. Wymieniane były również spostrzeżenia na temat sytuacji w edukacji w Polsce i w Niemczech.

Popołudnie oraz wieczór dały wszystkim sposobność zapoznania się z walorami przepięknej miejscowości, jaką jest Salzwedel, po której oprowadzał nas nauczyciel tamtejszej szkoły, p. Gerd Bünte. Jednym z punktów zwiedzania była wizyta na tradycyjnym, niemieckim jarmarku bożonarodzeniowym.

Kolejny dzień młodzież spędziła w Berlinie, gdzie spacerowaliśmy w okolicach Placu Poczdamskiego, Bramy Brandenburskiej, Katedry Berlińskiej. Byliśmy w Muzeum Techniki. Mieliśmy okazję odwiedzić dwa duże jarmarki bożonarodzeniowe – na Alexanderplatz raz na popularnym Ku-Dammie.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleniu z wyjazdu. Dla niektórych był to pierwszy wyjazd poza granice kraju.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Tydzień Informatyki (Computer Science Education Week, 9-15 grudnia)

” W ramach tegorocznego Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week, 9-15 grudnia) zaprosiliśmy wszystkich uczniów do udziału w Godzinie Kodowania. Akcję o międzynarodowym zasięgu wspierają m.in. Bill Gates (założyciel Microsoft) i Mark Zuckerberg (twórca Facebook’a) przekonując w swoich wypowiedziach o ogromnej roli programowania we współczesnych czasach, bez względu na dziedzinę życia. Godzina Kodowania to możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut. W tym roku spotkało się na niej prawie 20 milionów ludzi z całego świata.

Z tej okazji przygotowano również dodatkową porcję logicznych łamigłówek z programowania. Nasi uczniowie klas informatycznych mieli już okazję sprawdzić się w ich rozwiązywaniu. Mogli przekonać się, że programowanie może być nie tylko łatwe, ale również zabawne i z humorem. Wy też możecie pomóc Angry Bird w dorwaniu Zielonej Świnki, albo Zombie w odnalezieniu drogi do Słonecznika. Jednocześnie, zupełnie przy okazji, poznacie postawy programowania strukturalnego: instrukcje warunkowe i iteracyjne.

Wszystkich chętnych zapraszamy na http://godzinakodowania.pl/ Naprawdę warto.
Komentarze są wyłączone więcej...

Przedstawienie uczniów klasy IIID – ballady Adama Mickiewicza „Lilije” .

12 grudnia młodzież naszej szkoły miała okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IIId pod opieką pani Justyny Narożnej. Spektakl był ich autorską adaptacją ballady Adama Mickiewicza „Lilije”. Dzieło wieszcza ukazane zostało w konwencji komediowej, który to efekt udało się uzyskać dzięki grze młodych aktorek, a przede wszystkim – dzięki specjalnie dobranej muzyce stanowiącej tło wydarzeń. Należy przyznać, że przygotowując przedstawienie uczniowie wykazali się pomysłowością i wielkim zaangażowaniem. Zasiadający na widowni nie mieli wątpliwości, że są świadkami nie tylko naprawdę zabawnego spektaklu, ale też wielkiej radości tych, którzy je tworzyli. W rolę pani – morderczyni wcieliła się Alina Daruszewska, narratorem była Angelika Ostrowska, w podwójnej roli – pustelnika i jednego z braci zamordowanego wystąpiła Kamila Hekiert, w trzech rolach natomiast Anna Kmieć – grała drugiego z braci, pana, który został uśmiercony i ducha, w którego się zmienił. Wszystkim należą się brawa (Ani Kmieć chyba najgłośniejsze J)Rafał Pazderski zadbał o muzykę. Pan Sławomir Chmielewski pomagał trupie teatralnej w kwestiach związanych z obsługą techniczną spektaklu.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Sukces naszej uczennicy w V Powiatowym konkursie poezji i pieśni patriotycznej.

Konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół w Potulicach odbył się na terenie Sali Hrabiny Anieli Potulickiej i skierowany był do uczniów klas IV, V, VI szkół podstawowych, uczniów gimnazjum. oraz młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Podstawowymi celami odbywającego się po raz kolejny konkursu było
- kształcenie świadomego i emocjonalnego uczestnictwa w życiu dużej i małej Ojczyzny.
- kształtowanie postaw patriotycznych.
- uwrażliwienie na tradycje narodowe, dziedzictwo kulturowe i historyczne.
- uświadomienie przynależności kulturowej (w tym regionalnej).
- rozwijanie wyobraźni, twórczego myślenia, kreatywności, wrażliwości estetycznej.
- rozwijanie integracji grupowej w celu doskonalenia umiejętności pracy w zespole i budowania więzi międzyludzkich.

W kategorii – poezja I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły : Magdalena Wojciechowska

Uczennicę do konkursu przygotowała p. v-ce dyrektor Wioletta Traczyk.

Gratulujemy !!!


Młodzież Technikum Informatycznego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Dnia 12 grudnia 2014 r. młodzież Technikum Informatycznego udała się na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat „Pracowite ultradźwięki”

Następnie wzięli aktywny udział w laboratoriach:

1. “Systemy kontrolno-pomiarowe”
2. “Projektowanie obiektów 3D na przykładzie programu SolidWorks”
3. “Sieć komputerowa w godzinę”
4. “Od projektu do gotowego elementu – CNC w  pigułce”
5. “Symulator robota”

Wyjazd zorganizowała p. A. Otrembska

(czytaj dalej…)


IT EXPERTS

10 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs informatyczny dla wszystkich klas w zawodzie technik informatyk. Drużyny 3osobowe walczyły w dwóch etapach rozwiązując zadania teoretycznie i  praktyczne w języku angielskim i nie tylko. Do finału weszły dwie klasy IIe i IIIe. Ostateczną rozgrywkę wygrała drużyna klasy IIe, która zyskała miano szkolnych IT Experts, II miejsce przypadło klasie IIIe a III zajęła klasa Ie.  Zadania wykonywane były pod czujnym okiem jury w składzie pani Jolanta Gryko, pani Monika Słowik i pan Maciej Daniel. Na początku konkursu uczniowie zostali zachęceni do walki przez panią dyrektor Alicję Czubak i wicedyrektor Wiolettę Traczyk.

Gratulujemy zwycięzcom.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Pływaniu.

15 listopada roku na basenie ZS nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy odbył się Wojewódzki Finał Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu. W zawodach tych wystartowała uczennica Naszej szkoły z  Donata Koczur.

W zawodach uczestniczyliśmy po raz pierwszy, co z pewności pozostawi ślad w historii sportu ZSP im. S. Staszica. Jako jedyna zakwalifikowała się Donata, która na zawodach powiatowych nie miała sobie równych i bez problemów wygrała w swoje konkurencji 50 m stylem grzbietowym. Wiadomo było, iż następny etap będzie trudny do powtórzenia sukcesu w związku, z czym jechaliśmy w celu poprawy swojego wyniku życiowego. Donata stanęła na wysokości zadania sprawiając niespodziankę i ostatecznie zajmując 14 lokatę. Gratulujemy oczywiście sukcesu i żałujemy, że tak późno zaczęła się Nasza przygoda z pływaniem. Do zawodów Donatę Koczur przygotowywał, p. Paweł Juszczak. Na zawody udaliśmy się dzięki uprzejmości LO B. Krzywoustego, którego uczniowie także brali udział.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Mistrzostwa Powiat Nakielskiego w Pływaniu o Puchar Starosty Nakielskiego.

W dniu 24.10.2013 przeprowadzone zostały po raz pierwszy w historii sportu nakielskiego Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu.  Na starcie pojawiło się 95 uczestników, z czego 26 stanowiły dziewczyny.  W zawodach udział wziąć mogli uczniowie Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Pondgimnazjalnych.  Startowali oni na dystansie 50 m w stylach: grzbietowym, klasycznym, dowolnym, motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. Wyścigi rozgrywane były seriami na czas.  Miejscem zmagań pływaków była oczywiście Kryta Pływalnia Naquarius, a organizatorem Starostwo Powiatowe. Wszystkie zainteresowane szkoły otrzymały wcześniej komunikat, który zawierał harmonogram oraz regulamin zawodów. Pozwoliło to na sprawne i szybkie przeprowadzenie tego typu imprezy. Dodać należy, że nad wszystkim czuwali sędziowie PZP, zgodnie z obowiązującymi przepisami FINA.  Spisali się oni rewelacyjnie. Nad oprawą techniczną zawodów, czuwał p. Tomasz Miniszewski, który przygotował listy startowe oraz na bieżąco podawał wyniki poszczególnych wyścigów. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali Starostowie Nakielscy Tadeusz Sobol oraz p. Andrzej Kinderman. Swoją osobą zaszczycili Nas również Prezes NADM Szymon Rostowski oraz Kierownik Referatu Turystyki i Sportu Dawid Konwiński wraz z Podinspektorem Referatu Turystki i Sportu p. Jackiem Pasieką.  Na pierwszych trzech zawodników czekały okolicznościowe medale. Najlepsze osoby uzyskały awans do Zawodów Wojewódzkich, które odbędą się niebawem w Bydgoszczy.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Fundusze europejskie nieobce młodzieży Staszica

Dzięki wieloletniej współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią z Bankiem Spółdzielczym w Nakle, uczniowie tej szkoły mają możliwości poznania praktycznego podejścia do ekonomii, w tym do inwestycji i rynku pracy.

We czwartek, 12 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią przeprowadzono w ramach programu „Otwarta firma” warsztaty z udziałem specjalisty z Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią. Tomasz Kokoszewski przybliżył uczniom możliwości pozyskiwania przez firmy zewnętrznych środków finansowych. Wiodącym zagadnieniem były „Fundusze Unijne dla przedsiębiorstw – dawniej i dziś”. Tomasz Kokoszewski wskazał sposoby  pozyskiwania  kapitału ze środków Unii Europejskiej na działania innowacyjne i tworzenie nowych miejsc pracy. Uczniowie dowiedzieli się, w których  programach przedsiębiorcy mogą szukać dodatkowych środków finansowych. Są to: Innowacyjna Gospodarka, Infrastruktura i Środowisko, Regionalny Program Operacyjny, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Kapitał Ludzki. Ponadto przedstawiciel banku  poinformował uczestników warsztatów, że Bank Spółdzielczy w Nakle chętnie pomaga w przygotowaniu i składaniu wniosków oraz doradztwie uczestnikom powyższych programów. W drugiej części warsztatów uczniowie zadawali liczne pytania oraz formułowali swoje spostrzeżenia. Najaktywniejsza osoba spośród uczestników została nagrodzona zestawem upominków od Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią. Głównym organizatorem spotkania było szkolne koło ekonomiczne i nauczyciele przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman Agnieszka Rotkiewicz i Michał  Hopfinger.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

VII edycjia Konkursu Informatycznego Bóbr.

W listopadzie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII edycji Konkursu Informatycznego Bóbr. 14 przedstawicieli klas informatycznych wykazało się nie tylko znajomością algorytmów, ale przede wszystkim umiejętnością twórczego rozwiązywania problemów. Nie poddawali się do ostatniej sekundy. Podziwiamy ich zaangażowanie oraz wolę walki, a zwycięzcą gratulujemy.

Najlepsi okazali się:

1. Maciej Witkowski IVe

2. Jakub Wala IIe

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej

W dniu 06.12.2013 z okazji święta przypadającego w ten dzień zorganizowano w ZSP im. S. Staszica Turniej Halowej Piłki Nożnej.  Jest to cykliczna impreza, która zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem wśród Szkół z Powiatu Nakielskiego. Zaproszenia przyjęły w zasadzie wszystkie szkoły, które mimo fatalnych warunków atmosferycznych dotarły bezpiecznie i na czas.  Zawody rozpoczęły się punktualnie o godz. 9.00. Oficjalnego otwarcia dokonała sama pani dyrektor Alicja Czubak. Powitanie zostali I LO im. B. Krzywoustego w Nakle, ZSP Samostrzel, ZSP w Lubaszczu, ZSŻŚ w Nakle, LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie, ZSO w Kcynii, ZST w Kcynii oraz gospodarz ZSP „Staszic”.

System rozgrywek dostosowany był do ilości ekip, w związku z tym powstały dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Mecz trwał 12 min, co wpłynęło na szybkie tempo meczów, których łącznie rozegrano 14. Poniżej prezentujemy grupowe wyniki. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D