Archiwum dla: Styczeń, 2014

Uczniowie ze Staszica najlepsi w konkursie o Powstaniu Wlkp.

30 stycznia 2014 roku w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbył się konkurs wiedzy pn. ” Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na tle wydarzeń międzynarodowych”, skierowany do szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursy przystąpiło siedem trzyosobowych zespołów z szkół: ZSŻŚ w Nakle nad Notecią, I LO w Nakle nad Notecią, I LO w Szubinie, III LO w Nakle nad Notecią, Technikum Ekonomicznego ZSP w Nakła nad Notecią, ZSO w Kcyni, ZSP w Szubinie. Wszystkich przybyłych uczestników konkursu, opiekunów i gości powitał Andrzej Sołtysiak – dyrektor MZK. W otwarciu uczestniczyli m.in. Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski i hm. Teresa Bachta – Komendant Hufca ZHP w Nakle nad Notecią. Konkurs składał się z dwóch części, w pierwszej rozwiązywano test pisemny, a po sprawdzeniu trzy najlepsze zespoły odpowiadały na pytania w części ustnej i walczyły o miejsca od 1 do 3. Najlepiej w konkursie wypadli uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle nad Notecią składzie: Dariusz Szałkowski, Dawid Bauza i Tomasz Tracz. Nagrody i dyplomy laureatom wręczali: Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski, Andrzej Kinderman – Wicestarosta Nakielski, Piotr Kalamon – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią, hm. Teresa Bachta, Andrzej Sołtysiak. Klasyfikacja końcowa  przedstawia się następująco:
1 m. III LO przy ZSP w Nakle nad Notecią – 63,5 pkt

Ostatnia próba poloneza.

W sali gimnastycznej “Staszica” w Nakle odbyła się ostatnia próba poloneza przed studniówką, która odbędzie się już w sobotę, 1 lutego, w Samostrzelu. Z aparatem podpatrzyliśmy jak przebiegała ostania próba poloneza.

W rytm dźwięków pod okiem Grażyny Jaskólskiej, nauczycielki wychowania fizycznego ze „Staszica”, licealiści szlifowali kolejne figury i doskonalili kunszt tego uroczystego tańca, aby jak najlepiej zaprezentować się podczas tego jednego, niepowtarzalnego wieczoru. W sumie wszystkie próby przebiegały sprawnie w miłej atmosferze. Na ostatniej próbie obecna była również dyrekcja oraz grono pedagogiczne.

- Po zabawie życzę wszystkim dobrze zdanej matury i egzaminów zawodowych, a w przyszłości by osiągali same sukcesy i spełniali swoje marzenia – powiedział Karol, tegoroczny abiturient ze „Staszica”.

Życzymy wszystkim uczestnikom balu wspaniałej zabawy do białego rana!

materiał: naklo24.pl

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

W NASZEJ SZKOLE ZNÓW ZAGRAŁA ORKIESTRA GORĄCYCH SERC !

28 stycznia 2014 roku w naszej szkole odbył się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy połączony z licytacją.

Licytowano Certyfikaty zwalniające klasę w danym dniu z niezapowiedzianych kartkówek i odpytywania oraz uprawniające do przygotowania audycji w szkolnym radiowęźle, fanty przekazane przez nauczycieli i sesje zdjęciowe.

W tym roku zebrane pieniądze przekazane zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W licytacji udało nam się zebrać 407 zł. Największym zainteresowaniem cieszyły się Certyfikaty zwalniające klasę w danym dniu z niezapowiedzianych kartkówek i odpytywania. Za jeden taki Certyfikat klasa 3e przekazała na potrzeby WOŚP aż 105 zł.

Organizatorem XXII finału WOŚP był Samorząd Uczniowski, a samą licytację poprowadził opiekun klubu młodzieżowego pan Sławomir Chmielewski wraz z przedstawicielami Samorządu.

Wspieranie WOŚP jest okazją do kształtowania wśród uczniów wrażliwości i chęci bezinteresownego czynienia dobra- mówią organizatorzy, dlatego cieszymy się, że i w tym roku społeczność naszej szkoły pokazała, że wspólnie działając, można się dobrze bawić i pomagać potrzebującym.

Wszystkim darczyńcom i organizatorom składamy podziękowania.

Samorząd Uczniowski

(czytaj dalej…)


Gratulacje dla Technikum Informatycznego w związku z uzyskaniem tytułu – ZŁOTEGO TECHNIKUM

W Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów gratulacyjnych dla szkół, które w XVI OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2014 osiągneli najwyższe lokaty w Polsce. Wkrótce pełna relacja z tej uroczystości.

Komentarze są wyłączone więcej...

Warsztaty w Gabinecie Kosmetycznym dla uczniów Staszica

W dniu 28 stycznia 2014 roku z inicjatywy Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią Pani Alicji Czubak miały miejsce warsztaty dla uczniów z zakresu kosmetologii, dietetyki oraz dermatologii w Gabinecie Kosmetycznym mgr Jolanty Madaj w Nakle nad Notecią przy ul. Kraszewskiego 34. Miło jest nam poinformować, iż Szkoła ubiega się o przynależność do kujawsko-pomorskiej sieci szkół promujących zdrowie. Tematem przewodnim spotkania była pielęgnacja skóry trądzikowej. Uczniowie dowiedzieli się od kosmetyczki jak taką skórę pielęgnować w domu, a także, jakie zabiegi można wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Uczniowie poznali także kilka z nich podczas zorganizowanego pokazu. Pani dietetyk mgr Klaudia Łochocka dokonała analizy składu masy ciała, dzięki czemu uczniowie dowiedzieli się jak istotny wpływ na zdrowie i wygląd skóry ma odpowiednie żywienie. Natomiast dermatolog Pani Ewa Bugalska-Kinal dyskutowała z uczestnikami o poruszonych przez nich na spotkaniu kwestiach medycznych, w szczególności z zakresu dermatologii. Wychodzący ze spotkania uczniowie nie kryli zadowolenia z takiej, praktycznej formy nauki.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

W poniedziałek 27.01.2014 r. rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego W Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimazjalnych. Zawody pierwotnie odbyć się miały w ZSP im. S. Staszica niestety niska temperatura na hali zmusiła organizatora przenieść się do ZSŻŚ W Nakle, w których wystąpiły następujące drużyny z eliminacji gminnych: LO w Szubinie, I LO w Nakle oraz ZSP „Staszic”. Zawody pierwotnie nie wskazywały faworyta, gdyż wszystkie zespoły miały aspirację do zdobycia Mistrza Powiatu. W pierwszym spotkaniu zaprezentowały się Nam dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego z Nakła oraz Szubina. Wyraźne i łatwe zwycięstwo w dwóch setach odniosło miejscowe LO. W drugim spotkaniu ZSP z Nakła, aby myśleć o wygraniu turnieju, musiał na początek pokonać Szubin. Mimo, iż walka trwała do samego końca, ZSP przegrał. W ostatnim meczu „Krzywousty” miał postawić kropkę nad „i” ale ku zdziwieniu wszystkich to „Staszic” spokojnie wygrał pierwszego seta. W dwóch kolejnych to I LO im. B. Krzywoustego w Nakle kontrolowało grę i ponownie jak przed rokiem zostało Mistrzem Powiatu Nakielskiego. Wyniki poszczególnych spotkań.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Dziewczęta awansowały do finału powiatu.

Zawody gminne szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt odbyły się na sali gimnastycznej w Żegludze.

Reprezentacja naszej szkoły, trenowana przez p. Grażynę Jaskólską – zajęła drugie miejsce i awansowała do finału powiatowego tych rozgrywek.

Gratulujemy.

foto – naklo24.pl

Komentarze są wyłączone więcej...

Noworoczny Turniej w Piłkę Ręczną Chłopców w „Staszicu”.

Dnia 17.01.2014r. w „Staszicu” odbył się Noworoczny Turniej w Piłkę Ręczną Chłopców. Udział wzięły zespoły: ZSP im. S. Staszica w Nakle z trenerem Ewą Welker, ZSŻŚ w Nakle z trenerem Krzysztofem Gilem, ZSO w Kcyni z trenerem Jackiem Kulińskim oraz ZST w Kcyni z trenerem Piotrem Dudkiewiczem. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W efekcie o III miejsce walczyły drużyny: ZST w Kcyni i ZSŻŚ w Nakle i mecz zakończył się zwycięstwem ZST Kcynia wynikiem 12:5.  O I miejsce zagrały drużyny ZSP im. S. Staszica w Nakle z ZSO w Kcyni i po zaciętej walce ten mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Kcyni wynikiem 14:6.  Wszystkie zespoły, pokazały walkę o każdą piłkę do ostatniego gwizdka sędziego.

Zespół naszej szkoły wystąpił w składzie: Dawid Pasieka (B), Bartosz Barabas (B), Patryk Nowarkiewicz, Daniel Chudziński, Mateusz Dróbka, Łukasz Nowicki, Dawid Iciek, Piotr Westphal, Artur Stachowiak, Szymon Zmudziński, Dawid Bauza, Dominik Pozorski, Mikołaj Pisarski. Trenerem zespołu jest Ewa Welker.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

„Staszic” na zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Bankach

Pod hasłem: „Oszczędzam – Inwestuję” odbyły się 17 stycznia 2014 roku w Gnieźnie zawody okręgowe II Olimpiady Wiedzy o Bankach. Brali w nich udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z 3 województw (kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego). Ogółem do Gniezna przyjechało 95 uczniów, w tym 3 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią. „Staszica” reprezentowali uczniowie technikum ekonomicznego: Monika Chmielewska, Marta Kałużna i Jakub Wegner. Opiekunem młodzieży była nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Grażyna Kinderman.

Młodzież i ich opiekunów powitał Kierownik Organizacyjny Olimpiady Michał Góralczyk, który pogratulował zawodnikom uzyskania wysokiego wyniku w I etapie i zakwalifikowania się do etapu okręgowego. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań testowych. Po zakończeniu części pisemnej młodzież wzięła udział w warsztatach pn. „Oszczędzanie i inwestowanie”.

Celem Olimpiady Wiedzy o Bankach jest podniesienie jakości nauczania podstaw przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami dotyczącymi depozytowych, kredytowych i rozliczeniowych produktów bankowych oraz rozwijanie umiejętności racjonalnego gospodarowania własnymi i powierzonymi środkami pieniężnymi, a także odpowiedzialnego zaciągania zobowiązań finansowych.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Uczniowie naszej szkoły brali udział w XXII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

12 stycznia 2014r. odbył się XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udział w tym wydarzeniu wzięli także Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Stanisława Staszica w Nakle m.in. członkowie nowopowstałej drużyny harcerskiej im. Ireny Sendlerowej;

- Karolina Niewinczany – 169,74 zł

- Magdalena Toporowska – 680,25 zł

- Daria Kubik – 380 zł

- Klaudia Marchewka – 139 zł

- Katarzyna Wekwert – 180 zł

- Magdalena Bauza – 213 zł

- Mateusz Rosa – 231,16 zł

- Joanna Wierzewska, Dagmara Gruczka, Karolina Pozorsk,  Piotr Skarszewski, Jakub Jagodziński, Hubert Stefański, Sadzewicz

Komentarze są wyłączone więcej...

TECHNIKUM INFORMATYCZNE – znak jakości ZŁOTA SZKOŁA 2014.

Portal edukacyjny Perspektywy.pl opublikował po raz XVI Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Analizowane były wyniki 2291 liceów ogólnokształcących i 1867 techników (bez szkół dla dorosłych). Opublikowano wykaz 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników. Najlepszym szkołom przyznano znaki jakości Złote, Srebrne i Brązowe Szkoły 2014.

Wśród najlepszych szkół – TECHNIKUM INFORMATYCZNE naszej szkoły zajęło 77 miejsce w Polsce i 6 w województwie kujawsko-pomorskim, uzyskując jednocześnie znak jakości ZŁOTA SZKOŁA 2014.

Pozostałe kierunki kształcące na poziomie technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle uzyskały 23 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim – najlepsze ze wszystkich szkół powiatu nakielskiego.

GRATULUJEMY !!!

Komentarze są wyłączone więcej...

Sukces uczniów „Staszica”

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią 10 stycznia 2014 roku brali udział w zawodach okręgowych XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, która odbywa się w tym roku pod hasłem: „Strefa euro – szansa czy zagrożenie?” Nad zawodami honorowy patronat objął prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka.

W zawodach II stopnia „Staszica” reprezentowało pięcioro uczniów: Monika Chmielewska, Paulina Jagodzińska, Marta Kałużna, Marta Wałęga i Emilia Żygowska. Ogółem brało udział 55 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. Zawodom przewodniczył mgr Stanisław Krause, który na wstępie wszystkim  uczestnikom  etapu okręgowego pogratulował przejścia przez eliminacje szkole i życzył sukcesów na etapie okręgowym.

Stopień trudności  II etapu był bardzo wysoki. Uczestnicy olimpiady odpowiadali  na jedno pytanie o charakterze ogólnym, następnie  rozwiązywali zadanie z analizy finansowej, a na koniec rozwiązywali test składający się z 30 pytań .

Lista osób zakwalifikowanych do zawodów III stopnia (centralnych) XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zostanie ogłoszona do 6 lutego 2014 r.

Opiekunem uczniów jest nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Grażyna Kinderman.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D