Archiwum dla: Kwiecień, 2014

Wielki sukces uczniów technikum informatycznego!

W ramach istniejącej  w naszej szkole Lokalnej Akademii Cisco odbył się pierwszy etap międzynarodowego konkursu IT Essentials NetRiders 2014. Konkurs ten jest organizowany przez firmę Cisco dla słuchaczy kursu IT Essentials: PC Hardware and Software w programie Cisco Networking Academy.

Nasi uczniowie mogli sprawdzić nabyte umiejętności i wiedzę z zakresu budowy i działania systemów komputerowych konkurując z uczestnikami z całej Polski. Oprócz pytań teoretycznych, były też pytania oparte na ćwiczeniach w symulatorze sieci Packet Tracer Activity.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że dwóch naszych uczniów: Patryk Kuś i Bartosz Żurek znalazło się w dwudziestce najlepszych zawodników z całej Polski i tym samym zakwalifikowało się do rundy finałowej.

Finał odbył się Krakowie, pod nadzorem instruktorów Cisco Instructor Training Center.

Start naszych uczniów okazał się sukcesem: Patryk Kuś zajął trzecie miejsce w Polsce. Gratulujemy!

Możemy być z siebie dumni!A Nakło może być dumne z nas :)

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Nasze drużyny w półfinałach konkursu NetMasters Cup!

Uczniowie klas informatycznych po raz kolejny mogli uczestniczyć w konkursie NetMasters Cup. Jest to największy w Polsce i  jeden z największych w Europie konkurs wiedzy o Internecie i technologiach informatycznych. W tym roku wystartowało 2,5 tysiąca drużyn – czyli ponad 7,5 tys zawodników.
Formuła konkursu sprawia, że liczy się nie tylko wiedza, ale również doświadczenie praktyczne, umiejętne korzystanie z zasobów internetu, refleks oraz umiejętność współpracy członków drużyny.
Liczba miejsc jest ograniczona i po wstępnych eliminacjach w pierwszym etapie konkursu wystartowały ostatecznie cztery drużyny:Remove Kebab – klasa Ie: Oskar Gacka, Kacper Kuliberda, Hubert Kuliberda.Dym z BOOTa – klasa IIe: Patryk Kuś, Mikołaj Pikulik, Bartosz ŻurekELITA – klasa IIIE: Daniel Chudziński, Adrian Tadych, Monika WoźniakDEUS::4B – klasa IVe: Maciej Witkowski, Paweł Bernaciak, Damian Łacheta
Dwie drużyny: Dym z BOOTa oraz DEUS::4B zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu, zajmując odpowiednie miejsca wśród najlepszych drużyn z naszego okręgu obejmującego województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego

29 kwietnia 2014 roku w auli naszej szkoły nowowybrany Samorząd Uczniowski zaprezentował się i złożył ślubowanie przed obecnymi Dyrektor, panią Dyrektor Alicją Czubak i panią Wicedyrektor Wiolettą Traczyk oraz przedstawicielami samorządów klasowych.

Kilka godzin wcześniej członkowie SU dokonali podziału pomiędzy siebie funkcji samorządowych. Przewodniczącą SU została Sandra Nowak z klasy 2d, Zastępcą Przewodniczącego SU uczeń klasy 1d Karol Bała. Funkcję Skarbnika SU przyjęła Ilona Konopka z klasy 2a.Czynności Sekretarza SU kontynuuje Klaudia Gajewska z klasy 2c, natomiast Rzecznikiem Praw Ucznia w naszej szkole od dziś jest Justyna Dura z klasy 1a.

Dołączając się do życzeń złożonych przez panią Dyrektor Alicję Czubak na Uroczystości Zaprzysiężenia SU, życzę członkom SU chęci do pracy i wielu ciekawych pomysłów na ubogacanie „życia” naszej szkoły. (czytaj dalej…)


Rywalizacja klas dobiegła końca. Ic odniosła zwycięstwo

28 kwietnia w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbyło się wręczenie nagród klasom, które na rok szkolny 2013/2014 odniosły najwyższe wyniki w “Rywalizacji Punktowej” klas. Brały w niej udział wszyscy uczniowie klas I, II, III, i IV. Rywalizacja  składała się z ośmiu konkurencji. Wśród nich były m.in. zbiórka żywności na schronisko, wkład pieniężny klasy w WOŚP, akcja “Góra grosza” frekwencja uczniów, średnie klasowe, konkurs śpiewania kolęd czy bożonarodzeniowy wystrój klasy.

I miejsce zdobyła klasa I c z ilością punktów 379 i otrzymała wraz z dyplomem i gratulacjami pani dyrektor Alicji Czubak, odebrała nagrodę w wysokości 300 zł,  przeznaczoną na potrzeby klasowe.

II miejsce i nagrodę 200 zł otrzymała klasa IV c, która uzyskała punktów 370

III miejsce i nagrodę 100 zł zdobyła klasa II d uzyskując 357 punktów.

(czytaj dalej…)


Zarządzenie Nr 4/2014

Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią

z dnia 29 kwietnia 2014r.

I.   Zarządza się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią zmianę organizacji pracy  szkoły wynikającą z harmonogramu przeprowadzania matury w maju 2014r. w następujący sposób:

  1. Młodzież klas pierwszych, drugich oraz kl. 3c,d,e – w terminie od  05.05 do 07.05.2014r. nie będzie miała zajęć w szkole. Młodzież ta rozpocznie zajęcia począwszy od czwartku 08.05.2014r. wg nowego planu lekcji oraz planów na zastępstwa określanego na każdy kolejny dzień przez wicedyrektora szkoły i zamieszczanego w gablocie na pierwszym piętrze w szkole oraz na stronie WWW.staszic.info / zastępstwa.

II.    Absolwenci szkoły przystąpią do pisemnych egzaminów maturalnych w terminach zamieszczonych na tablicy ogłoszeń wicedyrektora szkoły

III.   Maturzyści przychodzą w dniu matury 1 godzinę przed jej rozpoczęciem. Przynoszą ze sobą piszący czarnym kolorem długopis oraz dowód osobisty, a także przybory i     pomoce naukowe wg wykazu ( na stronie WWW.oke.gda.pl ). Do sali zdający wchodzą zgodnie z wywieszoną listą pół godziny przed godziną rozpoczęcia egzaminu. Do sali nie wolno wnosić telefonów komórkowych oraz innych urządzeń tego typu.

IV.   Podczas trwania egzaminu zabrania rozmawiania i ściągania pod rygorem przerwania i unieważnienia egzaminu.

V.    Egzaminy matury ustnej odbywać się będą wg harmonogramu i wykazów wywieszonych w gablocie wicedyrektora szkoły. Zdający powinni stawić się na egzamin 1/2h do 1h wcześniej na wypadek, gdyby ktoś poprzedni nie dotarł.

VI.   Podczas trwania matury pisemnej w szkole musi obowiązywać absolutna cisza.

Wszystkim zdającym życzymy powodzenia i połamania piór na maturze.
Młodzież klas młodszych informujemy o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas dni wolnych od nauki.

Alicja Czubak

Komentarze są wyłączone więcej...

„Lekcje europejskie” w Staszicu

W poniedziałek, 28 kwietnia 2014 roku młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią miała możliwość uczestniczenia w lekcjach europejskich. Uczniowie w ramach przedmiotów ekonomicznych zawodowych, mogli uzyskać  praktyczne informacje z tematów dotyczących bezpośrednio ich przyszłych zawodów. Lekcje europejskie poprowadzili specjaliści z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu, a w szczególności z następujących jego wydziałów: Rynku Pracy, Pośrednictwa Pracy, Zespół EURES, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Przeprowadzone zajęcia były wpisane w program Szkolnego Klubu Europejskiego, którego opiekunem jest nauczycielka Agnieszka Rotkiewicz. Głównym celem lekcji europejskich było przekazanie uczniom informacji dotyczących Unii Europejskiej i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a także pomoc młodzieży w zaplanowaniu ich przyszłej kariery zawodowej. Prowadzący przekazali uczniom w jaki sposób radzić sobie na dzisiejszym rynku pracy, jakie są możliwości znalezienia pracy i gdzie należy jej szukać.  Wiadomości te wzbogacił doradca zawodowy dając młodzieży praktyczne wskazówki dotyczące ich przyszłości na rynku pracy. Wiedza ta została wzbogacona informacjami na temat możliwości jakie daje Polsce członkostwo w Unii Europejskiej. Na koniec najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeniu upominkami od Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

AKTUALNY PLAN LEKCJI

ZOSTAŁ ZAMIESZCZONY AKTUALNY PLAN LEKCJI

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Komentarze są wyłączone więcej...

Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

DLA KLAS MATURALNYCH

ODBĘDZIE SIĘ

25 KWIETNIA (PIĄTEK)  O GODZ. 9.15

W SZKOLNEJ AULI.

Komentarze są wyłączone więcej...

Konkurs ekologiczny „Zmieniaj nawyki – nie klimat”

W dniu 23 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego „Zmieniaj nawyki – nie klimat” zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Organizatorem  konkursu była pani Tatiana Borowczyk – Sobczak.

Konkurs odbył się pod patronatem WFOŚiGW w Toruniu. Do rywalizacji stanęli uczniowie z trzech szkół powiatu nakielskiego. Młodzież przygotowała prace w różnych formach. Były to reklamy społeczne, makiety i plakaty związane z propagowaniem idei dbania o środowisko w życiu codziennym. Komisja konkursowa oceniała poprawność merytoryczną, technikę wykonania pracy, jej estetykę, zgodność wybraną formą oraz oryginalność pomysłu.

Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem przygotowanym przez młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle pod kierunkiem Pani Magdaleny Gapińskiej.  Po części artystycznej wręczono nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach konkursowych.

W kategorii reklama społeczna nagrodę otrzymała Anna Marciniak, uczennica Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią, w kategorii plakat nagrodę otrzymała Roksana Szplit uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im B. Krzywoustego w Nakle, a w kategorii makieta – ekomiasto Joanna Kozłowska uczennica Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią.

Nagrodzeni otrzymali cenne nagrody rzeczowe (tablety Lenovo i słuchawki Panasonic), ufundowane przez WFOŚ i GW w Toruniu, a wręczył  je gość  pan starosta Andrzej Kinderman.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali upominki ufundowane przez KPEC w Bydgoszczy.

Komentarze są wyłączone więcej...

Projekt „Obserwator czy Inicjator – KIM będziesz jutro”

W dniu 26 marca 2014 roku w Wyższej Szkole Gospodarki odbyła się debata finalizująca projekt pt. „Obserwator czy Inicjator – KIM będziesz jutro”. Z naszej szkoły w projekcie wzięło udział siedmioro uczniów (Klaudia Gajewska,  Martyna Lewa, Martyna Szablewska, Anna Zaręba, Bartosz Mikołajewski, Dawid Ormiński, Łukasz Rosiak) opiekunem grupy była Pani prof. Marzena Tomczak.

Celem projektu było utworzenie w pięciu miastach województwa kujawsko – pomorskiego (w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Mogilnie, Nakle n. Notecią, Włocławku) Klubów Inicjatorów Młodzieżowych (KIM). Celem KIM-ów było budowanie podstaw aktywności społecznej wśród młodych ludzi, motywowanie do działań na rzecz swojej grupy oraz na rzecz społeczności lokalnej. Członkowie grup Kim-ów uczestniczyli następujących szkoleniach : „Wiedza i Umiejętności” „Demokracja i Współczesny Świat” oraz „Kreatywność i Przedsiębiorczość”

Główny tematem debaty była dyskusja na temat potrzeb młodzieży z naszego regionu.

Nasza grupa KIM jest bardzo zadowolona z udziału w projekcie. Mamy nadzieje, że nasze starania i wiedza którą zdobyliśmy podczas danego projektu będzie tylko motywacją do dalszych działań na arenie władzy lokalnej.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Skład nowego samorządu.

W dzisiejszym głosowaniu na członków Samorządu Uczniowskiego udział wzięło 428 uczniów.

Oddano 424 głosy ważne i 4 głosy nieważne. Frekwencja wyborcza wyniosła 84%.

W sumie na kandydatów, którzy weszli w skład nowego samorządu oddano 54% głosów.

Skład nowego samorządu, którego zaprzysiężenie odbędzie się w dniu 24 kwietnia:

1. Karol Bała – 1d

2. Justyna Dura – 1a

3. Klaudia Gajewska – 2c

4. Ilona Konopka – 2a

5. Sandra Nowak – 2d


Z a r z ą d z e n i e Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

Z a r z ą d z e n i e  Nr 2/2014

Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią

z dnia 10 kwietnia 2014r.

I.      W związku z wiosenną przerwą świąteczną oraz dniami przeznaczonymi na rekolekcje wielkopostne zarządza się na okres od 14 – do 16 kwietnia 2014r. następującą zmianę organizacji pracy szkoły:

  1. W dniach: 14 i 15  kwietnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, przy ul. Staszica 18, w godz. od 10/00 – do ok.  godz. 11/00 będą się odbywały rekolekcje wielkopostne.
  2. Dnia 16  kwietnia 2014r. w Parafii P.W. Św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią, przy ul. Kościelnej 6, w godz. od 10/00 – do ok.  godz. 11/00  odbędzie się msza święta dla młodzieży w ramach rekolekcji wielkopostnych.
  3. Wszyscy uczniowie, których Rodzice ( prawni opiekunowie) podpisali się pod informacją przekazaną przez wychowawców klas przybędą każdego z w/w dni bezpośrednio do  szkoły lub dnia 16 kwietnia bezpośrednio do Kościoła i tam podpiszą się na liście obecności. Po zakończeniu nauk rekolekcyjnych uczniowie udadzą się do domu.
  4. Wszyscy Ci uczniowie, których Rodzice (prawni opiekunowie) nie podpisali się na kartkach dostarczonych przez wychowawców oraz uczniowie, którzy nie zwrócili wychowawcy kartek – zgłoszą się w dniach 14, 15 i 16 kwietnia o godzinie 9/30 w sekretariacie szkoły i udadzą się na zajęcia prowadzone do godziny 11/00 przez nauczycieli wskazanych przez dyrektora szkoły.

II.      Ponieważ w dniach: 14-16.04.2014r. nastąpi zmiana organizacji pracy szkoły – w sposób szczególny przypominam o konieczności zachowania wszelkich zasad bhp w drodze do szkoły lub do  Kościoła i w powrotnej drodze do domu, a także podczas trwania nauk w Kościele, w tym przede wszystkim o tym, że:

  • Należy przechodzić przez jezdnię wyłącznie po pasach – i to upewniwszy się najpierw, że nie nadjeżdża pojazd z żadnej ze stron,
  • Przechodząc przez jezdnię należy się  skupić na sytuacji drogowej, a nie na rozmowie ze znajomymi,
  • Podczas trwania nauk w Kościele nie wychodzimy i nie wybiegamy z niego na ulicę.
  • Po zakończonych zajęciach (naukach) udajemy się do domu.

III.      Dni od 14 – do 16 kwietnia 2014r. są dniami  wolnymi od nauki szkolnej. Do szkoły wracamy we środę, tj. 17 kwietnia.

Alicja Czubak

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D