Archiwum dla: Czerwiec, 2014

REKRUTACJA – TERMINY

1. Składanie wniosków o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży (zasadniczych szkół zawodowych, liceów ogólnokształcących i techników) od 26 maja 2014 r.

do 23 czerwca 2014 r.

(poniedziałek)

do godz. 15.00

2.

Składanie świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz innych wymaganych dokumentów. do 30 czerwca 2014 r. (poniedziałek)

do godz. 15.00

3.

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do szkół. do 3 lipca 2014 r.

(czwartek)

do godz. 15.00

4.

Potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole przez kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia do szkół. do 8 lipca 2014 r.

(wtorek)

do godz. 12.00

5.

Ogłoszenie list kandydatów przyjętych do szkół. 8 lipca 2014 r. (wtorek),

do godz. 15.00

Komentarze są wyłączone więcej...

Regionalny Konkurs Wiedzy o Programach Firmy INSERT w Staszicu

Pod koniec maja po raz trzeci w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią odbył się „Regionalny Konkurs Wiedzy o Programach Firmy INSERT”. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół im. St. Staszica oraz Firma INSERT z Wrocławia tworząca programy do obsługi firm tj: SUBIEKT, REWIZOR, GRATYFIKANT, RACHMISTRZ, KASIARZ.

Uczniowie ze  szkół ponadgimnazjalnych z  Bydgoszczy (Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych),  Ostródy (Zespół Szkół Rolniczych) i Nakła ( ZSP im. St. Staszica) rozwiązywali test na platformie edukacyjnej AKADEMIA INSERT we Wrocławiu logując się bezpośrednio z pracowni w swoich szkołach.  Test przygotowała Firma „INSERT”.

Oto laureaci:

1 miejsce Paulina Podlasińska- (ZSP im. S. Staszica)

2 miejsce Paulina Małecka – (ZSEA Bydgoszcz)

3 miejsce Dominika Dudek –(ZSEA Bydgoszcz)

Nagrody (programy firmy INSERT warte około 4 tys. zł.) ufundował producent tych programów. Dodać trzeba, że korzystając z tych programów młodzież techników ekonomicznych w regionie zdaje egzamin zawodowy. Konkurs organizował nauczyciel przedmiotów ekonomicznych Marek Frąckowiak.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

TERMINY EGZAMINÓW ZAWODOWYCH DLA ABSOLWENTÓW Z LAT UBIEGŁYCH.

Przypominamy, że egzamin pisemny potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla wszystkich zdających odbędzie się  23 czerwca 2014 r. (poniedziałek), godz. 12:00.

Etap praktyczny – odbędzie się dla wszystkich zawodów – techników od 24 do 27 czerwca 2014 r.

Prosimy absolwentów z lat ubiegłych, którzy zdają etap praktyczny o kontakt ze szkołą w celu uzyskania szczegółowych informacji o dniu i godzinie zdawania przez nich egzaminu praktycznego.

Komentarze są wyłączone więcej...

Sukces uczennic w Powiatowym Multimedialnym Konkursie Profilaktycznym

Dnia 11 czerwca 2014 roku został rozstrzygnięty I Powiatowy Multimedialny Konkurs Profilaktyczny „Bliżej pasji, dalej od uzależnień”, który był organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Nakle nad Notecią oraz Gminne Komisje ds. Profilaktyki i Uzależnień. Celem konkursu była popularyzacja treści prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki używania tytoniu i substancji psychoaktywnych (narkotyków, dopalaczy, alkoholu). W konkursie mogły startować trzyosobowe zespoły ze szkół ponadgminazjalnych, których zadaniem było nagranie filmów profilaktycznych. We wspomnianym konkursie brał również udział zespół uczennic z klasy Ic Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista w Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica: Klaudia Marchewka, Magdalena Toporowska i Daria Kubik. Dziewczęta zajęły wysokie II. miejsce. Opiekunem merytorycznym zespołu był pan Tomasz Kowalski. Serdecznie Gratulujemy!

Komentarze są wyłączone więcej...

ZAWODY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W LEKKOATLETYCE

W dniu o3.06.2014 na Stadionie Miejskim w Nakle nad Notecią, odbyły się zawody w Lekkoatletyce. Jest to pierwsza tego typu impreza zorganizowana w Naszym powiecie, od czasów, kiedy ujęta była jeszcze w kalendarzu imprez KP SZS i miała swój finał ogólnopolski.  W tym roku na starcie stawiło się 3 ekipy żeńskie oraz 6 męskich.  Jeden zawodnik mógł startować maksymalnie w dwóch konkurencjach. Tego dnia rywalizowano na dystansie 100 m, 1000/800 chłopaków oraz dziewcząt, skoku w dal oraz kuli. W tej ostatniej konkurencji poszło Nam najlepiej. Indywidualnie swoje medale zdobyli, złoto Karolina Jargiło i Mateusz Rosół – srebro. Drużynowo żeńska drużyna zajęła drugie miejsce.  Chłopakom tego dnia dokuczały kontuzje, w związku, z czym skończyło się na piątym miejscu. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w przyszłym roku. Organizatorem oraz fundatorem zawodów był ZSŻŚ w Nakle nad Notecią

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Indywidualnie – pierwsze, drużynowo – trzecie

W piątek, 6 czerwca 2014 r., na strzelnicy w Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią odbyły się finałowe zawody Powiatowej Szkolnej Ligi Strzeleckiej w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Nasi uczniowie wywalczyli dwa medalowe miejsca. Indywidualnie na najwyższym stopniu podium w kategorii OPEN stanęła uczennica klasy II a III LO  Romana Kominiak, która także wśród kobiet była bezkonkurencyjna. Natomiast nasza drużyna na finiszu uplasowała się na trzecim miejscu. Szkołę reprezentowali, obok naszej mistrzyni Romany Kominiak, chłopcy z klasy I e Technikum kształcący się w zawodzie technik informatyk: Patryk Gołata, Ariel Libera, Patryk Skulimowski, Kamil Sobieszczyk i Michał Sztyma. Indywidualnie, wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w kategorii mężczyzn, najlepiej z naszej szkoły wypadł Ariel Libera, który był dziesiąty. Drużyną opiekował się nauczyciel Krzysztof Borus.

Dziękujemy i gratulujemy sukcesów.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

KOMUNIKAT

Firma UNISOFT przyjmie do pracy pracownika - rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się w piątek 6 czerwca w siedzibie firmy. Firma prosi o dokumenty aplikacyje osób chętnych, zwłaszcza absolwentów w zawodzie technik ekonomista lub technik informatyk

Komentarze są wyłączone więcej...

10 lat wolnej Polski w Unii Europejskiej

Z okazji 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej25 rocznicy wyborów czerwcowych 1989 r. w szkole odbył się konkurs historyczno-plastyczny  poświęcony tym wydarzeniom. Uczniowie posługując się dowolną techniką,  wykorzystując własną inwencję lub zaczerpnięty z dowolnego źródła pomysł, mogli  zaprezentować symboliczną wizję tych ważnych, historycznych wydarzeń dla naszego kraju. Jury konkursowe doceniło najlepsze jego zdaniem prace i przyznało nagrody. Pierwsze miejsce przypadło ex aequo  dwóm uczennicom: Dominice Lazarek z klasy II d i Magdalenie Duda z klasy III c. Drugie miejsce zajęła Weronika Czeleń z klasy    I a, a trzecie Aneta Konkowska z klasy III d. Nagrody wręczyła pani dyrektor Alicja Czubak w obecności organizatorów konkursu. Korzystając z okazji uhonorowano również uczniów , którzy zwyciężyli w  historycznym Konkursie wiedzy o czasach panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, zorganizowanym z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele historii Krzysztof Borus i Witold Szarszewski oraz opiekun Klubu Młodzieżowego Sławomir Chmielewski.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy sukcesu, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D