Archiwum dla: Wrzesień, 2014

Obchody Światowego Dnia Turystyki

Dnia 30. września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się pierwsze obchody Światowego Dnia Turystyki. Święto  ustanowione zostało przez UNWTO w 1979 roku. Tegoroczne uroczystości odbywały się w Guadalajara w Meksyku pod hasłem „Turystyka a rozwój społeczności”.

Młodzież Technikum Zespołu Szkół kształcąca się w zawodzie technik obsługi turystycznej uczestniczyła w spotkaniu z p. Jackiem Pasieką (pracownikiem Starostwa powiatowego w Nakle), który przedstawił walory turystyczne doliny Noteci i ich wpływ na rozwój infrastruktury .  Kolejnym gościem był p. Maciej Boinski. Opowiedział uczniom o swojej wyprawie wzdłuż Noteci ilustrując wystąpienie filmem z podróży.

Młodzież miała okazję uczestniczyć w konkursach o tematyce turystycznej. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki  (koszulki, kubki, bilety do kina).

Organizatorzy: Tatiana Borowczyk-Sobczak, Wojciech Tyborski, Sławomir Chmielewski

więcej zdjęć :  kurier-nakielski.pl >>>>


Komentarze są wyłączone więcej...

Staszic uczestnikiem programu edukacyjnego PIP „Kultura bezpieczeństwa”.

W bydgoskim Cechu Rzemiosł Różnych,19 września br. miało miejsce uroczyste podsumowanie programu edukacyjnego PIP. Głównym punktem było wręczenie stosownych świadectw dyrektorom i nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. W gronie wyróżnionych był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią. Imienne świadectwa za uczestnictwo w Programie  Edukacyjnym  Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy “KULTURA BEZPIECZEŃSTWA” odebrali: dyrektor Alicja Czubak oraz nauczyciele Grażyna Kinderman i Michał Hopfinger. W realizacji programu wzięli udział uczniowie  klasy I, II ,III  i IV Technikum, którzy między innymi zapoznali się z tematyką „Moja pierwsza praca”, „Co młody pracownik wiedzieć powinien oraz „Wypadki przy pracy młodych pracowników”.

Program przygotował uczniów do wejścia na rynek pracy. Przekazano im wiadomości o bezpieczeństwie pracy i przysługujących prawach pracowniczych. Nastąpiło uświadomienie zagrożeń związanych z pracą . Dzięki realizacji programu „Kultura Bezpieczeństwa” młodzi ludzie będą lepiej przygotowani do podjęcia swojej pierwszej pracy. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Rada Samorządu Uczniowskiego w Szwajcarii Kaszubskiej.

W dniach 12 – 14 września Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem brała udział w wyjeździe integracyjno-roboczym do Szymbarku. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Staszica i Rady Rodziców.

W piątek próżnym popołudniem dotarliśmy po trzech przesiadkach do Wieżycy. 3,5 kilometrowy marsz pagórkami z bagażami do Szymbarku, był lekko męczący. Zatrzymaliśmy się w pensjonacie Remus, potocznie przez miejscowych nazywany „stodołą”, choć nie wiele miał z nią wspólnego. Po kolacji na plebanii – bowiem w przypadku wiktu w trakcie naszego pobytu, korzystaliśmy z gościnności miejscowego ks. Proboszcza – czas spędziliśmy na zgłębianiu zasad gry integracyjnej Apples to Apples.

W sobotnie przedpołudnie, po zjedzeniu swojskiej jajecznicy, udaliśmy się sprawdzić, czy w domu do góry nogami błędnik rzeczywiście szaleje oraz zobaczyć pozostałe atrakcje kompleksu CEPR. Po obiedzie i krótkiej sjeście, wybraliśmy się na spacer po lesie, nie omijając wieży widokowej na górze Wieżyca, która jest najwyższym wzniesieniem północnej Polski. Dalszą część popołudnia wykorzystaliśmy na zaplanowanie naszej pracy w bieżącym roku szkolnym. Efekty przedstawimy na konferencji rad samorządów klasowych pod koniec września. Wieczór spędziliśmy przy grillu, a po nim ponownie przy w/w grze.

W niedzielne południe pożegnaliśmy Szymbark oraz tych, którzy nas gościli i przez Gdańsk, wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni do Nakła, trochę już stęsknieni za naszymi najbliższymi.

Jeszcze raz składamy wielkie podziękowania wszystkim tym, dzięki którym mógł odbyć się ten wyjazd!

Rada Samorządu Uczniowskiego

(czytaj dalej…)


ZAPISY NA WYJAZD STUDYJNY DO WARSZAWY

____________________________________________________________________________________________

W ramach projektu “Kierunek Przedsiębiorczość”,

wspieranego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią,

organizowany jest wyjazd studyjny do Warszawy w dniach 6.10-7.10.2014r. (dwa dni).

Koszt wyjazdu: 75,- zł. Szczegółowe informacje i zapisy – p. Grażyna Kinderman, sala nr 17

Komentarze są wyłączone więcej...

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

1 września 2014r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Inauguracja dla uczniów z pierwszych klas odbyła się w auli ZSP im. Stanisława Staszica, a starsze klasy uczciły to wydarzenie w klasach.

Na wstępie Pani Dyrektor Alicja Czubak powitała przybyłego przedstawiciela organu prowadzącego,  – starostę pana Tadeusza Sobola, obecnych nauczycieli, uczniów oraz  przedstawicieli Rady Rodziców. Później nastąpiło wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie hymnu. Następnie Pani Dyrektor wygłosiła przemowę o nauce i wiedzy, jaką posiądą uczniowie w ciągu roku szkolnego. Dodała również, że, aby atmosfera w szkole była miła, to uczniowie muszą być w stosunku do siebie koleżeńscy. Nie zabrakło także wzmianki o wydarzeniach historycznych, związanych z 75-tą rocznicą  wybuchu II Wojny Światowej. Wkrótce po tym cała sala uczciła minutą ciszy poległych.

Starosta nakielski Pan Tadeusz Sobol, pogratulował uczniom klas pierwszych wyboru szkoły oraz podkreślił jak ważne są relacje z rówieśnikami.  Pierwszoklasistom życzenia złożyła również Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego Sandra Nowak.

Następnie Pani Dyrektor Alicja Czubak przedstawiła uczniom ich wychowawców.

Wychowawcą klasy Ia (technikum kształcące w zawodzie technik logistyk) został Pan mgr Tomasz Kowalski,

Wychowawcą klasy Ib (technikum kształcące w zawodzie technik obsługi turystycznej ) została Pani mgr Małgorzata Fedec,

Wychowawcą klasy Ic (technikum kształcące w zawodzie technik ekonomista) – została Pani mgr Marzena Tomczak,

Wychowawcą klasy Id (technikum kształcące w zawodzie technik handlowiec i logistyk) – został Pan mgr Dariusz Detscher

Wychowawcą klasy Ie (technikum kształcące w zawodzie technik informatyk) została Pani Wicedyrektor mgr Wioletta Traczyk.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.

Samorząd Uczniowski (czytaj dalej…)


Administracja: M D