Archiwum dla: Październik, 2014

UCZNIOWIE STASZICA PAMIĘTAJĄ O PRACOWNIKACH I NAUCZYCIELACH NASZEJ SZKOŁY

Jak co roku uczniowie szkoły pamiętali o nauczycielach i pracownikach, którzy spoczywają na nakielskim cmentarzu. W tym roku odwiedziliśmy groby pod opieką p. Magdy Gapińskiej i p. Michała Hopfingera.  Była to dla nas bardzo ważna lekcja historii o szkole i ludziach , którzy ją tworzyli i w niej pracowali przez wiele lat. Można było się dowiedzieć wiele ciekawych i ważnych faktów z życia tych ludzi. Dla nas bardzo ważna jest pamięć o tych , którzy odeszli, bo przecież Oni tworzyli piękną historię naszej szkoły, którą my chcemy dalej kontynuować.

Samorząd uczniowski

(czytaj dalej…)


38 powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

25 października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu po raz 38 odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież zapobiega pożarom”. Nasi uczniowie z klasy II a technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk Mateusz Rossa i Michał Sobacki zajęli wysokie lokaty. Mateusz Rossa zajął 5 miejsce, a Michał Sobacki zajął 1 miejsce, co dało mu awans do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się na przełomie marca/kwietnia 2015r.  Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

M. S.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

IX Targi Pracy i Promocji Pracodawców

“Nasze OFFerty – Twój sukces!” – pod takim hasłem odbyły się w czwartek w bydgoskiej hali “Łuczniczka” IX Targi Pracy i Promocji Pracodawców”.

Organizatorem imprezy było Porozumienie Bydgoskich Biur Karier, które tworzy 6 bydgoskich uczelni.

Na targach zaprezentowało się ponad 60 wystawców. Adresatami OFFert byli przede wszystkim młodzi, aktywni ludzie, którzy startują na zawodowym rynku lub pragną rozwijać swoje umiejętności.

Także młodzież naszej szkoły uczestniczyła w tych targach.  Dzięki uczestnictwu, młodzież klas trzecich i czwartych technikum mogła osobiście zapoznać się z ofertą bydgoskich uczelni i zakładów pracy. Była to okazja odbycia pierwszych rozmów kwalifikacyjnych dotyczących planowanej w przyszłości pracy zawodowej lub dalszej edukacji w szkołach wyższych naszego regionu .

Organizatorem wyjazdu była p. Marzena Tomczak. Młodzieżą opiekowali się: p. Małgorzata Sass-Jakóbczyk , p. Anna Otrembska i p. Michał Hopfinger.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

86 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W sobotę 18 października 2014 r. uczniowie naszej  szkoły uczestniczyli w etapie gminnym 86 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs służy propagowaniu wiedzy na temat ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży. Do kolejnego powiatowego etapu turnieju awans wywalczyła dwójka naszych uczniów  z klasy II a technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk Mateusz Rossa i Michał Sobacki. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnej rundzie, która odbędzie się już 25 października 2014 r. w Samostrzelu.

K.B.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

STASZIC W WARSZAWIE

„Kierunek Przedsiębiorczość” – to projekt dofinansowany przez samorząd powiatowy i realizowany nie tylko w Warszawie, ale także podczas innych wyjazdów studyjnych i na zajęciach pozalekcyjnych w szkole.
Projekt ten realizowali  nauczyciele: Grażyna Kinderman (koordynator projektu), Michał Hopfinger i Tomasz Hopfinger.
Jednym z elementów projektu był wyjazd studyjny do Warszawy.
Podczas pobytu uczniowie poznali działalność Narodowego Banku Polskiego. Młodzież zapoznana została ze strukturą organizacyjną NBP.
Kolejnym punktem wyjazdu studyjnego była Giełda Papierów Wartościowych, na której to uczniowie zapoznali się z możliwościami inwestowania na rynku kapitałowym.
Młodzież miała także możliwość podziwiania pięknego Stadionu Narodowego, co szczególnie podobało się chłopcom.
Dzięki uprzejmości Marszałka Sejmu młodzież zwiedziła Sejm RP, gdzie dokładnie  zostali zapoznani  z zasadami jego funkcjonowania, z procedurą uchwalania ustaw i działaniem organów Państwa Polskiego. W trakcie pobytu miało miejsce bardzo miłe spotkanie z Marszałkiem – Radosławem Sikorskim. Po wykonaniu  pamiątkowego zdjęcia, młodzież udała się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Na miejscu zostali oprowadzeni przez przewodnika, który wyjaśniał jakie znaczenie i jaka rolę ma do spełnienia MSZ.  Na koniec pobytu w MSZ zorganizowano quiz z nagrodami za wykazanie się wiedzą o Polsce i jej pozycji w Europie. Wszyscy uczniowie otrzymali ufundowane przez Ministra upominki.
W drodze do Nakła uczniowie wymieniali się wrażeniami. Był to dla nich czas zdobycia wiadomości praktycznych z zakresu ekonomii, handlu, marketingu i przedsiębiorczości. Niezapomniane wrażenia jeszcze długo pozostaną w pamięci uczestników wyjazdu.
Opiekunami podczas wyjazdu byli: Grażyna Kinderman, Dorota Banaszak Michał Hopfinger i Tomasz Hopfinger.

Tekst i zdjęcia : Tomasz Hopfinger

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

„Tydzień dla oszczędzania w Staszicu”

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu „Tydzień dla Oszczędzania”,  2 października 2014 roku odbyło się w Auli Zespołu  Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle nad Notecią spotkanie Justyny Gruntkowskiej – dyrektora Banku Spółdzielczego w Nakle i Tomasza Kokoszewskiego – specjalisty do spraw marketingu z młodzieżą „Staszica”. Celem spotkania było promowanie wśród uczniów nawyku oszczędzania oraz rozwijanie umiejętności racjonalnego gospodarowania swoimi zasobami finansowymi. Pani dyrektor Justyna Gruntkowska przedstawiła możliwości praktycznego oszczędzania przez młodych ludzi, jak również korzyści z tego płynące. Z kolei pan Tomasz Kokoszewski omówił zasady ekonomicznej gry internetowej online Fair Play Bank. Uczniowie rozpoczęli rywalizację w sieci w  pierwszych dniach października. Współorganizatorem gry jest Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią. Koordynatorem programu z ramienia szkoły jest nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Grażyna Kinderman.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Hopfinger

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D