Archiwum dla: Grudzień, 2014

NOWA SIEDZIBA KLUBU MŁODZIEŻOWEGO – JUŻ OTWARTA !!!

Wczoraj, 17 grudnia zostało otwarte nowe pomieszczenie klubu młodzieżowego, tak długo oczekiwane i potrzebne młodzieży naszej szkoły. Skromna uroczystość zgromadziła tych wszystkich, dzięki którym szkoła otrzymała piękne, przestronne pomieszczenie w którym młodzież będzie mogła rozwijać swoje zainteresowania artystyczne oraz zwyczajnie spędzać przyjemnie  chwile w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.

Uroczystość otworzył opiekun klubu młodzieżowego, a zarazem pomysłodawca adaptacji starego pomieszczenia siłowni szkolnej na klub młodzieżowy – p. Sławomir Chmielewski.

W ciepłych słowach podziękował on wszystkim osobom, które wspierały jego wysiłki na rzecz stworzenia nowego pomieszczenia klubu. Następnie p. dyrektor Alicja Czubak wręczyła uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły najbardziej zaangażowanym w prace na rzecz klubu okolicznościowe podziękowania. Otrzymali je: p. Justyna Jamnik-Bojewska, p. Leszek Brodowski, p. Zenon Grod oraz uczniowie – Rafał Pazderski, Rafał Białecki, Anna Kmieć, Angelika Ostrowska, Patrycja Kubicka, Paula Przykłocka, Malwina Borzęcka, Aleksandra Niewęgłowska, Karolina Rosiak, Hanna Stryszyk, Sandra Nowak i Paulina Podelczuk.

Pani wicedyrektor Wioletta Traczyk w swoim wystąpieniu podziękowała Radzie Rodziców i zwróciła uwagę, że właściwa realizacja takich  inicjatyw możliwa jest przy wsparciu i zaangażowaniu ze strony rodziców. Na koniec głos zabrał gość honorowy tej uroczystości – p. wizytator Elżbieta Nowak. Pani wizytator stwierdziła, że nowe pomieszczenie klubu młodzieżowego wywarło na niej duże wrażenie.  Pogratulowała inicjatywy i wytrwałości w jej realizacji, dzięki czemu młodzież szkolna będzie miała miejsce w którym  będzie mogła rozwijać swoje zainteresowania.

Uroczystość zakończył fantastyczny występ p. Dariusza Przywitowskiego.

(czytaj dalej…)


Akcja „Szlachetna Paczka”

Z inicjatywy uczniów naszej szkoły po raz drugi  zorganizowana została akcja „Szlachetna Paczka”, w którą zaangażowali się uczniowie z klas Ie, Ib, IIe, IIIe i IVe. Uczniowie wybrali rodzinę, którą chcieli wspomóc,  zebrali pieniądze i samodzielnie dokonali zakupu niezbędnych produktów wskazanych przez rodzinę. Szczególne podziękowania składamy osobom najbardziej zaangażowanym: Annie Jaruzal i Monice Karnowskiej z klasy Ie, Adriannie Frasz, Annie Zarębie, Darii Olszewskiej, Łukaszowi Rosiakowi z klasy IIIe oraz Monice Woźniak, Danielowi Chudzińskiemu, Arturowi Grochowskiemu i Szymonowi Jakóbczakowi z klasy VIe.

(czytaj dalej…)


Ciekawe lekcje praktyczne w terenie

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli ostatnio w lekcjach, które odbywały się poza terenem szkoły. Dnia 16 grudnia odbył się prelekcyjny wyjazd klasy 2a pod kierownictwem pana Tomasza Kowalskiego. Razem z uczniami, jako opiekunowie jechali pani Monika Daniel i pan Tomasz Hopfinger.

Celem edukacyjnym wycieczki było pokazanie przyszłym logistykom prac nad powstającym wiaduktem oraz budowę infrastruktury trakcji tramwajowej do dzielnicy Fordon w Bydgoszczy. Uczniowie mogli popatrzeć  na organizację pracy  pracowników nad budową oraz olbrzymi teren budowy.

Również  4 grudnia  grupa uczniów klasy IIb technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej wraz z nauczycielem panią Moniką Daniel,  udała się na lekcję języka angielskiego w branży turystycznej  do marketu Tesco w Nakle nad Notecią. Celem tego wyjścia było odnalezienie angielskich nazw produktów, które później miały posłużyć uczniom do stworzenia menu restauracji w języku angielskim wykonywane przez uczniów na kolejnej lekcji w szkole.

Marta Bałażyk

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Akcja „Podaruj książkę młodszemu czytelnikowi” oraz „Młodzież Staszica czyta dzieciom”

12 grudnia Przedszkole nr 3 w Nakle gościło bibliotekarza Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle – Agnieszkę Poskrop wraz z uczennicą szkoły z klasy IIIa Magdaleną Wojciechowską oraz absolwentką szkoły Anną Płotka, które przybyły do dzieci, aby przedstawić świąteczny montaż słowno – muzyczny.

Na wstępie przedszkolakom został wręczony prezent od młodzieży Staszica w postaci książeczek, maskotek, puzzli… zebranych wcześniej w szkole podczas akcji „ Zostań Świętym Mikołajem i podaruj książkę młodszemu czytelnikowi”. Pani bibliotekarz przeczytała przedszkolakom tekst „ O tym, jak Mikołaj został Świętym Mikołajem”. Dzieci wspaniale odpowiadały na pytania konkursowe, za co otrzymywały nagrody w postaci słodyczy.

Magdalena Wojciechowska recytowała dzieciom „Wiersz o Mikołajach”, „Święty Mikołaj” oraz „Mikołajki”. Anna Płotka zagrała dzieciom na gitarze, śpiewając wraz z przedszkolakami kolędy i pastorałki, a także przeplatając występy zabawami ruchowymi. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

ZDJĘCIA KLASOWE

Od dnia dzisiejszego można oglądać zdjęcia klasowe …..

Dostępne one są na szkolnym FACEBOOKU

Komentarze są wyłączone więcej...

IT EXPERTS

11 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs informatyczny dla wszystkich klas w zawodzie technik informatyk. Na początku konkursu uczniowie zostali zachęceni do walki przez panią dyrektor Alicję Czubak i wicedyrektor Wiolettę Traczyk.

Drużyny trzyosobowe walczyły w dwóch etapach rozwiązując zadania teoretyczne i praktyczne z informatyki w języku angielskim. Do finału weszły dwie klasy: IIe i IIIe. Drużyny tych klas zajęły ex aequo I miejsce i zyskały miano szkolnych “IT Experts”, III miejsce przypadło klasie IVe a IV miejsce zajęła klasa Ie.

Zadania wykonywane były pod czujnym okiem jury w składzie pani Jolanty Gryko i pana Macieja Daniela.

Gratulujemy zwycięzcom.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

XV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości

Konkurs dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowany został przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Koło Naukowe Rachunkowości przy UMK w Toruniu w dniu 5 grudnia 2014 r. ZSP im. Staszica reprezentowała trójka uczniów z czwartej klasy Technikum Ekonomicznego: Paulina Jagodzinska, Emilia Żygowska i Piotr Westphal.

Konkurs Wiedzy z Rachunkowości cieszy się dużą popularnością wśród szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku o godzinie 13:00 pierwszy etap – test składający się z 25 pytań – rozpoczęło 89 uczestników. O godzinie 14:50 po ogłoszeniu wyników pierwszej część, trzydziestka najlepszych uczniów przystąpiła do drugiego, jeszcze bardziej skomplikowanego etapu. Do drugiego etapu zakwalifikowała się Paulina Jagodzinska, która ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji.

Laureaci - dziesięć osób, które uzyskało najlepsze wyniki otrzymają maksymalną liczbę punktów w najbliższym postępowaniu rekrutacyjnym na Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Warto zaznaczyć, że nauczycielem rachunkowości w klasie 4c jest Pani Dyrektor Alicja Czubak.

Gratulujemy uczestnikom i laureatom!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Egzamin zawodowy

Absolwenci naszej szkoły z lat poprzednich -  którzy chcą zdawać egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe w czerwcu 2015 roku (stara formuła),

proszeni są o osobiste składanie deklaracji u  kierownika szkolenia praktycznego – p. Michała Hopfingera.

Prosimy o składanie deklaracji do dnia 10 grudnia 2014 r.

Ostateczny termin składania deklaracji mija z dniem 20 grudnia 2014 r.

Deklaracje można pobrać na stronie naszej szkoły w zakładce : egzamin zawodowy -> deklaracja przystąpienia do egzaminu zawodowego lub ze strony OKE Gdańsk.

=====================


Komentarze są wyłączone więcej...

OFICJALNA STRONA NASZEJ SZKOŁY NA FACEBOOKU.

W dniu dzisiejszym został wznowiony oficjalny profil naszej szkoły na Facebooku.

Staszic

Administratorem  strony jest p. Tomasz Hopfinger.

Komentarze są wyłączone więcej...

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów Staszica.

26 listopada  w Bydgoszczy w sali sesyjnej Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
Tymi zaszczytnymi wyróżnieniami nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie swoich szkół.

Wśród uhonorowanych znaleźli się także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalych im. Stanisława Staszica w Nakle :

  • Bartosz Żurek kl. 3e TI
  • Magdalena Wojciechowska kl. 3a LO

Nagrodzonym uczniom składamy  gratulacje !

Komentarze są wyłączone więcej...

MISTRZOSTWA POWIATU NAKIELSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAJALNYCH

W dniu 28.11.2014 w ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Do turnieju przystąpiły cztery zespoły, które reprezentowały swoje gminy: I LO im. B. Krzywoustego w Nakle, ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią, LO w Szubinie oraz ZST w Kcyni. W pierwszym meczu gospodarz zmierzył się z licealistami z  Szubina. Po dość wyrównanym pojedynku, goście uzyskali awans do finału. Mecz zakończył się wynikiem 8:6 dla LO w Szubinie. Drugi mecz to pojedynek chłopców: ZST Kcynia z I LO Z Nakła i w tym pojedynku zwyciężył zespół z Kcyni wynikiem 13:7.

W meczu o III miejsce zmierzyły się zespoły z Nakła ZSP „Staszic” z I LO „Krzywousty”. Był to bardzo wyrównany pojedynek, w którym do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Po dogrywce lepszym zespołem okazał się zespół gospodarzy czyli: ZSP „Staszic” i zwyciężył wynikiem 14:11.

O I miejsce walczył zespół ZST z Kcyni z LO z Szubina. Po bardzo zaciętej walce obu zespołów ostatecznie wygrał zespół ZST z Kcyni wynikiem 13:8. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Terminy próbnych egzaminów zawodowych.

Zespół Przedmiotów Zawodowych ustalił terminy egzaminów zawodowych  próbny dla Technikum:

kształcące w zawodzie technik handlowiec IV d:

08.12.2014 – etap pisemny na 1 – 2 – 3 godzinie lekcyjnej

10.12.2014 – etap praktyczny na 3-4-5-6-7 godzinie lekcyjnej

kształcące w zawodzie technik ekonomista IV c :

08.12.2014 – etap pisemny na 1-2-3 godzinie lekcyjnej

12.12.2014 – etap praktyczny na 2-3-4-5-6 godzinie lekcyjnej

kształcące w zawodzie technik ekonomista III c:

II połowa stycznia

kształcące w zawodzie technik obsługi turystycznej  III b :

05.12.2014 – etap pisemny na zajęciach z przedmiotów zawodowych

08.12.2014 – etap praktyczny na 4- 5- 6-7 godzinie lekcyjnej

kształcące w zawodzie technik logistyk  II a i II d :

II połowa stycznia

kształcące w zawodzie technik handlowiec  III d :

II połowa stycznia

kształcące w zawodzie technik informatyk IV e :

21.01     -            część teoretyczna

22.01     -              część praktyczna

23.01     -              część praktyczna

kształcące w zawodzie technik informatyk III e :

4.02       -              część teoretyczna

5.02       -              część praktyczna

6.02       -              część praktyczna

kształcące w zawodzie technik informatyk II e :

27.01     -              część teoretyczna

28.01     -             część praktyczna

29.01     -             część praktyczna

30.01     -             część praktyczna

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D