Archiwum dla: Styczeń, 2015

ZABAWY NA ŚNIEGU 4 TI.

We wtorek 27 stycznia 2015r. uczniowie klasy 4TI podczas długiej przerwy pokazali, że można całkiem inaczej zorganizować sobie czas. Dzięki sprzyjającej pogodzie postanowili ulepić bałwana, który zdobił nasze boisko szkolne  :)

fot. Sandra Nowak

Komentarze są wyłączone więcej...

PROJEKT „POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918-1919 NA KRAJNIE I PAŁUKACH”.

W dniach od 1 lutego do 31 października 2015 r. realizowane będzie zadanie publiczne wspierane ze środków finansowych Powiatu Nakielskiego pod nazwą: „POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918-1919 NA KRAJNIE I PAŁUKACH”. Projekt będzie obejmował:

  • przygotowanie filmu pt. „Powstanie Wielkopolskie na ziemi nakielskiej” (rekonstrukcja zdarzeń z przełomu 1918-1919 roku, które miały miejsce
    w Nakle i okolicy),
  • stworzenie biuletynu informacyjnego, opisującego wydarzenia związane
    z Powstaniem Wielkopolskim w latach 1918-1919 na terenie Krajny i Pałuk,

Efekt projektu w postaci filmu i biuletynu zostanie przekazany i rozpowszechniony we wszystkich szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  powiatu nakielskiego.

Celem realizacji projektu jest kształtowanie świadomości historycznej, postaw patriotycznych wśród młodzieży szkolnej oraz pielęgnacja kulturowego dziedzictwa naszego regionu, a w szczególności podtrzymywanie pamięci o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919

Komentarze są wyłączone więcej...

APEL O POMOC

Fundacja Nasze Dzieci przy klinice onkologii w instytucie
„Pomnik – Centrun Zdrowia Dziecka” KRS 0000249753

APEL O POMOC

Marysia z Kruszyna ma 4 latka. W kwietniu 2014 roku zachorowała na nowotwór mózgu. Każdy z Was może wspomóc kosztowne leczenie Marysi.

Zbiórka na leczenie Marysi odbędzie się w naszej szkole
w dniu
21 stycznia 2015 r.

Marysi można również pomóc przekazując 1% Podatku na Fundację Nasze Dzieci

KRS 0000249753 z dopiskiem dla Marysi Mazur

lub

przelewając dowolną kwotę na konto Fundacji

nr 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 z dopiskiem

„dla Marysi Mazur”.

Dziękujemy w imieniu rodziców Marysi!

RSU


WOŚP w Staszicu

W czwartek 15 stycznia 2015 roku w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym celu w szkole został zorganizowany mecz siatkówki oraz licytacja m.in. certyfikatów zwalniających z niezapowiedzianych kartkówek, pudełka niespodzianki, ramki do zdjęć, płyt … Większość przedmiotów została wystawiona na licytację przez nauczycieli Staszica, którzy również z  zapałem włączyli się w grę podczas meczu piłki siatkowej.  Uczniowie jak i nauczyciele wybrali spośród siebie osoby, które będą reprezentować ich podczas rozgrywek. Emocjom nie było końca. Podczas meczu to nauczyciele, to uczniowie kolejno  zdobywali punkty decydujące o wygranej. Każdej zagrywce towarzyszył doping widowni składającej się z uczniów oraz nauczycieli Staszica.

Chociaż punkty w meczu były liczone to tak naprawdę nie można mówić o wygranej, skoro mecz był rozegrany na rzecz pomocy.

Łącznie udało się zebrać  i przekazać 824,60zł.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu i zorganizowaniu licytacji, rozgrywek siatkówki oraz wszystkich innych czynność związanych z przeprowadzeniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Staszicu.

(czytaj dalej…)


WYSOKIE MIEJCE NASZEJ SZKOŁY W RANIKNGU “PERSPEKTYW”.

Został opublikowany kolejny ranking techników – 2015.
Miło nam jest poinformować, że technikum informatyczne zostało sklasyfikowane na 15 miejscu w województwie kujawsko- pomorskim , 194 w Polsce i otrzymało tytuł “SREBRNEJ SZKOŁY”.
Wszystkie technika – wchodzące w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica, zostały sklasyfikowane na 29 miejscu w województwie kujawsko-pomorskim.
Jesteśmy jedyną szkołą ponadgimnazjalną z powiatu nakielskiego, która została sklasyfikowana w tym rankingu.

Komentarze są wyłączone więcej...

Kolejny sukces uczniów „Staszica”

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią 09 stycznia 2015 roku brali udział w zawodach okręgowych XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, która odbywa się w tym roku pod hasłem: „„Polska droga do wolności gospodarczej. 25 lat transformacji”. Honorowy patronat nad XXVIII Olimpiadą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W zawodach II stopnia „Staszica” reprezentowało  dwoje uczniów: Paulina Jagodzińska i Filip Kowalski. Ogółem brało udział 42 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. Zawodom przewodniczył mgr Stanisław Krause, który na wstępie wszystkim  uczestnikom  etapu okręgowego pogratulował przejścia przez eliminacje szkole i życzył sukcesów na etapie okręgowym.

Stopień trudności  II etapu był bardzo wysoki. Uczestnicy olimpiady odpowiadali  na jedno pytanie o charakterze ogólnym, następnie  rozwiązywali zadanie z analizy finansowej, a na koniec rozwiązywali test składający się z 30 pytań .

Lista osób zakwalifikowanych do zawodów III stopnia (centralnych) XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zostanie ogłoszona do 28 lutego 2015 r.

Opiekunem uczniów jest  Grażyna Kinderman. Gratulujemy dotychczasowych wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Policja i „Staszic” o bezpieczeństwie na drogach

Pomimo malejącej z roku na rok liczby wypadków na drogach z udziałem młodych ludzi, to i tak statystyki policyjne są alarmujące. Dlatego niebezpieczeństwa czyhające na młodych kierowców były przedmiotem akcji informacyjnej Policji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią. Młodzież klas I, II, III i IV spotkała się 18 grudnia 2014 roku z policjantami z referatu ruchu drogowego nakielskiej Komendy Powiatowej Policji. Prelekcja połączona z dyskusją wpisywała się  jubileuszową V edycję kampanii społecznej „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Widoczność w ruchu drogowym”. Jej organizatorem było  Stowarzyszenie „Droga i Bezpieczeństwo”. Podczas spotkania uczniowie byli żywo zainteresowani odpowiedzialnością prawną nieletnich w przypadku naruszenia kodeksu drogowego. Na atrakcyjność policyjnej akcji wpłynęła prezentacja multimedialna, w której przedstawione były między innymi dane dotyczące statystyki wypadków drogowych. Ponadto policjanci zwracali  uwagę na przepisy dotyczące obowiązku korzystania z elementów odblaskowych oraz omówili najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Współpracę Policji ze „Staszicem” w celu dbania o bezpieczeństwo młodzieży należy uznać za bardzo pożyteczną, godną kontynuowania.

Organizatorzy: Grażyna Kinderman, Michał Hopfinger

Tekst i zdjęcia: Tomasz Hopfinger
(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D