Archiwum dla: Luty, 2015

10 Jubileuszowy Koncert dla Rodziców w Staszicu

W czwartek 12 lutego 2015r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbył się 10 Jubileuszowy Koncert dla Rodziców uczniów, którzy wyróżniają się we wszystkich obszarach pracy szkoły. Koncert otworzyła i powitała gości: Wicestarostę Nakielskiego Andrzeja Kindermana, Rodziców uczniów Staszica w tym przedstawicieli Rady Rodziców: Justynę  Zielińską, Lidię Szymańską, Małgorzatę Struzik oraz Ewelinę Gajewską, a także grono pedagogiczne i pracowników szkoły oraz przybyłych uczniów – dyrektor Alicja Czubak. Następnie koncert prowadziła wicedyrektor Wioletta Traczyk. Filmy prezentujące uczniów wyróżnianych w różnych kategoriach i dyscyplinach aktywności i osiągnięć przygotował wychowawca Klubu Młodzieżowego Sławomir Chmielewski odpowiedzialny także za część artystyczną oraz Maciej Daniel. Teksty do filmów opracowały Justyna Jamnik-Bojewska oraz Justyna Narożna. W Koncercie wystąpili uczniowie: Hubert Przybylak i Anna Płotka ( absolwent szkoły) w utworze instrumentalnym, Klaudia Chmura w tańcu nowoczesnym hip hop i freestyle, walca wiedeńskiego zatańczyli Kinga Kocemba oraz Radosław Drożniak.  Anna Płotka wykonała utwór Cohena „ALLELUJA” . Dwie odsłony kabaretu szkolnego zobaczyliśmy w wykonaniu: Anny Kalaczyńskiej, Radka Zawrotniaka, Kacpra Kuliberdy  – „U dentysty” oraz: Magdaleny Wojciechowskiej, Michała Sobackiego i Kacpra Kuliberdy – „Wizyta księdza”. Utwór „Tsuki no ookisa” w języku japońskim na tle scenerii japońskich kreskówek walentynkowych wykonała Magdalena Wojciechowska. Anna Kmieć wdzięcznie zaprezentowała się w piosence Maryli Rodowicz „Sing Sing”, a Dajana Świt zaśpiewała piosenkę „Serce to nie muzyk” przy akompaniamencie Sławomira Chmielewskiego oraz utwór „ What’s up” przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego: gitara Justyna Dura oraz Hubert Przybylak, perkusja Mateusz Mizerny, skrzypce Anna Płotka oraz piano Sławomir Chmielewski.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Po roku ponownie najlepsi.

W samo południe 12 lutego 2015 r. uczniowie naszej szkoły rywalizowali z młodzieżą z innych szkół naszego powiatu w XVII powiatowym konkursie wiedzy historycznej “Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych.” Technikum reprezentowały uczennice z  klasy II c Paulina Cholewińska, Daria kubik i Klaudia Marchewka. III Liceum Ogólnokształcące wystawiło drużynę męską w składzie Dawid Bauza, Damian Szałkowski i Tomasz Tracz z klasy III a. Wśród dziewięciu zespołów z całego powiatu nasi panowie okazali się bezkonkurencyjni. Prowadząc już  po pierwszej rundzie pytań, nie oddali prowadzenia do końca, zdobywając laur zwycięskiej drużyny. Opiekunem zespołu był nauczyciel historii Krzysztof Borus

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Zaproszenie do udziału w konkursie dotyczącym życia i działalności Ireny Sendlerowej.

W drugiej połowie marca odbędzie się w naszej szkole  konkurs – dotyczący życia i działalności Ireny Sendlerowej.

Lista pytań zamieszczona została w  pliku PDF.

Więcej informacji u Pana Witolda Szarszewskiego.

Komentarze są wyłączone więcej...

Udział uczniów TI w wykładach i laboratoriach na UKW w Bydgoszczy.

Dzięki współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy młodzież Technikum Informatycznego może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych UKW.

9 lutego 2015r. nasi uczniowie wzięli udział w wykładzie i laboratoriach w Instytucie Mechatroniki i Informatyki Stosowanej, prowadzącej kierunek Informatyki i Mechatroniki.

Młodzież mogła wysłuchać wykładu poświęconego „Nowoczesnym metodom projektowania mechatronicznego” przeprowadzonego przez dr. hab. inż. M. Macko oraz wziąć aktywny udział w zajęciach praktycznych m.in. z Programowania urządzeń mobilnych”, „Inteligencji w sieci – protokoły routingu” oraz „Skopiuj rzecz jaką chcesz! – skanowanie i druk 3D”.

Wyjazd zorganizowała p. A. Otrembska, młodzieżą opiekowali się p. dyr. W. Traczyk, p. M. Sass-Jakóbczyk oraz p. K. Borus

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

„Nakło i okolice od 966 r. do dnia dzisiejszego”– konkurs wiedzy o historii miasta

20 stycznia 2015 r. obchodziliśmy kolejną rocznicę przyłączenia Nakła nad Notecią do II Rzeczypospolitej. Tego dnia do miasta wkroczyły oddziały wojska polskiego realizując decyzje traktatu wersalskiego. W naszej szkole z okazji tego wydarzenia co roku odbywa się konkurs wiedzy historycznej o dziejach naszego miasta i okolic. I tym razem uczestniczyły w nim drużyny wystawione przez wszystkie klasy II.  Rywalizacja miała miejsce 5 lutego 2015 r. Uczestnicy dzielnie walczyli  o laur zwycięzcy. Największą wiedzą wykazali się przedstawiciele klasy II a i II b. Po dziesięciu rundach pytań obie drużyny były ex aequo. Dopiero po dogrywce uczennice z klasy II b pokonały zespół z klasy II a     i zajęły  w konkursie pierwsze miejsce. Trzeci stopień na podium wywalczyli uczniowie z klasy II d. Na czwartym miejscu znaleźli się przedstawiciele klasy II e, a na piątym II c. Poziom zawodów był wysoki. Uczniom gratulujemy zajętych miejsc, a także wiedzy.

Patronat nad konkursem przygotowanym przez nauczycieli historii Krzysztofa Borusa i Witolda Szarszewskiego objęła dyrektor szkoły Alicja Czubak. Zmagania poprowadziły uczennice         z klasy III c Martyna Szablewska i Weronika Kiełczewska. Punkty przyznawało jury w składzie Krzysztof Borus, ks. Tomasz Dajczak, Paweł Gorecki i Witold Szarszewski.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Turniej wiedzy o życiu i działalności Stanisława Staszica.

„Ta­lent jest jak ka­wałek szlachet­ne­go, ale su­rowe­go me­talu: do­piero pil­na pra­ca go ob­ro­bi i war­tość mu wielką nada.”

cyt.  Stanisław Staszic

-  obchody święta patrona  szkoły.

Dnia 5 lutego 2015 r. odbył się w naszej szkole turniej wiedzy  o życiu i działalności Stanisława Staszica. Stał się on już tradycją szkoły. Tak jak co roku uczestniczyły w nim  trzyosobowe drużyny z klas pierwszych. Uczniowie nie zawiedli i wykazali się dużą znajomością informacji o patronie szkoły. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie, po dziesięciu rundach pytań najlepsza okazała się ekipa z klasy  I a. Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy I e, a trzecie z klasy I c. Czwarty był  zespól z klasy I b, a piątą lokatę uzyskali uczniowie z klasy I d. Odpowiedzi oceniało jury złożone z nauczycieli w składzie Krzysztof Borus, Sławomir Chmielewski, ks. Tomasz Dajczak, Witold Szarszewski.

Turniej przygotowali nauczyciele historii mgr Krzysztof Borus i mgr Witold Szarszewski. Zawody poprowadziła uczennica Martyna Szablewska z klasy III c. Punkty zapisywała  i podliczała uczennica Weronika Kiełczewska również z klasy III c.

Komentarze są wyłączone więcej...


Mistrzostwa Powiatu nakielskiego w Piłce Siatkowej Chłopców szkół Ponadgimnazjalnych.

W dniu 30 stycznia 2015 roku w Hali sportowej ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią rozegrano finały powiatu nakielskiego w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Wśród drużyn zaprezentowały się Nam: ZSO w Kcynii, ZSP Szubin, I LO w Nakle i ZSP im. S. Staszica w Nakle.

Przed rozpoczęciem turnieju odbyło się losowanie par oraz odprawa opiekunów. Nad całością zawodów czuwali sędziowie Państwo Piniarsy oraz koordynator sporu szkolnego w powiecie nakielskim Paweł Juszczak. W pierwszym meczu gospodarze ulegli przeciwnikowi z Szubina, mimo iż mecz był bardzo zacięty. Drugie spotkanie to wyraźne zwycięstwo licealistów z Nakła. W meczu o trzecią lokatę zmierzyły się, zatem Kcynia i „Staszic”. Mecz już miał tylko wymiar pucharowy gdyż żadne z tych miejsc nie gwarantowało ćwierćfinału wojewódzkiego.

Przed spotkaniem „Krzywoustego” oraz „Ogórków” wiadomo było, że obydwie drużyny mają awans do dalszego etapu. Sam mecz był ciekawym widowiskiem, mającym wysoki poziom sportowy. Miejmy nadzieję, że ten poziom zostanie utrzymany jak najdłużej Mistrz Powiatu będzie tym samym gospodarzem ćwierćfinału wojewódzkiego.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...


Administracja: M D