Archiwum dla: Marzec, 2015

Ekonomiści Staszica znają ZUS

W połowie marca w Toruniu z udziałem uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle nad Notecią odbyły się w ramach projektu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych          oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pn. „Lekcje z ZUS” zawody okręgowe konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W zawodach uczestniczyło 15 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z województwa kujawsko-pomorskiego. Młodzież odpowiadała na 23 pytania testowe wielokrotnego wyboru i dwa pytania opisowe. Dotyczyły one między innymi: daty wprowadzenia pierwszych ubezpieczeń społecznych, źródeł przychodu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, warunków do uzyskania renty z tytułu niezdolności do pracy, czy rodzaju dokumentów, na których pracodawca rozlicza się z opłacanych składek. W konkursie „Staszica” reprezentowały uczennice Technikum Ekonomicznego: Paulina Jagodzińska i Emilia Żygowska. Opiekunami uczennic były Grażyna Kinderman i Małgorzata Fedec.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Rywalizacja klas pierwszych.

Dnia 26.03.2015r. na sali gimnastycznej naszej Szkoły odbył się coroczny turniej klas pierwszych zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Każda klasa wzięła udział w następujących konkurencjach:

 • prezentacja klasy,
 • występ artystyczny,
 • rzut piłką lekarską do kosza,
 • tor przeszkód,
 • odgadywanie utworów muzycznych,
 • wiązanie krawata,
 • robienie warkocza,
 • taniec do wylosowanej piosenki,
 • ułożenie literki klasy.

Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zabawie. Wszystkie konkurencje oceniane były przez jury, w którego skład wchodzili pani Małgorzata Sass-Jakóbczyk oraz członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego: Sandra Nowak, Justyna Dura, Kinga Musiał i Karol Bała.

Turniej poprowadził pan Sławomir Chmielewski.

Po długiej i wyrównanej walce wyniki są następujące:

 • I miejsce klasa 1d, wychowawca pan mgr Dariusz Betscher (134 pkt.)
 • II miejsce klasa 1c, wychowawca pani mgr Marzena Tomczak (130 pkt.)
 • III miejsce klasa 1a, wychowawca pan mgr Tomasz Kowalski (124 pkt.)
 • IV miejsce klasa 1e, wychowawca pani mgr Wioletta Traczyk (120 pkt.)
 • V miejsce klasa 1b,wychowawca pani mgr Małgorzata Fedec (119 pkt.) .

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim klasom i dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie i realizację „Rywalizacji klas pierwszych”.

Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego :Sandra Nowak

UWAGA ! ZDJĘCIA DOSTĘPNE SĄ NA : https://www.facebook.com/naklo.staszic/posts/358925077631252 oraz https://www.facebook.com/naklo.staszic/posts/358922544298172


WSPÓŁPRACA Z UNIWERSYTETEM KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY.

Dzięki współpracy jaką prowadzi Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, młodzież Technikum Informatycznego może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych UKW zarówno podczas wyjazdów na laboratoria oraz wykłady w Bydgoszczy jak i w swojej szkole.

Na zaproszenie Staszica, dnia 21 i 27 marca uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez dr Janusza Łukowskiego pracownika Instytutu Mechatroniki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Młodzież programowała procesor Intel X86 oraz projektowała systemy cyfrowe.

Współpracę z uczelnią koordynuje p. A. Otrembska.

(czytaj dalej…)


Turniej w Piłkę Ręczną Chłopców o Puchar Dyrektora ZSO „Staszic”.

Dnia 23. 03. 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica odbył się Turniej w Piłkę Ręczną Chłopców o Puchar Dyrektora ZSO „Staszic”. W turnieju wzięły udział trzy zespoły: ZSP im. S. Staszica w Nakle – gospodarz turnieju, ZST w Kcyni oraz ZSŻŚ w Nakle.

W skład zespołu naszej szkoły przede wszystkim weszli uczniowie klas maturalnych, którzy grą w tym turnieju pożegnali się z kibicami i sekcją piłki ręcznej. Swoją grą uwieńczyli dotychczasową czteroletnią pracę w sekcji piłki ręcznej, reprezentując naszą szkołę w różnego typu turniejach piłki ręcznej.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Wyniki poszczególnych meczy:

ZSP „STASZIC” – ZSŻŚ NAKŁO                  17 : 4

ZST  KCYNIA – ZSP „STASZIC” 13 : 19

ZSŻŚ NAKŁO – ZST KCYNIA                        11 : 25

Jak wynika z powyższych wyników, po pasjonującej i zaciętej grze cały turniej wygrali chłopcy naszej szkoły.

I MIEJSCE        -  ZSP „STASZIC”

II MIEJSCE         -  ZST KCYNIA

III MIEJSCE         -  ZSŻŚ NAKŁO

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

“Warsztaty rzeźby- klucz rozwoju wyobraźni młodego człowieka “.

Informujemy, że Fundacja Staszica realizuje projekt dofinansowany przez Powiat Nakielski: “Warsztaty rzeźby- klucz rozwoju wyobraźni młodego człowieka “.

Spotkanie zainteresowanych udziałem w warsztatach odbędzie się 26.03.15r (czwartek) na dużej przerwie w klubie młodzieżowym. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach.

Koordynator projektu:

Jagoda Król – 2B

/wolontariusz Fundacji/

Komentarze są wyłączone więcej...

PRACODAWCY W STASZICU

We wtorek 24 marca2015 r. odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.  Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią spotkanie młodzieży i nauczycieli z przedstawicielami firm oraz instytucji działających na terenie powiatu nakielskiego. Spotkanie było kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w szkole w ramach ogłoszonego przez MEN roku szkolnego 2014/15, Rokiem Szkoły Zawodowców. Spotkanie z przedsiębiorcami przygotowało Szkolne Koło Przedsiębiorczości w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne realizowane ze środków Powiatu Nakielskiego pt. „Edukacja dla Przedsiębiorczości”. Koordynatorem projektu jest nauczyciel przedmiotów ekonomicznych Grażyna Kinderman. Spotkanie prowadzili uczniowie Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista, którzy zapoznali zebranych z ofertą edukacyjną szkoły. W części artystycznej wystąpiły uczennice Dajana Świt oraz Anna Kmieć, które śpiewały piosenki przy akompaniamencie nauczyciela Klubu Młodzieżowego Sławomira Chmielewskiego oraz szkolny kabaret prowadzony przez nauczyciela języka angielskiego Rafała Popowskiego. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

Z a r z ą d z e n i e  Nr 3/2015

Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią

z dnia 23 marca 2015r.

I.      W związku z wiosenną przerwą świąteczną oraz dniami przeznaczonymi na rekolekcje wielkopostne zarządza się na okres od 30 marca  – do 08 kwietnia 2015r. następującą zmianę organizacji pracy szkoły:

 1. W dniach: 30 i 31  marca oraz  01. kwietnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, przy ul. Staszica 18, w godz. od 10/00 – do ok.  godz. 11/00 będą się odbywały rekolekcje wielkopostne.
 2. Wszyscy uczniowie, których Rodzice ( prawni opiekunowie) podpisali się pod informacją przekazaną przez wychowawców klas przybędą każdego z w/w dni bezpośrednio do szkoły.  Po zakończeniu nauk rekolekcyjnych uczniowie udadzą się do domu.
 3. Wszyscy Ci uczniowie, których Rodzice (prawni opiekunowie) nie podpisali się na kartkach dostarczonych przez wychowawców oraz uczniowie, którzy nie zwrócili wychowawcy kartek – zgłoszą się w dniach 30 i 31 marca oraz 01 kwietnia o godzinie 9/30 w sekretariacie szkoły i udadzą się na zajęcia prowadzone do godziny 11/00 przez nauczycieli wskazanych przez dyrektora szkoły.

II.      Ponieważ w dniach: 30 marca -01.04.2015r. nastąpi zmiana organizacji pracy szkoły – w sposób szczególny przypominam o konieczności zachowania wszelkich zasad bhp w drodze do szkoły i w powrotnej drodze do domu, w tym przede wszystkim o tym, że:

 • Należy przechodzić przez jezdnię wyłącznie po pasach – i to upewniwszy się najpierw, że nie nadjeżdża pojazd z żadnej ze stron,
 • Przechodząc przez jezdnię należy się  skupić na sytuacji drogowej, a nie na rozmowie ze znajomymi,
 • Podczas trwania nauk w Kościele nie wychodzimy i nie wybiegamy z niego na ulicę.
 • Po zakończonych zajęciach (naukach) udajemy się do domu.

III.      Dni od 30 marca  – do 07 kwietnia 2015r. są dniami  wolnymi od nauki szkolnej. Do szkoły wracamy we środę, tj. 08 kwietnia.

Komentarze są wyłączone więcej...

X jubileuszowy Dzień Przedsiębiorczości w Staszicu.

We wtorek, 12 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyła się X-jubileuszowa edycja Dnia Przedsiębiorczości. Głównym organizatorem tego wydarzenia było koło Ekonomiczne i Koło Przedsiębiorczości., którymi opiekują się nauczyciele: Grażyna Kinderman oraz Tomasz Hopfinger. To kolejna impreza organizowana w szkole w ramach w Roku Szkoły Zawodowców. Dzień Przedsiębiorczości przebiegał pod patronatem Starosty Nakielskiego. Uczestniczyli w nim specjalnie zaproszeni goście: Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman, dyrektor Banku Spółdzielczego Oddziału w Nakle nad Notecią Justyna Gruntkowska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzata Jurek oraz doradca klienta PUP Hanna Kozakiewicz, przedstawiciel firmy „ZELAN” Marian Olszyński. Wszyscy mieli możliwość uczestnictwa w programie artystycznym przygotowanym przez młodzież Staszica pod kierunkiem nauczycieli: Sławomira Chmielewskiego (występ wokalny) i Rafała Popowskiego (kabaret)..

Głównymi bohaterami Dnia Przedsiębiorczości byli uczniowie klas III gimnazjów powiatu nakielskiego. Młodzież  Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią przybyła z opiekunem, panią Beatą Taczyńską-Milczarek, młodzież Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią – z panią Ewą Lamprecht, młodzież  Gimnazjum w Paterku – z panem Jackiem Pedzińskim, a młodzież Gimnazjum w Potulicach – z panem Markiem Frąckowiakiem. Szkolne drużyny zmierzyły się  w konkursie pt. „Moje finanse – moja przyszłość”. Uczniowie zweryfikowali swoją wiedzę i postawę przedsiębiorczą. Sprawdzali  umiejętności związane z działalnością gospodarczą i jej prowadzeniem. Zadaniem młodych przedsiębiorców było stworzenie firm konkurujących ze sobą w produkcji  i sprzedaży produktu oraz osiągnięcie najlepszych wyników finansowych. Zmagania wygrała drużyna Gimnazjum nr 3. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Turniej w Piłkę Nożną Dziewcząt z okazji „Dnia Kobiet”.

Dnia 9. 03. 2015r. w naszej szkole odbył się Halowy Turniej w Piłkę Nożną Dziewcząt z okazji „Dnia Kobiet”. W turnieju wzięło udział pięć zespołów: ZSP „Staszic” w Nakle, I LO „Krzywousty” w Nakle, ZSP w Lubaszczu, LO w Szubinie, MOW w Samostrzelu. Rozegrano dziesięć meczy, systemem „każdy z każdym”.

Wszystkie zespoły wykazały się wysokimi umiejętnościami technicznymi gry w piłkę nożną, pokazały ładną zespołową grę. Walczyły o każdą piłkę nie zwracając uwagi  na ryzyko odniesienia kontuzji.

Turniej wygrały dziewczęta z LO w Szubinie, II miejsce zajęły dziewczęta naszej szkoły, czyli ZSP „Staszic”, III miejsce zajął MOW w Samostrzelu, IV miejsce I LO „Krzywousty”, V miejsce ZSP w Lubaszczu. Najlepszą zawodniczką została M. Darul z I LO „Krzywousty” w Nakle.

Naszą szkołę reprezentowały: Monika Meller, Magda Czarska, Karolina Pozorska, Daria Kubik, Marta Wieczorek, Patrycja Kmieć, Oliwia Maćkowska, Agata Witek, Hanna Stryszek, Natalia Sosnowska, Julita Kot, trener – Ewa Welker.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Konkurs Ekologiczny – „Z energią zmieńmy źródła”.

Informujemy, że w naszej szkole organizowana jest kolejna edycja Konkursu Ekologicznego, w tym roku pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”.

Chętni mogą przygotować:

-  prace plastyczne w formie makiet obrazujących zastosowanie technologii związanej z wykorzystaniem energii odnawialnych w gospodarstwach domowych,

- prace literackie w formie opowiadania.

Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły i młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego.

Regulamin Konkursu do pobrania w formacie PDF.

Na Wasze prace czekamy do końca marca.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Konkursie. Czekają atrakcyjne nagrody (sprzęt elektroniczny).

Komentarze są wyłączone więcej...

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją przez Fundację Staszica projektów dofinansowanych przez Powiat Nakielski:

„Warsztaty rzeźby – klucz rozwoju wyobraźni młodego człowieka.”,

„Z nurtem i pod prąd.”

Poszukujemy osoby chętnej do pomocy przy koordynacji w/w projektów w ramach umowy wolontariatu.

- aplikację w postaci CV można dostarczyć w formie elektronicznej na fundacjastaszica@wp.pl lub
w postaci papierowej koordynatorowi działalności Fundacji p. Pawłowi Goreckiemu,  do dnia 11.03.2015.

Komentarze są wyłączone więcej...


Administracja: M D