Archiwum dla: Kwiecień, 2015

Trzydniowy Maraton Językowy w Staszicu

Od poniedziałku 27 kwietnia do środy 29 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły sie trzy konkursy językowe. Pierwszy był to Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych, kolejny to cykliczny Powiatowy Turniej Językowy o nazwie Multilingua, który po raz szósty odbył się w tej szkole pod patronatem Starosty Nakielskiego pana Tomasza Miłowskiego. Turniej odbywał się w ciągu dwóch dni. 28 kwietnia zmierzyły się ze sobą 4 drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Po rozwiązaniu szeregu zadań w języku angielskim i niemieckim wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła drużyna I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, II miejsce przypadło drużynie z LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, III miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle a IV miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu. 29 kwietna zmierzyło się z sobą 7 drużyn przybyłych ze szkół gimnazjalnych naszego powiatu: Gimnazjum nr 3 i 4 w Nakle nad Notecią, Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Szubinie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy, Gimnazjum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu, Gimnazjum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni. Po zaciętej walce i rozwiązaniu 10 zadań językowych sprawdzających umiejętności pisania i mówienia w języku angielskim i niemieckim I miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią, II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią a trzecie miejsce przypadło drużynie Gimnazjum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni. Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy już za rok:)

Zdjęcia dostępne są na : https://www.facebook.com/naklo.staszic/photos/pcb.370933699763723/370932876430472/?type=1 oraz  https://www.facebook.com/naklo.staszic/photos/pcb.370937659763327/370933939763699/?type=1

Nauczyciele języków obcych

Komentarze są wyłączone więcej...

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

24 kwietnia 2015 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. W uroczystości uczestniczyli tegoroczni abiturienci, grono pedagogiczne, rodzice oraz zaproszeni goście. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu państwowego wszystkich powitała Alicja Czubak – dyrektor szkoły. W uroczystości uczestniczył m.in. Andrzej Kinderman- Wicestarosta Nakielski. Po raz piąty w historii szkoły, jedenastu uczniów  otrzymało statuetki za nieprzeciętne wyniki nauki i osiągnęli średnią ocenę powyżej 4,75. Statuetki z rąk Alicji Czubak oraz wychowawców klas otrzymali: Wojciechowska Magdalena(5,33), Ostrowska Angelika(5,08), Tadych Adriana(5,08), Westphal Piotr(4,96), Woźniak Monika(4,92), Żygowska Emilia(4,86), Kowalski Filip(4,83), Duda Magdalena(4,79), Dyks Eliza(4,76), Czyżak Dorota(4,75) i Jagodzińska Paulina(4,75), a rodzice wspomnianych uczniów listy gratulacyjne. Listy gratulacyjne tym uczniom wręczył również Andrzej Kinderman – Wicestarosta Nakielski. W auli wręczono również listy pochwalne i nagrody książkowe oraz podziękowano sportowcom szkoły za reprezentowanie jej na arenach sportowych. Po krótkiej części artystycznej tegoroczni abiturienci udali się wraz ze swymi wychowawcami do klas po odbiór dalszych wyróżnień i świadectw. teraz przed nimi egzamin maturalny.

GALERIA ZDJĘĆ – https://www.facebook.com/naklo.staszic/photos/pcb.371341236389636/371340039723089/?type=1&permPage=1 https://www.facebook.com/naklo.staszic/photos/pcb.371342676389492/371341519722941/?type=1

Komentarze są wyłączone więcej...

Warsztaty dla młodzieży Technikum Informatycznego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

28 kwietnia 2015r. w Instytucie Mechatroniki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyły się kolejne warsztaty dla najzdolniejszych uczniów technikum informatycznego  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica. Zajęcia przygotował i przeprowadził dr Janusz Łukowski – pracownik UKW w Bydgoszczy. W marcu młodzież poznawała programowanie procesora Intel X86 oraz projektowała systemy cyfrowe, tym razem uczniowie poznali tajniki montowania układu elektronicznego pamięci RAM w sposób praktyczny.

Jesteśmy wdzięczni pani Dyrektor Alicji Czubak za sfinansowanie przez szkołę dojazdu do Bydgoszczy – opiekun A. Otrembska wraz z uczniami.

Więcej zdjęć na : https://www.facebook.com/naklo.staszic/photos/pcb.370686713121755/370686486455111/?type=1&theater

Komentarze są wyłączone więcej...

Zapraszamy do udziału w projektach Fundacji Staszica

Informujemy, że Fundacja Staszica realizuje projekt dofinansowany przez Powiat Nakielski: „ Z nurtem i pod prąd ”, czyli dwudniowy spływ kajakowy po rzece Noteć. Spływ odbędzie się w dniach 23-24 maja.

Koszt wyjazdu : 15 zł

Spotkanie zainteresowanych odbędzie się 30.04.2015 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych !

Koordynator projektu: Jagoda Król – 2B / wolontariusz Fundacji /


Informujemy, że Fundacja Staszica realizuje projekt dofinansowany przez Powiat Nakielski: “Może morze?!”, którego kluczowym elementem jest sześciodniowy wyjazd do Świnoujścia w okresie wakacyjnym (28.07.-02.08.15r.).

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych! W czasie pobytu czeka Was wiele atrakcji,

koszt to tylko 189zł. Zgłoszenia przyjmuje Roksana Poznańska – klasa 2B.

Liczba miejsc ograniczona!

Koordynator projektu: Roksana Poznańska – 2B /wolontariusz Fundacji/

Komentarze są wyłączone więcej...

Szkolny konkurs wiedzy o krajach anglo i niemieckojęzycznych

Dnia 27 kwietnia uczniowie klas I i II naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglo i niemieckojęzycznych. Trójosobowe drużyny odpowiadały na wylosowane przez siebie pytania dotyczące kultury, sztuki, geografii i życia codziennego Wielkiej Brytanii, Australii, USA, Niemiec, Austrii. Wśród klas pierwszych I miejsce przypadło drużynie klasy Ic, II klasie Ia, III klasie Id. Wśród klas drugich po zaciętej dogrywce wygrała klasa IId, drudzy byli uczniowie kalsy IIc a trzecie miejsce zdobyli uczniowie klasy IIb. Wszystkie drużyny z poszczególnych klas pierwszych i drugich były świetnie przygotowane a walka bardzo wyrównana.

Więcej zdjęć na : https://www.facebook.com/naklo.staszic/photos/pcb.370530509804042/370529576470802/?type=1&theater

Komentarze są wyłączone więcej...

V Jubileuszowe Targi Pracy i Przedsiębiorczości

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wraz             z Powiatowym Urzędem Pracy w Nakle nad Notecią byli w dniu 22 kwietnia 2015 r. organizatorami jubileuszowej V edycji  Targów  Pracy i Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad nimi objął Starosta Nakielski – Tomasz Miłowski. Współorganizatorami             z ramienia szkoły była p. dyr. Alicja Czubak oraz nauczyciele : Grażyna Kinderaman i Michał Hopfinger. Otwarcia dokonał Starosta Nakielski – Tomasz Miłowski. Obecni byli także Starosta Sępoleński – Jarosław Tadych, Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią – Przemysław Ulatowski. Targi zgromadziły w sali gimnastycznej „Staszica” 39 pracodawców oraz 17 instytucji z powiatu nakielskiego. Była to doskonała okazja na przegląd potencjalnych miejsc pracy dla osób bezrobotnych oraz młodzieży wchodzącej na rynek pracy. Jednym z elementów V Targów Pracy i Przedsiębiorczości był konkurs na najlepsze stoisko.
W plebiscycie przewidziano trzy pierwsze miejsca, a zebrani goście mogli głosować przez cały czas trwania targów. Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy Targów zostali poczęstowani okolicznościowym tortem ufundowanym przez zeszłorocznego zdobywcę nagrody na najlepsze stoisko – PH „Zgoda”. Klasyfikacja:1. miejsce – Stal-Plex Bis,              2. miejsce – PH „Zgoda”, 3. miejsce – Restauracja „Ekspresja”. Przy okazji każdej edycji targów promowane jest zdrowie i zdrowe odżywianie.
W tym roku została przeprowadzona zbiórka krwi wspierana przez Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Z możliwości oddania krwi skorzystało bardzo dużo zgromadzonych gości.

Dzień Targów Pracy i Przedsiębiorczości  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych można określić Szkolnym Dniem Przedsiębiorczości w „Staszicu”,

Zdjęcia z Targów pracy i przedsiębiorczości na : V Targi Pracy i Przedsiębiorczości(kurier-nakielski.pl) , Relacja filmowa z V Targów Pracy i Przedsiębiorczości (kurier nakielski.pl) , V Targi Pracy i Przedsiębiorczości(naklo24.pl)

Komentarze są wyłączone więcej...

Podsumowanie konkursu ekologicznego „Z energią zmieńmy źródła”.

W dniu 23 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego „Z energią zmieńmy źródła” zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Organizatorem  konkursu była pani Tatiana Borowczyk – Sobczak.

Konkurs odbył się pod patronatem WFOŚiGW w Toruniu. Do rywalizacji stanęli uczniowie z pięciu szkół powiatu nakielskiego: Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Przyjaciół Przyrody w Występie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, Zespołu Szkół w Dziewierzewie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią. Młodzież przygotowała prace w formie makiet przedstawiających wykorzystanie energii alternatywnej w gospodarstwach domowych. Żaden z uczestników Konkursu nie napisał opowiadania. Komisja konkursowa oceniała poprawność merytoryczną, technikę wykonania pracy, jej estetykę oraz oryginalność pomysłu.

Przyznano trzy nagrody:

I miejsce – Bartosz Mikołajewski (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią) – tablet Lenovo i słuchawki

II miejsce – Irena Wosicka (Zespół Szkół w Dziewierzewie)- Wieża PHILIPS

III miejsce – Aleksandra Stasiak (Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią) – Dysk zewnętrzny 1 TB i słuchawki

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji i Prozy w Języku angielskim.

Dnia 16. kwietnia odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica   Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji i Prozy w Języku angielskim. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego.

Uwrażliwienie uczniów na literaturę piękną w języku angielskim, poznanie kultury krajów anglosaskich, oraz promocja i pomoc utalentowanej językowo i artystycznie młodzieży szkolnej były głównymi celami konkursu. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego. Uczestnicy doskonale przygotowali się do prezentacji wybranych przez siebie utworów. Nie zabrakło emocji, doskonałej gry aktorskiej, czy też interpretacji muzycznej.

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych laureatami zostali:

Miejsce I – Mona Ataya z Gimnazjum Nr 1 im. Sędziwoja z Szubina w Szubinie

Miejsce II – Marta Kożuchowska z Gimnazjum Nr 4 w Nakle nad Notecią

Miejsce III – Dawid Gelert z Gimnazjum Nr 1 im. Sędziwoja z Szubina w Szubinie

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych czołowe miejsca zajęli:

Miejsce I – Magdalena Wojciechowska z Liceum Ogólnokształcącego w ZSP im. S. Staszica w Nakle n. Notecią

Miejsce II – Patrycja Skrzypczak z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni

Miejsce III – Katarzyna Kubiś z Technikum w ZSP im. S. Staszica w Nakle n. Notecią

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Paulina Jagodzinska – laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości.

Uczennica  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica – Paulina Jagodzinska, uzyskała tytuł Laureata XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.

W miniony wtorek 14 kwietnia 2015 r.  Paulina odebrała dyplom oraz zaświadczenie przyznające jej maksymalna ilość punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wyróżnienie jest tym bardziej cenne, iż Uniwersytet otwiera nowy kierunek ekonomiczny realizowany wspólnie z uczelnią z Hiszpanii oraz Francji.

Paulinie – Gratulujemy i życzymy mądrych wyborów dalszej edukacji, po zakończeniu nauki w naszej szkole.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Zapisy na wyjazd w ramach projektu “Edukacja dla przedsiębiorczości”.

W ramach projektu “Edukacja dla przedsiębiorczości”,

wspieranego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią,

organizowany jest wyjazd studyjny do Wrocławia, Karpacza, Szklarskiej Poręby

pomyłkowo podano wcześniej, że odbędzie się w dniach 11-13.05.2015r. (trzy dni).

Faktycznie wyjazd będzie trwał cztery dni (trzy noclegi) w dniach 11-14.05.20115 r.

Koszt pozostaje bez zmian – 150 zł.

Prosimy osoby zapisane o dokonywanie wpłat u p. Grażyny Kinderman, sala nr 17.

Komentarze są wyłączone więcej...

Projekt “Powstanie Wielkopolskie” – Pamiętamy !”

Projekt “Powstanie Wielkopolskie” – Pamiętamy !” – realizowany przez Fundację Staszica , dzięki dofinansowaniu uzyskanego z Powiatu Nakielskiego.


W SOBOTĘ 11 KWIETNIA GIMNAZJALIŚCI POWIATU NAKIELSKIEGO GOŚCILI W NAKIELSKIM STASZICU

W sobotnie przedpołudnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią  na uczniów gimnazjów powiatu nakielskiego czekali zarówno nauczyciele jak i uczniowie.  Prezentowali oni  całokształt możliwości, które szkoła stwarza uczniom. W auli szkolnej powitała zebranych dyrektor Alicja Czubak, która najpierw przestawiła ofertę edukacyjną szkoły obejmującą: Liceum Ogólnokształcące, Technikum kształcące w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik informatyk , technik logistyk, technik obsługi turystycznej oraz od nowego roku szkolnego – technik organizacji reklamy, a także Zasadniczą Szkołę Zawodową kształcącą w zawodach: sprzedawca i kucharz. Następnie  uczniowie Staszica zaprezentowali się w występach wokalno-muzycznych, tanecznych oraz kabaretowych. Przedstawiono też dwa krótkie filmy wykonane z udziałem uczniów.

Po spotkaniu w auli gimnazjaliści pod opieką uczniów Staszica oglądali szkołę.  Wszędzie czekało na nich wiele niespodzianek. W poszczególnych salach lub pracowniach dowiadywali się szczegółów dotyczących wszystkich zawodów, w których mogliby się uczyć w tej szkole, ale także gościli na lekcjach w pracowniach językowych i we wszystkich salach, gdzie odbywają się przedmioty ogólnokształcące. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie, a także niemała grupa absolwentów, którzy często i chętnie odwiedzają szkołę – informowali  gimnazjalistów o tym, na czym polega nauka w danym zawodzie i jakie są perspektywy pracy po ukończeniu danej szkoły. W wielu salach prezentowano pomoce dydaktyczne, komputery, różne wytwory pracy uczniów i wiele prezentacji multimedialnych.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D