Archiwum dla: Maj, 2015

Wyjazd studyjny klas Technikum Obsługi Turystycznej.

W dniu 28.05.2015 uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią brali udział w wyjeździe studyjnym do Bydgoszczy i Torunia.

Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzili Port Lotniczy w Bydgoszczy. Zwiedzili terminal i mieli możliwość obserwować pracowników lotniska podczas deboardingu i boardingu 2 operacji lotniczych na trasach: Birmingham – Bydgoszcz – Birmingham oraz Londyn – Bydgoszcz – Londyn.

Po zakończeniu zwiedzania Portu Lotniczego udali się do Torunia i uczestniczyli  w wykładzie z Geografii Turystycznej prowadzonego przez dr Zdzisława Preiznera na Toruńskiej WSB. Po zakończonym wykładzie Pracownicy WSB przygotowali dla uczniów warsztaty z przewodnictwa turystycznego.

Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie kl I II i III TOT.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Harmonogram egzaminów zawodowych.

Informujemy, że harmonogram egzaminów zawodowych (stara formuła) i egzaminów potwierdzających kwalifikacje (nowa formuła) jest wywieszony w gablocie na I piętrze ( obok gabinetu p. v-ce dyrektor).

Komentarze są wyłączone więcej...

Żyj finansowo! Czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym

Młodzież naszej szkoły, w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości  brała udział, w projektach m.in. „Gra  symulacyjna”, „Edukacja- Zawód”, „Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo”, „Innowacyjne metody w nauczaniu przedsiębiorczości”.

W bieżącym roku szkolnym klasa 1c technikum ekonomicznego realizuje projekt „Żyj Finansowo”. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej z Gdyni. Założeniem projektu było przekazanie młodzieży wiedzy jak należy inwestować pieniądze aby osiągnąć oczekiwany zysk, Ogólnopolski projekt zgromadził 800 uczestników. Po wstępnych kwalifikacjach do projektu zaproszono 20 szkół z Polski w tym nasz  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią. Kolejnym etapem będzie konkurs dla najlepszych uczestników projektu. Finał odbędzie się w Sobieszewie w dniach 4-7.06.2015r. Opiekunem i trenerem młodzieży w realizowanych projektach jest nauczyciel podstaw przedsiębiorczości – Małgorzata Fedec.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Staszic na Jarmarku Świętego Wawrzyńca

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz Muzeum Ziemi Krajeńskiej zorganizowali po raz kolejny imprezę plenerową pod hasłem „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy.  Brał w niej udział również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im .Staszica w Nakle nad Notecią. Na specjalnie  przygotowanym stoisku wyłożono materiały promocyjne dotyczące oferty edukacyjnej „Staszica” na rok szkolny 2015/2016. Opiekunowie Grażyna Kinderman             i Małgorzata Fedec oraz młodzież omawiali  kierunki kształcenia w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik informatyk, technik obsługi turystycznej, technik logistyk i technik organizacji reklamy. Ponadto prowadzone były rozmowy z osobami zainteresowanymi szkolnictwem zawodowym – kucharz i sprzedawca. Było to kolejne spotkanie  z mieszkańcami powiatu nakielskiego, które prowadzili uczniowie technikum ekonomicznego: Weronika Komorska, Daria Kubik, Klaudia Marchewka, Kacper Kolinski, Kacper Kuliberda oraz Janek Stachowski.

Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorów za zaproszenie i udostępnienie mam miejsca promocyjnego.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Podziękowania od starosty

W piątek 22 maja na zaproszenie Starosty Nakielskiego Tomasza Miłowskiego do siedziby powiatu przybyli organizatorzy V Jubileuszowych Targów Pracy i Przedsiębiorczości, które odbyły się 22 kwietnia. Starosta wraz z wicestarostą Andrzejem Kindermanem podziękowali im za wspieranie lokalnej przedsiębiorczości i aktywizację zawodową młodych mieszkańców powiatu nakielskiego. Podziękowania odebrali – w imieniu swoim  i społeczności szkolnej dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica  w Nakle nad Notecią Alicja Czubak oraz nauczyciele Grażyna Kinderman, Justyna Jamnik-Bojewska, Michał Hopfinger, Sławomir Chmielewski, a także dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią Przemysław Ulatowski (również dla pracowników PUP), zastępca dyrektora Małgorzata Jurek oraz Hanna Kozakiewicz-Fiałkowska i Iwona Musiał.

W targach, które 22 kwietnia zorganizowano w ZSP im. Stanisława Staszica, uczestniczyło    39 pracodawców i 17 instytucji z regionu. Przedsiębiorcy przedstawili bezrobotnym i młodym mieszkańcom powiatu konkretne oferty pracy. Starosta Nakielski sprawował patronat nad tym przedsięwzięciem. (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

REKRUTACJA W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

GIMNAZJALISTO !

Jeśli chcesz być uczniem Staszica:

  1. Dokonaj rejestracji na platformie elektronicznej https://naklonadnotecia.edu.com.pl

  2. Zaznacz którąś z naszych szkół jako szkołę I-go wyboru.

  3. Wydrukuj podanie i przynieś papierową wersję podpisana przez Ciebie i Twoich rodziców do nas – do punktu rekrutacyjnego .

  4. Jeśli masz wątpliwości, problemy lub nie posiadasz drukarki przyjdź osobiście do naszej szkoły, do punktu rekrutacyjnego sala nr 6 – parter obok sekretariatu  w godzinach 1000-1500 od poniedziałku do piątku.

CZEKAMY NA CIEBIE!!!!!!!!!!

Komentarze są wyłączone więcej...

UCZNIOWIE STASZICA NA KONGRESIE TRANSPORTOWO-LOGISTYCZNYM

W miniony piątek uczniowie ZSP im. S. Staszica uczestniczyli  w IV Kongresie Transportowo-Logistycznym organizowanym przez  Bydgoską Szkołę Wyższą.  W trakcie sesji plenarnej uczniowie wysłuchali szeregu wykładów na temat strategii rozwoju PKP, giełd transportowych oraz logistycznych zabezpieczeń mediów lokalnych. Dodatkowym elementem kongresu była możliwość odwiedzenia stoisk firm partnerskich, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami wspierającymi  transport i logistykę.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Udział harcerzy w uroczystościach nadania imienia Ireny Sendlerowej Szkole Podstawowej

15 maja 2015 roku przedstawiciele I drużyny harcerskiej imienia Ireny Sendlerowej działającej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, brali udział w uroczystościach związanych z nadaniem imienia  Szkole Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy. Uroczystość ta   zbiegła się z obchodami 50-lecia szkoły.

W obchodach brała udział córka Ireny Sendlerowej – Janina Zgrzembska,  a także  dziecko Holokaustu – Jadwiga Hryniak, oraz  delegacja dzieci  ze Szkoły Podstawowej w Starogrodzie koło Chełmna, która jako pierwsza w województwie przyjęła  imię Ireny Sendlerowej.

Ponadto w uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich wraz z  panią wicekurator Bogną Wojciechowską-Blachowską .

Obchody nadania imienia rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Piotra i Pawła w Bydgoszczy, a zakończyły się w  Szkole Podstawowej nr 58.

W  ponad dwugodzinnych  uroczystościach przemawiali przedstawiciele władz oraz Janina Zgrzembska, która  życzyła uczniom wielu sukcesów w nauce mówiąc między innymi, „mama będzie dumna z Waszych zachowań i uczynków w życiu”.

Uroczystości zakończyły się występami artystycznymi, które ukazywały krótką historię 50-lecia szkoły.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Kierunek przedsiębiorczość w Staszicu

W ramach grantu Powiatu Nakielskiego pn. „Kierunek Przedsiębiorczość” realizowanego przez  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, młodzież miała możliwość poznania praktycznego podejścia do zagadnień i postaw przedsiębiorczych.

Uczniowie Staszica w dniach 11 – 14 maja 2015 r. brali udział w wyjeździe studyjnym, którego celem było poznanie praktycznego podejścia do  zagadnień przedsiębiorczości. Stanowił on część projektu pn. Kierunek Przedsiębiorczość dofinansowanego przez Powiat Nakielski. Projekt obejmował organizację i prowadzenie zajęć pozalekcyjnych i przede wszystkim zakładał łączenie teorii z praktyką. Podczas wyjazdu studyjnego uczniami opiekowali się nauczyciele: Grażyna Kinderman (koordynator projektu), Małgorzata Fedec, Michał Hopfinger i Tomasz Hopfinger

Pierwszego dnia młodzież udała się do Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno - Spożywczego S.A. we Wrocławiu. Na miejscu miała sposobność poznania promowania przez hurtownie produktów oraz organizację i budowę stoisk handlowych. Następnie uczniowie zwiedzili rozciągającą się na obszarze 163 ha infrastrukturę przemysłową Wrocławskiego Parku Przemysłowego z halami produkcyjnymi, magazynami, biurami, oraz terenami pod wynajem lub dzierżawę. Obecnie na terenie Parku prowadzi działalność 250 firm z blisko 60 różnych branż. Zdobyta bezpośrednio w terenie wiedza stanowi dla młodzieży solidną podstawę do dalszej nauki przedsiębiorczości.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

IV Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej

12 maja 2015 r., na terenie Miejskiego Zespołu Oświaty, Sportu i Rekreacji w Szubinie nasi uczniowie rywalizowali z kolegami z innych szkól w etapie powiatowym IV Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej. Reprezentowali nas dwaj zawodnicy:  Michał Sobacki z kl.  II a i Michał Sztyma z klasy II e. Po rozwiązaniu testu zawierającego 25 pytań uczestnicy olimpiady wzięli udział w biegu na czas, podczas którego musieli wykazać się dodatkowo  umiejętnościami praktycznymi . Wśród zadań do wykonania były:  udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, posługiwanie się odzieżą ochronną, strzelanie z broni sportowej, rzut granatem do celu, budowa zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Z testem nasi uczniowie poradzili sobie najlepiej. Także zadanie z ratownictwa przedmedycznego  wykonali bezbłędnie. Gorzej niestety poszło naszym reprezentantom na  strzelnicy, zwłaszcza w drugim strzelaniu. Ostatecznie drużyna ZSP im . Stanisława Staszica zajęła  IV miejsce. Do medalowej pozycji zabrakło zaledwie 1 punktu.

Opiekunem drużyny był nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Krzysztof Borus.

Zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Realizacja program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa” w Staszicu

We wtorek 24 marca2015 r. odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.  Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią spotkanie młodzieży z  Adamem Cychowskim - Okręgowym Inspektorem  Pracy przy  Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy. Spotkanie było kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w szkole w ramach ogłoszonego przez MEN roku szkolnego 2014/15, Rokiem Szkoły Zawodowców. Spotkanie  zostało przygotowało przez Szkolne Koło Przedsiębiorczości w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne realizowane ze środków Powiatu Nakielskiego pt. „Edukacja dla Przedsiębiorczości”. Koordynatorem projektu jest nauczyciel przedmiotów ekonomicznych Grażyna Kinderman. Program edukacyjny pn. „Kultura bezpieczeństwa”, adresowany jest  przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Radca Adam Cychowski omówił promowanie idei bezpiecznej pracy, jako standardu w przyszłym życiu zawodowym, kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy i podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie rozwiązań prawnych, dotyczących zapewnienia ochrony prawnej i bezpiecznych warunków pracy. W dalszej części wykładu przedstawił zagadnienia zakresu prawa pracy, psychologii pracy          i organizacji pracy.  Na zakończenie spotkania poinformował, że Państwowa Inspekcja Pracy opracowała szereg publikacji dotyczących prawnej ochrony pracy, adresowanych do osób młodych, w tym komiks Moja pierwsza praca oraz cykl krótkich filmów popularyzujących najważniejsze zagadnienia z zakresu prawnej ochrony pracy Para na etacie.

Była to bardzo interesująca, praktyczna lekcja, w trakcie której nasza młodzież mogła wzbogacić swoją wiedzę  z  zakresu  promowania kultury i bezpieczeństwa pracy oraz ochrony prawnej pracy. Program edukacyjny ”Kultura bezpieczeństwa” realizowany jest        także na zajęciach pozalekcyjnych przez nauczycieli przedmiotów ekonomicznych: G.Kinderman,  M.Hopfinger,T.Hopfinger.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

OGŁOSZENIE

Od dnia 7 maja ponawiamy akcję NAKRĘTKA.
Zbieramy plastikowe nakrętki, które wrzucać można do pojemnika znajdującego się na holu szkoły.
Zostaną one przekazane na cele charytatywne.

Rada Samorządu Uczniowskiego


Administracja: M D