Archiwum dla: Czerwiec, 2015

Sukces uczennicy naszej szkoły w konkursie “Żyj finansowo!”

W dniu 6 czerwca 2015 roku w Sobieszewie odbył się finał III edycji konkursu  „Żyj finansowo!”, który jest realizowany w ramach projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”. Od 2008 roku Stowarzyszenie realizuje projekt, w którym dotychczas wzięło udział blisko 4 000 uczniów. W VII edycji projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym” w roku szkolnym 2014/2015 udział wzięło blisko 800 uczniów. Finaliści konkursu „Żyj finansowo!” wykazali się szczególnym zaangażowaniem i ogromną wiedzą.

W ramach konkursu Żyj Finansowo została przyznana nagroda za I miejsce a zdobyła ją grupa w składzie:

Agata Kierońska kl 1c. (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica ul. Staszica 18 89-100 Nakło nad Notecią),

Nikola Korzecka (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Libelta Plac Jana Pawła II 5 63-700 Krotoszyn),

Michalina Grabowska (I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga, Al. Kościuszki 3, 64-000  Kościan).

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Warsztaty dla młodzieży Technikum Informatycznego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

2 czerwca 2015r. w Instytucie Mechatroniki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyły się kolejne i zarazem ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty dla uczniów technikum informatycznego  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica. Zajęcia również poprowadził dr Janusz Łukowski. Tym razem uczniowie poznali sposób tworzenia edytora tekstowego, wprowadzania do niego danych oraz sposobu zapisu w Asemblerze.

Młodzież przygotowała podziękowanie dla prowadzącego zajęcia dr J. Łukowskiego w postaci antyramy zawierającej najciekawsze wspomnienia z uczestnictwa w warsztatach.

Jeszcze raz dziękujemy dr Januszowi Łukowskiemu za czas, który poświęcił naszym uczniom oraz możliwość poznania informatyki z innej strony niż nasza szkolna.

Jesteśmy wdzięczni pani Dyrektor Alicji Czubak za sfinansowanie przez szkołę dojazdu do Bydgoszczy –  uczniowie.

Opiekunowie: W. Traczyk, A. Otrembska.

(czytaj dalej…)


Lot do Stolicy

Uczniowie ZSP im. Stanisława Staszica uczestniczyli w wycieczce lotniczej do Warszawy. Młodzież z klas o profilu turystycznym i handlowym wyjechała z Nakła nad Notecią do Gdańska pociągiem, aby następnie odbyć podróż samolotem z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, na lotnisko Warszawa – Modlin. Lot trwał 45 minut.
Uczestnictwo w wyjeździe dało możliwość obserwacji „pracy lotniska” i poczucia na własnej skórze emocji które towarzyszą podniebnym podróżom.
Po wylądowaniu w Modlinie uczniowie wraz z opiekunami udali się do centrum Warszawy aby zwiedzić stolicę. Podczas wycieczki korzystali z 10 różnych środków transportu licząc autobus, który przewoził pasażerów z terminala do samolotu.
W związku z szybko rosnącym rynkiem lotniczym w Polsce i pojawieniem się na naszym niebie nowych tanich przewoźników nauczyciele już planują wycieczkę do któregoś z większych miast Europy.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

INFORMACJA – ETAP PISEMNY EGZAMINU ZAWODOWEGO (STARA FORMUŁA)

Etap pisemny odbędzie się dla wszystkich zawodów– 15 czerwca (poniedziałek) 2015 r. godz. 12.00 dla absolwentów ZSZ i techników.
Harmonogram etapu praktycznego ( data i godzina egzaminu dla poszczególnych uczniów) wywieszony jest na I piętrze (obok gabinetu p. v-ce dyrektor).

Komentarze są wyłączone więcej...

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.

Przypominamy, że od 8 czerwca w naszej szkole odbywać się będą egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie (nowa formuła- część praktyczna):
- 8,9,10 technik ekonomista – kwalifikacja A.35
- 9,10 technik informatyk – kwalifikacja E.12
-11,12 technik informatyk – kwalifikacja E.13
-11,12 technik handlowiec – kwalifikacja E.18
Egzaminy dla technika obsługi turystycznej (T.13) i technika logistyka (A.30) odbędą się 23.06.
Egzamin pisemny dla wszystkich w/w zawodów odbędzie się 22.06.
Szczegółowy harmonogram (data i godzina egzaminu dla poszczególnych uczniów) wywieszony jest na I piętrze (obok gabinetu p. v-ce dyrektor).

Materiały i przybory pomocnicze (egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie)
Przypominamy, że na stronie OKE Gdańsk podany jest wykaz materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części praktycznej i pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji maj – lipiec 2015 r.:

http://www.oke.gda.pl/…/20150324_Komunikat_o_przyborach_egz…

Komentarze są wyłączone więcej...

DeutschWagenTour w Staszicu

We wtorek, dn. 26. maja 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle gościła pani Justyna Wichłacz, która w ramach realizowanego przez Instytut Goethego projektu DeutschWagenTour przeprowadziła w formie zabawowej zajęcia z języka niemieckiego. W zajęciach udział wzięły dwie grupy uczniów z klas I a, III c oraz I c, które w czasie 60-minutowych spotkań poznawały słownictwo niemieckie oraz sprawdzały swą wiedzę realioznawczą na temat krajów niemieckiego obszaru językowego. Połączenie nauki z ruchem ułatwiało uczniom poznawanie nowego słownictwa, a rywalizacja podczas realizacji zadań w grupach dostarczyła niezapomnianych emocji.  Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali od pani Justyny nagrody, ufundowane prze Instytut Goethego.

Dzięki tym zajęciom uczniowie nie tylko mieli okazję do świetnej zabawy. O wiele ważniejsze jest uświadomienie sobie, iż warunkiem zdobycia dobrej pracy w przyszłości  jest nie tylko znajomość języka angielskiego, która z roku na rok staje się coraz powszechniejsza, lecz znajomość innych języków, z których język niemiecki wydaje się być najatrakcyjniejszą propozycją.

W trakcie wtorkowego spotkania rozstrzygnięty został szkolny konkurs na plakat wykonany w dowolnej technice na temat: „Warum sollte man Deutsch lernen?” Zwycięzcą została uczennica klasy II c, Marta Wieczorek.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA: https://www.facebook.com/naklo.staszic/photos/pcb.381054558751637/381053532085073/?type=1&theater

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D