Archiwum dla: Październik, 2015

Uczniowie naszej szkoły upamiętniają zmarłych pracowników i nauczycieli.

To już tradycja naszej szkoły, że przed dniem  Wszystkich Świętych nasi uczniowie razem z nauczycielami udają się na nakielski cmentarz, żeby oddać hołd zmarłym pracownikom i nauczycielom szkoły. W tym roku harcerze z drużyny im. I. Sendlerowej  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica byli inicjatorami upamiętnienia osób związanych z naszą szkołą, którzy są pochowani na cmentarzu w Nakle. Harcerze zaprosili naszego nauczyciela –  p. Michała Hopfingera oraz sekretarza szkoły p. Jolantę Skonieczną, żeby byli ich przewodnikami w trakcie odwiedzania grobów. Na tę okoliczność młodzież zakupiła znicze i przygotowała kartki świadczące o pamięci, jaką my otaczamy odwiedzanych zmarłych. W trakcie pobytu na cmentarzu mogliśmy dowiedzieć się od p. M. Hopfingera i p. J. Skoniecznej o historii i życiu każdego pochowanego tu pracownika i nauczyciela naszej szkoły. Przekazano nam także ciekawe wydarzenia i anegdoty z ich życia. Na każdym grobie zapaliliśmy znicz i zostawiliśmy okolicznościową kartkę. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja historii o naszej szkole. Mogliśmy poznać historię ludzi , którzy przez wiele lat pracowali w naszej szkole, wychowując i ucząc kolejne pokolenia młodzieży.

Drużyna Harcerska im. Ireny Sendlerowej

ZDJĘCIA >>>>

Komentarze są wyłączone więcej...

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W dniach 15-16 października maturzyści naszej szkoły pielgrzymowali do najpiękniejszych sanktuariów maryjnych w Polsce.

Pielgrzymowanie jest formą kultu religijnego poprzez podróż do miejsc świętych. Jest także symbolem podróży człowieka przez życie, której celem jest zjednoczenie się z Bogiem. Wierni odwiedzają liczne sanktuaria, aby w ten sposób okazać cześć Bogu i świętym. Pielgrzymi przedstawiają im swoje intencje. Naszą główną intencją było oczywiście jak najlepsze zdanie egzaminów maturalnych i zawodowych. Modliliśmy się także o dojrzałość osobowości dla wszystkich uczestników pielgrzymki. Każdy z nas powierzył Maryi swoje osobiste intencje. Pamiętaliśmy także o naszych bliskich oraz tych, którzy z różnych powodów nie mogli z nami pielgrzymować.

Po drodze zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Zwiedziliśmy tam ważne miejsca takie, jak: kościół p.w. św. Doroty, Golgotę – gdzie wspólnie z nauczycielami rozważaliśmy istotę miłości na przykładzie ostatnich chwil z życia Chrystusa. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zwiedzić apartament Jana Pawła II, w którym mieszkał podczas swego pobytu w Licheniu w 1999r. To niesamowite przeżycie móc dotknąć tylu rzeczy, którymi posługiwał się św. papież. Zobaczyliśmy też okazałą Bazylikę, w której znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Licheńskiej z XVIII w. Niektórzy udali się na liczącą 31 pięter wieżę widokową, skąd rozpościerał się wspaniały widok na Licheń i okoliczne miejscowości. Udaliśmy się także do Lasu Grąblińskiego, gdzie w 1850r. Matka Boża trzykrotnie ukazała się pasterzowi, Mikołajowi Sikatce. Znajduje się tam kamień, na którym widoczne są ślady stóp Maryi.

Po dotarciu do Częstochowy wieczorem udaliśmy się do kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, aby wspólnie modlić się na Apelu Jasnogórskim. Był to czas niezwykle wzruszający. Jak głosi legenda, obraz Matki Boskiej Częstochowskiej namalowany został przez samego św. Łukasza Ewangelistę.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Spotkanie integracyjne

8 października z inicjatywy opiekuna Klubu Młodzieżowego, pana Sławomira Chmielewskiego, oraz przy współpracy wychowawców klas pierwszych: Justyny Narożnej, Joanny Betscher, Wojciecha Tyborskiego, Tomasza Hopfingera, Jolanty Gryko oraz Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem Pawłem Goreckim odbyło się spotkanie integracyjne świeżo przyjętych uczniów naszej szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się ogniskiem. Po konsumpcji pysznych kiełbasek i chrupiących bułeczek, uczniowie udali się do auli szkolnej, gdzie czekała na nich niespodzianka: zabawa w stylu lat 70!

Wodzirej imprezy – Sławomir Chmielewski – postawił przed młodzieżą trudne zadania . Przeciąganie liny, taniec z wychowawcą, przenoszenie koleżanek z klasy – to tylko niektóre z nich.

Nie obyło się bez „battel-ki”. Tu dziewczyny i chłopaki prezentowali swoje umiejętności taneczne.

Zabawę uświetniła obecność pani Dyrektor Alicji Czubak. Gościnnie pojawił się też zespół Bee Gees. Wszystko uczestnicy przybyli na imprezę w odpowiednim stroju przenoszącym w lata 70-te.

Zdjęcia 1 , Zdjęcia 2

Komentarze są wyłączone więcej...

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

7 października ruszyła VIII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do eliminacji szkolnych zgłosiło się ponad 8300 uczniów z całej Polski, także uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią. Organizowany przez
Wyższą Szkołę Logistyki turniej wiedzy to dla wielu młodych ludzi początek kariery w wymarzonym zawodzie.

294 szkołach w całej Polsce, punktualnie o godzinie 11:00 uczniowie rozpoczęli rozwiązywanie olimpijskich testów, które otworzyć mają drogę do zwycięstwa w
VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.  W ciągu 40 minut początkujący logistycy musieli znaleźć odpowiedź na 25 pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej, przewidzianej podstawą programową dla zawodu technik logistyk i technik spedytor.

Wyniki szkolnych eliminacji znane będą do końca października. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z zestawem pytań w I etapie, spotkają się na zawodach okręgowych, które odbędą się 1 grudnia. Po II etapie znany będzie skład finału, czyli ok. 50 najlepszych młodych logistyków w kraju, którzy zawalczą o olimpijskie podium podczas III etapu,
4 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D