Archiwum dla: Grudzień, 2015

Biblioteka szkolna w Staszicu przyłączyła się do akcji społecznej zaczytani.org

Koordynatorem akcji wśród bibliotekarzy terenu nakielskiego była Agnieszka Poskrop, bibliotekarz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle. Do 18 grudnia do bibliotek szkolnych można było przynosić nowe i używane książki dla dzieci i młodzieży przebywających w szpitalach, hospicjach lub domach dziecka. Zebrano paczki z następujących szkół : Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle, Szkoły Podstawowej nr 4 w Nakle, Gimnazjum nr 3 w Nakle, Zespołu Szkół w Paterku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle.

Dary trafiły na oddział neurologii oraz przyszpitalnej szkoły Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.

Wszystkim ofiarodawcom w imieniu chorych dzieci dziękuje za tak liczne włączenie się do akcji, życząc magicznych i zaczytanych Świąt bibliotekarz Agnieszka Poskrop.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Konkurs kolęd.

Dnia 21.12.2015 w naszej szkole poczuć mogliśmy świąteczny klimat. Odbył się konkurs kolęd. Klasy, które przygotowały się do rywalizacji wykonały tradycyjne polskie kolędy, ale nie zabrakło również utworów, który możemy usłyszeć w radiu. W jury zasiadła Pani Agnieszka Poskrop, Pan Sławomir Chmielewski oraz członkowie RSU. Imprezę prowadziła uczennica klasy 2d Małgorzata Jaruzel. Spośród wszystkich konkurujących klas III miejsce zdobyła klasa 2d wykonując utwór “Święta będą cały rok”. Nieco wyżej uplasowała się klasa 3e z kolędą “Dzisiaj w Betlejem”. Zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy 1a, którzy zaprezentowali “A wczora z wieczora”. Tym miłym akcentem mogliśmy poczuć zbliżające się święta.

Materiał RSU

GALERIA ZDJĘĆ >>>>>


Spotkanie świąteczne członków Rady Samorzadu Uczniowskiego.

W dniu dzisiejszym w Szkolnym Klubie Młodzieżowym odbyło się spotkanie świąteczne członków Rady Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariuszy Fundacji Staszica. Zebrani podzieli się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Na spotkanie przybyła pani Dyrektor Alicja Czubak oraz pani Wicedyrektor Wioletta Traczyk, które złożyły naszej aktywnie działającej młodzieży, życzenia Bożonarodzeniowe.

(czytaj dalej…)


Klasa IVe Technikum Informatycznego podsumowała swoją pracę

14 grudnia odbyła się prezentacja prac uczniów klasy IVe, w której wzięli udział uczniowie wszystkich klas technikum informatycznego.

Maturzyści prezentowali przygotowane przez siebie strony www: stronę graficzną, układ strony wykorzystując arkusz stylów CSS  z zaimplementowanymi kodami języków: JavaScript, PHP czy SQL-a.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Finał Powiatu Nakielskiego w Piłce Ręcznej.

19.11.2015r. dziewczęta naszej szkoły wzięły udział w Finale Powiatu Nakielskiego w Piłce Ręcznej, które odbyły się w Mycielewie.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Karolina Pozorska, Natalia Sosnowska,

Agata Zielińska, Daria Cieżak, Julita Kot, Marta Zmitrowicz, Sara Kałużna, Katarzyna Szemborska, Julia Wolna, Maria Dolatowska, Marta Warmke. Trener Ewa Welker. Dziewczęta zajęły III miejsce. Przegrały dwa mecze z: I LO w Szubinie i ZSP w Kcyni, mimo że walczyły i wzniosły się na szczyt swoich możliwości.

20.11.2015r. w naszej szkole odbył się Finał Powiatu Nakielskiego w Piłce Ręcznej Chłopców. W Finale udział wzięły zespoły: ZSP. im. S. Staszica w Nakle, ZSŻŚ w Nakle, ZST w Kcyni, I LO w Szubinie.

Naszą szkołę reprezentowali: Denis Grubych, Banasiak Krzysztof, Ziarnek Mateusz, Mikołaj Szyc, Karol Bała, Michał Chuchla, Hubert Adamski, Daniel Rocławski, Mateusz Jankowski, Marcin Duda, Krzysztof Wojtasiak, Wiktor Belter. Trener Ewa Welker.

Turniej rozgrywano systemem pucharowym i pierwszy mecz rozegraliśmy z ZST

w Kcyni, który zakończył się naszym zwycięstwem 16:5. Bramki zdobyli: Mikołaj Szyc 6, Mateusz Ziarnek 3, Krzysztof Banasiak 3, Karol Bała 2, Wiktor Belter 1, Michał Chuchla 1. W tym meczu, chłopcy pokazali twardą grę w obronie, skuteczną grę w ataku, była to bardzo ładna gra zespołowa z bramkarzem, którego trudno było pokonać. Niestety, te wszystkie elementy: obrona, atak, strzały do bramki zawiodły w meczu o I miejsce z zespołem ZSŻŚ w Nakle, który przegraliśmy 3:14.

Niewątpliwie bramkarz naszego zespołu Denis Grubych był najlepszym zawodnikiem, nie tylko w naszym zespole, ale również wśród zawodników pozostałych drużyn.

Miejsca drużyn:

I – miejsce ZSŻŚ w Nakle

II – miejsce ZSP im. S. Staszica w Nakle

III – miejsce ZST w Kcyni

IV – miejsce I LO w Szubinie.

GALERIA >>>>>

Komentarze są wyłączone więcej...

XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego

W dniu 11.12.2015 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu odbył się konkurs Wiedzy o Rachunkowości. Wzięły w nim udział uczennice 4 klasy technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista Kinga Dacyk, Klaudia Gajewska oraz Kinga Musiał. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań. Na rozwiązanie tych zadań mieli 25 minut. Pytania obejmowały wiedzę teoretyczną z zakresu rachunkowości.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał z rąk profesora Sojaka dyplom uczestnictwa. Studentki Koła Rachunkowości, które opowiedziały  o nauce „w Koperniku”. Nakierowały również potencjalnych przyszłych studentów na  strony internetowe, dzięki którym mogą oni zaczerpnąć wszystkie potrzebne dla nich informacje.

Materiał przygotowały: Kinga Musiał i Klaudia Gajewska (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

XI edycjia Olimpiady Przedsiębiorczości.

3 grudnia 2015r. odbyły się eliminacje szkolne XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

Hasło przewodnie: „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność”

W etapie szkolnym brało udział  14  uczniów z Technikum kształcącym w zawodzie technik ekonomista i handlowiec.

Organizatorem Olimpiady Przedsiębiorczości jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Współorganizatorami Olimpiady Przedsiębiorczości są: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Celem Olimpiady jest uświadomienie młodzieży konieczności zachowywania się w sposób przedsiębiorczy, jeżeli chce ona realizować własne cele w życiu prywatnym i zawodowym.

Uczniowie rozwiązali testy na miarę swoich możliwości i posiadanej wiedzy. Uczniowie
z pewnością będą mieli  okazję wykorzystać zdobytą wiedzę  na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe .Lista osób zakwalifikowanych do zawodów II stopnia zostanie zamieszczona  11 grudnia  2015 r. na portalu Olimpiady.

Opiekun: Grażyna Kinderman

GALERIA >>>>>

Komentarze są wyłączone więcej...

„WOLONTARIUSZ ROKU POWIATU NAKIELSKIEGO”

W dniu 9 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się finał  konkursu mającego na celu przyznanie tytułów „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”.

Organizatorem VII już Konkursu była Fundacja „Salus Homini” przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nakle nad Notecią oraz innymi zaproszonymi instytucjami i organizacjami.

Z naszej szkoły Jury konkursu, wyróżniło Paulinę Wegner z klasy 3d – wolontariuszkę Fundacji Salus Homini oraz Darię Kubik z klasy 3c – członka Zarządu Fundacji Staszica.

Statuetki Wolontariuszom Roku Powiatu Nakielskiego A.D. 2015, wręczyli Starosta Nakielski pan Tomasz Miłowski i Prezes Fundacji Salus Homini pani Dobrosława Jedynak.

Gratulujemy!

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

WARSZTATY Z ANIMACJI CZASU WOLNEGO

Dnia 02.12.2015 roku do ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle przybyła Dagmara Kowalska- certyfikowana animatora Akademii Animatorów, która została zaproszona przez pana Wojciecha Tyborskiego, w celu przeprowadzenia warsztatów z animacji czasu wolnego. W spotkaniach z panią Dagmarą wzięły udział wszystkie klasy technikum obsługi turystycznej, na których prowadząca przybliżała młodzieży praktyczne aspekty pracy animatora.

Organizator spotkania: Fundacja Staszica i ZSP im. S. Staszica

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Warsztaty dla młodzieży Technikum Informatycznego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Dzięki współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszcz 4 grudnia 2015r. w Instytucie Mechatroniki i Informatyki Stosowanej uczniowie technikum informatycznego (klasa II i IV)  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica mogli kolejny raz wziąć udział w wykładach i laboratoriach prowadzonych przez pracowników naukowych.

Młodzież mogła uczestniczyć w wykładzie, którego tematem była Mapa Internetu, prowadzonego przez dr. M. Piechowiaka.

Druga część wyjazdu pozwoliła młodzieży na sprawdzenie siebie ze strony praktycznej. Uczniowie wzięli udział w laboratoriach, na których mogli m.in.: zrobić sobie Photoshopa w telefonie, poznać narzędzie jakim jest AutoCAD, sprawdzić swoje umiejętności programując wirtualne przyrządy pomiarowe w środowisku LabVIEW oraz z programowania procesorów Intel.

Opiekunowie wyjazdu: A.Otrembska, W. Traczyk, M. Sass-Jakóbczyk, M. Daniel.

GALERIA ZDJĘĆ >>>>


V Ogólnopolski Zlot Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów 4-5.12.2015 r. w Ustroniu.

Podczas zlotu zaprezentowane zostały najbardziej kreatywne, innowacyjne i nowoczesne rozwiązania stosowane w edukacji. Oprócz wykładów podczas spotkania odbyły się także warsztaty, które będą źródłem inspiracji na prowadzenie lekcji w szkołach oraz porad dotyczących najlepszych i najnowszych rozwiązań technologicznych, możliwych do wdrożenia w placówkach oświatowych.

Nauczycielami reprezentującymi nasza szkołę na zlocie byli panowie Wojciech Tyborski i Paweł Gorecki.

Komentarze są wyłączone więcej...

W bibliotece szkolnej gościł Pan Zbigniew Kubisz

W czwartek 3. grudnia o godz.17.00 Agnieszka Poskrop bibliotekarz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle zaprosiła grono pedagogiczne, rodziców oraz młodzież na   spotkanie z Panem Zbigniewem Kubiszem. Zaproszony gość przedstawił zebranym w formie projekcji medialnej historię Nakła, pokazał miejsca, które zmieniły swoje oblicze, opowiedział różne ciekawostki dotyczące miasta. Zaproszeni goście mogli oglądać także wystawę Nakło sprzed lat z własnej kolekcji bibliotekarza oraz Pana Dariusza Betschera, a także nagrodzone plakaty wykonane przez młodzież biorącą udział w konkursie związanym z Międzynarodowym Świętem Bibliotek Szkolnych pt. Plakat promujący bibliotekę szkolną i czytelnictwo oraz Nakło – moja mała ojczyzna, zwycięzcy zostali nagodzeni upominkiem w postaci książki, są to następujące osoby: Karolina Juszczyk z klasy Ib, Julia Karczewska z klasy IIa, Paweł Szamlewski z klasy IIa, Magdalena Sobieszczyk z klasy IIIb.      Oprócz tego zebrani mogli podziwiać własnoręcznie wykonane przez Panią Dorotę Januszewską kartki świąteczne oraz hafty i inne „różności świąteczne” wykonane przez Panią Jolantę Skonieczną. Prace te stanowiły przepiękną dekorację biblioteki, a następnie będzie nożna je zakupić podczas kiermaszu świątecznego.

Spotkanie uświetnił występ absolwentki naszej szkoły Anny Płotki. Ania spotkanie rozpoczęła piosenką Sen o Warszawie, na koniec zaprosiła gości do wysłuchania kompozycji Halleujah.

Bibliotekarz podziękowała Panu Zbigniewowi za tę podróż w czasie i przeczytała tekst własnego autorstwa zatytułowany Naklo, który wręczyła gościowi na pamiątkę spotkania. Następnie wywiązała się dyskusja przy kawie i słodkościach przygotowanych przez Panią Justynę Grudzińską oraz Panią Bożenę Wieczorek.

Bibliotekarz Agnieszka Poskrop serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania tego spotkania.

GALERIA ZDJĘĆ >>>>

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D