Archiwum dla: Marzec, 2016

WESOŁYCH ŚWIĄT

Komentarze są wyłączone więcej...

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zaprasza młodzież do udziału w konkursie literackim

organizowanym pod Honorowym Patronatem Starosty Nakielskiego

„KSIĄŻKA, DO KTÓREJ NA PEWNO POWRÓCĘ”

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Nakielskiego.

Cel konkursu:

Promocja czytelnictwa wśród młodzieży oraz pobudzenie wyobraźni uczestników.

Zasady konkursu:

Podstawą wzięcia udziału w Konkursie jest przygotowanie i dostarczenie osobiście lub przesłanie pocztą do siedziby Poradni w Nakle nad Notecią, ul. Dąbrowskiego 46, I piętro do dnia 15 kwietnia 2016r. pracy pisemnej w postaci wydruku z dopiskiem „KSIĄŻKA, DO KTÓREJ NA PEWNO POWRÓCĘ” oraz wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (w załączeniu).

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora ZSP im. S. Staszica w Nakle.

Dnia 18.03.2016r. w hali naszej szkoły odbył się Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora ZSP im. S. Staszica w Nakle.

W turnieju wzięły udział 4 zespoły: ZSP im. S. Staszica w Nakle, ZSŻŚ w Nakle, ZSP w Samostrzelu, ZST w Kcyni, mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Odbyło się sześć meczy. W czasie gry, zawodnicy wszystkich zespołów walczyły bardzo ambitnie oraz z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem do ostatniego gwizdka sędziego. Gra wszystkich zespołów podobała się widzom, a szczególnie gra bramkarzy, bronili rzuty z których powinny paść bramki.

Zespół naszej szkoły wystąpił w składzie: Denis Grubich (bramkarz), Krzysztof Banasiak, Szymon Zmudziński, Mikołaj Szyc, Mateusz Ziarnek, Hubert Adamski, Michał Chuchla, Daniel Rocławski, Michał Sobacki, Wiktor Belter, Kacper Koliński, Patryk Zamroczyński. Trener: Ewa Welker.

ZDOBYTE MIEJSCA:

I miejsce            ZST w Kcyni

II miejsce          ZSP im. S. Staszica w Nakle

III miejsce        ZSP w Samostrzelu

IV miejsce         ZSŻŚ w Nakle

NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM ZOSTAŁ: DENIS GRUBICH (ZSP „Staszic”)

WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>>>

Komentarze są wyłączone więcej...

„Dzień logistyki wojskowej w Staszicu”

Marzec jest miesiącem logistyki, w którym przybliża się i popularyzuje zagadnienia związane z tą dziedziną wiedzy. W trend promocji logistyki wpisuje się również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią, gdzie dnia 16.03.2016 rok odbył się wykład pt. „W służbie logistyki”. Prelekcję poprowadził ppor. Sławomir Tamas z Pierwszej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy – absolwent szkół powiatu nakielskiego i uczelni wojskowych, inżynier logistyki. W czasie wykładu ppor. Tamas przybliżył młodzieży naszej szkoły zagadnienia związane z logistyką wojskową. Opowiedział o nowoczesnych rozwiązaniach technicznych stosowanych przez polską armię, podzielił się także swoimi wrażeniami z misji zagranicznych w Iraku. Młodzież ZSP im. Staszica była zachwycona wykładam, czego dała wyraz, nagradzając ppor. Sławomira Tamasa burzą oklasków. Spotkanie z ppor. Sławomirem Tamasem zorganizowali nauczyciele naszej szkoły: Tomasz Hopfinger i Tomasz Kowalski.

WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>>>>

Komentarze są wyłączone więcej...

Wyjazd Staszica na ITB Berlin 2016.

W dniach 12-13.03.2016r uczniowie klas turystycznych z ZSP im. ks. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyła w wyjeździe na Między Narodowe Targi Turystyczne ITB Berlin zorganizowane przez Fundacje Staszica. Wyjazd oraz jego poszczególne elementy zostały przygotowane przez młodzież w ramach przygotowania do zawodu, który będą wykonywali w przyszłości.

Pierwszy dzień wycieczki uczestnicy spędzili na Targach Turystycznych ITB, które rozpoczęły się  o godz. 10:00. Na targach wystawiają się największe firmy z branży turystycznej, z całego świata. Młodzież zapoznała się z zasadami funkcjonowania dużych targów. Zobaczyła również w jaki sposób promowane są produkty turystyczne oraz jak promują się firmy. Uczniowie mieli również okazję w praktyce sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego i angielskiego, prowadząc konwersację z przedstawicielami poszczególnych stoisk targowych.

Następny dzień upłynął na zwiedzaniu Berlina. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z pilotażu i przewodnictwa przeprowadzonych pod okiem pana Wojciecha Tyborskiego. Młodzież była bardzo zadowolona z wyjazdu, który na pewno dostarczył im wiele niezapomnianych wrażeń i doświadczeń. Podczas całej wycieczki dopisywał nam świetny humor.

Koordynator wycieczki Agata Pyszka 1b

WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>>>>

Komentarze są wyłączone więcej...

Wielki sukces uczniów Staszica z Technikum Ekonomicznego

Drużyna uczniów Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odniosła wielki sukces w Konkursie pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych przy udziale Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Blisko 900 uczniów z 290 szkół z całego kraju rywalizowało w poniedziałek 14 marca 2016 r. na etapie wojewódzkim konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Wśród nich byli uczniowie Technikum Ekonomicznego z ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią.

W Toruniu spotkało się 13 najlepszych zespołów szkolnych z województwa kujawsko-pomorskiego. Młodzież odpowiadała na 25 pytań wielokrotnego wyboru. Dotyczyły one  polskiego systemu zabezpieczenia społecznego – zasiłków rodzicielskich i zasiłków chorobowych, systemu emerytalnego i zasad rozliczeń składkowych. Z odpowiedziami na pytania bardzo dobrze radzili sobie uczniowie Technikum Ekonomicznego w składzie: Izabela Twardowska (klasa II), Mateusz Dorosz (klasa II) i Daniel Górniak (klasa III). Uzyskali oni największą liczbę punktów ex aequo z jeszcze dwiema szkołami. Ostatecznie zgodnie z regulaminem zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim, gdyż uczniowie z ZS w Mogilnie oddali karty odpowiedzi 4 minuty wcześniej. Opiekunem uczniów była nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Grażyna Kinderman.

Gratulujemy i życzymy i dalszych  sukcesów.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

OGŁOSZENIE

Komentarze są wyłączone więcej...

IT EXPERTS

10 marca  w naszej szkole odbył się konkurs informatyczny dla wszystkich klas uczących się
w zawodzie technik informatyk. Drużyny składające się z trzech osób walczyły między sobą o tytuł ekspertów z informatyki rozwiązując pięć kolejnych zadań teoretycznych i praktycznych w języku angielskim.
Dwie konkurencje polegały na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na wyświetlane na ekranie pytania w języku angielskim. Dwie kolejne sprawdzały umiejętności montowania sprzętu komputerowego nawet z zawiązanymi oczami. Ostatnia konkurencja sprawdzała znajomość języka angielskiego w branży informatycznej, w której uczniowie wcielali się w rolę pracownika serwisu
on-line i pomagali rozwiązać problem z komputerem potencjalnemu klientowi.
Ostatecznie konkurs wygrała drużyna klasy IVe, II miejsce zajęła drużyna z klasy IIIe,
III miejsce przypadło drużynie klasy IIe a na IV miejscu znalazła się drużyna z klasy Ie.
Zadania wykonywane były pod czujnym okiem jury w składzie pani Anny Otrembskiej, pani Jolanty Gryko i pana Macieja Daniela. Na początku konkursu uczniowie zostali zachęceni do walki przez panią dyrektor Alicję Czubak i wicedyrektor Wiolettę Traczyk.
Gratulujemy zwycięzcom.

Więcej zdjęć  na Facebooku >>>>

Komentarze są wyłączone więcej...

Nagrodzeni w powiatowym konkursie językowym „Poliglota”

Uczniowie naszej szkoły dnia 8 marca udali się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu aby wziąć udział w X Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego i Niemieckiego „Poliglota”. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testów z zadaniami w języku angielskim i niemieckim. Piotrek Pilarski z klasy IVb zajął III miejsce a Katarzyna Kubiś z klasy IVc zdobyła wyróżnienie. Naszą szkołę reprezentowali również Joanna Kowalska z klasy IIIc i Michał Sobacki z klasy IIIa. Wszystkich uczestników konkursu poczęstowano jubileuszowym tortem. Zwycięzcom gratulujemy.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Kierunki kształcenia

Komentarze są wyłączone więcej...

Turniej z okazji „Dnia Kobiet” .

Z okazji „Dnia Kobiet” 8. 03. 2016r. odbył się w naszej szkole towarzyski mecz w piłkę nożną dziewcząt między ILO im. B. Krzywoustego w Nakle, a naszymi dziewczętami ZSP im. S. Staszica w Nakle.

Zespół naszej szkoły wystąpił w składzie:

Julita Kot, Natalia Sosnowska, Karolina Pozorska, Karolina Słojewska, Daria Kubik, Hanna Strzyszyk, Patrycja Kmieć, brambarkarki-Marlena Pawlak, Marta Zmitrowicz. Trener – Ewa Welker.

Nasz zespół pokazał ładną, przemyślaną i skuteczną grę. Mimo że, był to mecz towarzyski zawodniczki obu zespół walczyły ambitnie do ostatniego gwizdka sędziego.

W tym spotkaniu lepsze okazały się dziewczęta ZSP im. S. Staszica i zwyciężyły z LO im. B. Krzywoustego w Nakle.

Komentarze są wyłączone więcej...

ZAPROSZENIE NA VI TARGI PRACY

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D