Archiwum dla: Kwiecień, 2016

Maturzyści ze Staszica zakończyli ostatni rok nauki

W piątek 29.04.2016r. 122 abiturientów  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią ukończyło szkołę – w tym 103 byłych już uczniów Technikum kształcącego w zawodach: technik obsługi turystycznej (kl. 4b) z wychowawcą Elżbietą Łochocką, technik ekonomista (kl. 4c) z wych. Justyną Jamnik-Bojewską, technik handlowiec (kl. 4d) z wych. Pawłem Goreckim, technik informatyk (kl. 4e) z wych. Maciejem Danielem  oraz 19 słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych z wych. Elżbietą Łochocką. Przed nimi już tylko matura, bo egzaminy zawodowe zdawali w styczniu – i zdali je znakomicie. Uroczystość zakończenia roku rozpoczęła dyrektor Alicja Czubak . Odśpiewano Hymn Państwowy, po czym nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas młodszych. W uroczystości – poza najważniejszymi jej bohaterami uczestniczyli: wicestarosta nakielski Andrzej Kinderman, grono pedagogiczne z wicedyrektorem Wiolettą Traczyk, rodzice osób  nagrodzonych i nie tylko, przedstawiciele Rady Rodziców, panie: Justyna Zielińska, Lidia Szymańska, Elwira Gajewska i młodzież klas młodszych, która żegnała swoich kolegów.  Najpierw głos zabrała dyrektor Alicja Czubak, która ze wzruszeniem wspominała cztery lata wspólnie przebyte w szkole. Po niej głos zabrał wicestarosta Andrzej Kinderman z życzeniami dla Abiturientów  od organu prowadzącego szkołę tj. Starostwa Powiatowego w Nakle,  następnie wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Lidia Szymańska. Kwiatami podziękowano za pięć lat pracy i za starania na rzecz szkoły  przewodniczącej Rady Rodziców Pani Justynie Zielińskiej. Życzenia swoim starszym kolegom przekazał także przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego  Oskar Błaszczyk.

W tym roku statuetki ABSOLWENT 2016 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica otrzymało pięciu uczniów o najwyższych średnich: Bartosz Żurek – 5,29, Patryk Kuś – 4,97, Kinga Dacyk – 4,84, Adrianna Frasz – 4,77, Adam Zmitrowicz – 4,77. Za wysokie średnie nagrody otrzymali także: z kl. 4b- organizatorzy turystyki: Daniel Borodeńko – 4,68, Paula Koziarska – 4,43, Kamil Sikora– 4,39, Piotr Pilarski  – 4,36, Kinga Potoczna – 4,2, Kinga Manikowska – 4,21.  Z kl. 4c- ekonomiści: Anna Warda – 4,62, Klaudia Gajewska – 4,53, Katarzyna Kaczor 4,52, Katarzyna Kubiś 4,5, Weronika Kiełczewska 4,46, Kinga Musiał 4,27.  Z kl. 4d- handlowcy: Bartosz Mikołajewski –4,5,  Dominika Lazarek – 4,04.  Z kl. 4e – informatycy:  Anna Zaręba – 4,44, Łukasz Rosiak – 4,37, Szymon Adamczuk – 4,2, Daria Olszewska – 4,1.

Ponadto za różne rodzaje działalności na rzecz szkoły, a także za udział w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych oprócz uczniów wyżej wymienionych zostali wyróżnieni: Patryk Dróbka, Martyna Szablewska, Martyna Lewa, Kacper Wika, Anna Lipińska, Bartek Płatników, Jakub Pokorski,  Szymon Zmudziński, Mateusz Duda, Adrian  Zieliński, Radosław Zawrotniak, Daniel Borodeńko, Sandra Nowak, Dawid Ormiński, Paulina Podelczuk, Milena Pazderska, Weronika Wendland, Kamil Michałek, Michał Soszka.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji i Prozy w Języku Angielskim.

Dnia 26. kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica odbył się II Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji i Prozy w Języku Angielskim. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego.

Poza uwrażliwieniem uczniów na piękno języka angielskiego i literaturę oraz promocją utalentowanej językowo i artystycznie młodzieży organizatorom przyświecał w tym roku jeszcze jeden cel. Obchodzimy właśnie Światowy Rok Szekspirowski. To już 400 lat od śmierci tego znanego na całym świecie pisarza. Nauczyciele języka angielskiego postanowili przyłączyć się obchodów tego jubileuszu. Stąd też wielu uczestników konkursu zaprezentowało swoje umiejętności recytując wybrane dzieła tego wielkiego autora.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

KONKURS LOGISTYCZNY W STASZICU

Dnia 27. kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbył się I Szkolny Konkurs Logistyczny. Konkurs rozpoczęła pani dyrektor Alicja Czubak, witając uczestników, publiczność i organizatorów. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk, wystawiając pięcioosobowe zespoły. Drużyny z poszczególnych klas rywalizowały ze sobą w dziesięciu różnych konkurencjach. Uczniowie musieli popisać się wiedzą z zakresu magazynowania, dystrybucji, produkcji i transportu. Niezbędne okazały się również inne kompetencje, m.in. znajomość języka angielskiego, chemii oraz umiejętność prowadzenie negocjacji z klientem – kontrahentem. Zmagania klas przebiegały w atmosferze wspaniałej zabawy, pełnej emocji, uśmiechu i zadowolenia. Nie zawiodła również publiczność, która gromkimi brawami nagradzała uczestników konkursu. Pierwsze miejsce wywalczyła klasa IIIA, na drugim miejscu podium stanęli uczniowie IIA, na trzecim zaś IA. Organizatorami I Szkolnego Konkursu Logistycznego byli: Elżbieta Łochocka, Agnieszka Malewska, Tomasz Kowalski, Tomasz Hopfinger i Krzysztof Dobosz.

Komentarze są wyłączone więcej...

Dyplomy i nagrody dla Laureatów

W dniu 19 IV odbyło się spotkanie z laureatami XIV edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego oraz opiekunami laureatów. Spotkanie odbyło się w I LO w Nakle n. Not. Uczeń z klasy IV e Technikum Informatycznego Bartosz Żurek został Laureatem konkursu. Wśród laureatów było dwoje uczniów, którzy rozwiązali wszystkie zadania zdobywając maksymalną liczbę punktów – jednym z nich był właśnie Bartek. Z rąk pana dyrektora Pawła Darula i pani Joanny Adamczewskiej laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Organizatorzy konkursu pani Joanna Adamczewska, p. Mirosław Andrzejewski i p. dyrektor Paweł Darul podziękowali opiekunom Dorocie Banaszak i Jackowi Adamczewskiemu za przygotowanie uczniów do konkursu. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Wysokie miejsce piłkarzy w Kcyni

Dnia 25.04.2016 na stadionie w Kcyni odbył się Finał Powiatu Nakielskiego Jedenastek Piłkarskich Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców. Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny. Zespół z Kcyni, który utworzył drużynę z dwóch szkół (ZST i ZSO), I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie oraz dwa zespoły z Nakła nad Notecią: Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica. Zagrano systemem pucharowym 2×15 minut. Przed rozpoczęciem turnieju opiekunowie drużyn przeprowadzili losowanie. Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów i ogólną klasyfikację.

ZSŻŚ – I LO Szubin 3:1
ZSO+ZST Kcynia – ZSP Staszic 1:1 (4:3)
Mecz o 3 miejsce: ZSP Staszic – I LO Szubin 6:1
Mecz o 1 miejsce ZSO+ZST Kcynia – ZSŻŚ 2:0

1. ZSO+ZST Kcynia
2. ZSŻŚ
3. ZSP Staszic
4. I LO Szubin
(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

VII POWIATOWY TURNIEJ JĘZYKOWY MULTILINGUA DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I GIMNAZJALNYCH

25. kwietnia w naszej szkole odbył się po raz siódmy turniej językowy Multilingua pod patronatem pana Starosty Tomasza Miłowskiego. Do rywalizacji stanęło  sześć drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kcyni, I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Szubinie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, I Liceum Ogólnokształcące im. B Krzywoustego w Nakle oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle (2 drużyny). Zadaniem czteroosobowych drużyn było rozwiązanie 5 zadań w języku angielskim i niemieckim. Uczestnicy wykazywali się wiedzą z zakresu leksyki i gramatyki a także wiedzy o krajach anglo i niemieckojęzycznych. Najlepsza okazała się drużyna z I Liceum Ogólnokształcące im. B Krzywoustego w Nakle, II miejsce zajęła drużyna z Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kcyni a III drużyna z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle (ekonomiści). Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyła pani dyrektor Alicja Czubak.

W przerwie uczestników rozbawiał  nasz szkolny kabaret w skeczach słynnych polskich kabaretów SMILE i ŁOWCY.B.

Do rywalizacji stanęły również drużyny gimnazjalistów z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Łobżenicy, Gimnazjum im. M. Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku,         Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy i Gimnazjum w Kcyni. Podobnie jak uczniowie szkół średnich, gimnazjaliści również rozwiązywali zadania w języku angielskim i niemieckim wykazują się nie tylko znajomością języków obcych ale także umiejętnościami aktorskimi. Najlepszy wynik i             I miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum im. M. Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku, II miejsce wywalczyła drużyna z Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią a III przypadło drużynie Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyły pani dyrektor Alicja Czubak i pani wicedyrektor Wioletta Traczyk.

Zwycięzcom gratulujemy. Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów. Dziękujemy za dobrą zabawę. Zapraszamy za rok.

GALERIA >>>>

Komentarze są wyłączone więcej...

Zajęcia praktyczne dla logistyków

Dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Kawczyńskiego reprezentującego firmę Kawczyński Logistics w poniedziałek, na parkingu przy ZSP im. S. Staszica odbyły się zajęcia praktyczne dla uczniów technikum kształcącego w zawodzie Technik Logistyk. Tematem przeprowadzonych zajęci były środki techniczne wykorzystywane w transporcie samochodowym.  W ramach lekcji uczniowie mogli poznać budowę, działanie oraz sposoby obsługi naczepy typu chłodnia oraz ciągnika samochodowego Mercedes Actros. Słuchaczom przybliżono elementy wyposażenia naczepy, omówiono systemy zabezpieczeń oraz obsługi i monitorowania ładunków w tego typu środkach transportu. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z miejscem pracy kierowców oraz systemami komunikacji i monitorowania wykorzystywanymi w przedsiębiorstwach transportowych. Zajęcia przeprowadził nauczyciel przedmiotów logistycznych p. Tomasz Hopfinger.

GALERIA >>>

Komentarze są wyłączone więcej...

VI Targi Pracy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica i Powiatowy Urząd Pracy w Nakle nad Notecią wspólnie zorganizowali VI edycję  Targów  Pracy w powiecie nakielskim. W sali gimnastycznej „Staszica”, 20 kwietnia 2016 r. spotkało się ponad 40 wystawców z bogatymi ofertami pracy. Honorowy patronat nad targami objął Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, który dokonał otwarcia VI Targów Pracy. Szkołę – współorganizatora reprezentowali: dyrektor Alicja Czubak i nauczyciele: Grażyna Kinderaman, Agnieszka Rotkiewicz, Justyna Jamnik-Bojewska, Sławomir Chmielewski oraz Michał Hopfinger, natomiast drugiego współorganizatora – PUP reprezentował dyrektor Przemyslaw Ulatowski i zastępca dyrektora Małgorzata Jurek oraz Hanna Kozakiewicz i Iwona Musiał. Na targach obecni byli także Starosta Sępoleński – Jarosław Tadych, Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranz i Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman.

Targi Pracy stały się doskonałą okazją przeglądu w powiecie nakielskim potencjalnych miejsc pracy dla osób bezrobotnych oraz młodzieży wchodzącej na rynek pracy. Ponadto dla osób zainteresowanych kształceniem przygotowano stoiska uczelni wyższych. VI Targi Pracy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu nakielskiego oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podczas targów zwiedzający poprzez wypełnienie kuponu wybierali najciekawsze stoisko wystawiennicze. Zwycięzcą okazała się firma PPH Zelan przed  Stal-Plex Bis i PH Zgoda. Wręczono również wyróżnienie dla najciekawszej oferty edukacyjnej, które otrzymał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

(czytaj dalej…)


Wygrana Staszica w Kcyni

Dnia 21 kwietnia 2016 roku na orliku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kcyni odbył się Finał Powiatu Nakielskiego Szóstek Piłkarskich Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców. Do rozgrywek przystąpiły cztery zespoły. Gospodarz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kcyni, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie oraz dwa zespoły z Nakła: Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica. Grano systemem “każdy z każdym” 2 x 10 minut. Poniżej przedstawiamy wyniki meczów i końcową klasyfikację.

Kolejność rozgrywanych meczów:
ZSP Staszic – ZSŻŚ 4:3
ZSO Kcynia – ZSP Szubin 3:2
ZSP Staszic – ZSO Kcynia 4:2
ZSŻŚ – ZSP Szubin 1:0
ZSP Staszic – ZSP Szubin 3:1
ZSŻŚ – ZSO Kcynia 2:2

Końcowa klasyfikacja:
1. ZSP Staszic
2. ZSO Kcynia

3. ZSŻŚ
4. ZSP Szubin
(czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

OGŁOSZENIE

Komentarze są wyłączone więcej...

Otwarty Turniej Dwójek Siatkarskich dziewcząt

Dnia 16 kwietnia podczas Drzwi Otwartych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbył się Otwarty Turniej Dwójek Siatkarskich dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny:  LO Krzywousty, Best ZPO, Gimnazjum nr 3 oraz ZSP Staszic. Grano systemem “każdy z każdym” do dwóch wygranych setów z możliwością rozegrania tie-break do 15 pkt. Poniżej przedstawiamy wyniki meczów i ogólną klasyfikację.

LO Krzywousty – Best ZPO 2:0 (25:18, 25:21)
ZSP Staszic – Gimnazjum nr 3 0:2 (24:26, 18:25)
LO Krzywousty – ZSP Staszic 2:0 (25:20, 25:11)

Best ZPO – Gimnazjum nr 3 2:0 (25:16, 25:22)
LO Krzywousty – Gimnazjum nr 3 2:1 (18:25, 25:13, 15:11)

Best ZPO – ZSP Staszic (kontuzja zawodniczki drużyny gospodarzy)

1. LO Krzywousty

2. Gimnazjum nr 3

3. BEST ZPO

4. ZSP Staszic (czytaj dalej…)

Komentarze są wyłączone więcej...

Ogłoszenie – SPŁYW KAJAKOWY.

Komentarze są wyłączone więcej...

Administracja: M D